restart 112l. Porady mile widziane :) Pierwsze zdjecia!!

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Postprzez diki » Pn 02 kwi, 2007

Kaczy napisał(a):No i jednak nie wszystko to takiel latwe.
W akwarium nastapila inwazja zielonych, dlugich nitek :(
Fe - niewykrywalne

Długie nitki i niewykrywalne Fe? Mało prawdopodobne :wink:. Trudno - testy są jakie są i trzeba sobie radzić.
Podmiana 50% i znów zaczynamy od N i P. N na 10-15 mg/l, PO4 na 0 i zaczynamy głodzić nitki. Pilnuj odpowiedniego poziomu CO2.
Jeśli nitki da się oderwać od liści to postaraj się jak najwięcej zebrać przy podmianie.
Trochę dziwi mnie tak gwałtowna reakcja zbiornika na zaledwie 50% dawki mikroelementów.
Po zagłodzeniu nitek trzeba będzie zacząć od niższej dawki. Staraj się N podawać na zmiane z KNO3 i NH4NO3. Tzn. jednego dnia do poziomu 10 mg/l z KNO3 a następnego dnia dawka NH4NO3.
Avatar użytkownika
diki
Znający temat
 
Posty: 1372
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2003
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kaczy » Wt 03 kwi, 2007

Producentem mojego testu na Fe jest Sera. W wodzie destylowanej nie wykrywa nic, w Ro tez nic. Po dodaniu kropelki micro do 2 litrowj butelki test wychwycil obecnosc zelaza.
Gdzies przekopujac forum dowiedzialem sie, ze dlugie zielone nitki moga skapitulowac po podniesieniu fosforu tak, zeby bylo PO4 - 0,5 a NO3 okolo 5.
Oprocz tych nitek pojawiaja sie jeszcze zielenice w postaci nalotu na szybie tak ze co drugi dzien sa juz widoczne i nadaja sie do skrobania :) Zauwazylem, ze najwiecej ich pojawia sie na zwirku w miejscu gdzie jest jego zaglebienie po srodku akwarium.
Podmiane moge zrobic dopiero w piatek ( praca, praca i jeszcze raz praca)
Krewcie Amano sa jakies nie mrawe. Caly czas siedza za rurka od filtra. Moze mam za mocne oswietlenie. Inaczej red fire, ktoreco nieco sie ruszaja :)
Avatar użytkownika
Kaczy
Poznaje temat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kaczy » Śr 11 kwi, 2007

Witam serdecznie!

Zrobilem podmiane.Leje KNO3 na przemian z NH4NO3.
Parametry:
PO4 - niewykrywalne badz 0,1
NO3 - utrzymuje sie w okolicach 5 - po podmianie daje 10 ppm z KNO3
pH - 6-8
kH - 6

Obserwacje:

Heterka rozrosla sie tak ze masakra dzis byla przycinka - wyciagnelem wszystkie z podloza i zrobil sie maly balagan. Moze lepiej bylo ciachnac przy samym dole, wyciagnac, skrocic i zasadzic na to samo miejsce.
Rotala poszla do gory ale powoli widac na niej male nitki
Glosia zajmuje dno :) lecz nitki pokrywaja jej liscie
Didiptis stoi w miejscu pokryty nitkami
Blyxa cala w zielonych nitkach nowe liscie ze szczytow male, rozowawe, powykrecane, rozpadajace sie.
Moczarka slaby wzrost, gorne listki jakies takie przezedzone w mizernej kondycji.

Nitki jakby stoja i juz nie rosna, ewentualnie powoli gdzies tam przeskocza.

Po roslinach wnioskuje, ze brakuje micro ale boje sie cos dac zeby nie pobudzic wzrostu nitek

Na szybach zielony pyl scieram co drugi dzien i mysle ze moze to byc wplyw swiatla slonecznego mimo iz akwarium nie jest narazone na jego bezposrednie dzialanie. Od okna oddalone jakies 4 metry ale za to stoi naprzeciwko.

Pozdrawiam i prosze o dalsze porady. Jak z fosforem, czy zwiekszyc podmiany, czy moze dac micro.
Avatar użytkownika
Kaczy
Poznaje temat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mees » Cz 12 kwi, 2007

Apropo problemu, nitki to za dużo mikro raczej, a pył na szybach to brak proporcji macro. Mądrzy ludzie pisali, że PO4:NO3 powinno być jak 1:10, lub 0,5:5. Może powinieneś podnieść PO4 z poziomu 0,1 do 0,5, najlepiej w codziennych dawkach. Ja mam podobny problem:
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=20270

Po restarcie (2 tygodnie temu) miałem mało NO3, potem NO3 wzrosło a PO4 spadło. Teraz NO3 10-20 a PO4 leję codziennie z Macro AquaArt do poziomu 1 mg/l. Pojawił się lekki zakwit, ale rośliny zaczęły rosnąć dużo lepiej. Codziennie podmieniam po 20% wody i dalej dawki tylko Macro. Micro nie daję bo też mam delikatne nitki na co wyższych roślinach. Chcę ustalić proporcje NO3:PO4 jak wyżej a potem zajmę się micro.
Avatar użytkownika
mees
Poznaje temat
 
Posty: 135
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2005
Lokalizacja: Puławy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kaczy » Pn 23 kwi, 2007

Fotka na dzien dzisiejszy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kaczy
Poznaje temat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kaczy » Śr 16 maja, 2007

Dzisiejsza fotka.

zaczyna wygladac to coraz lepiej i czuje, ze powoli przejmuje kontrole nad tym baniaczkiem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kaczy
Poznaje temat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Przemysław B » Pn 14 kwi, 2008

Witam,
Jestem ciekaw jak żyje akwarium po dość długim czasie autor widzę że zagląda na forum może zauważy że ktoś się zainteresował akwarium.

Jak nie zauważy napiszemy jeszcze pm

Pozdrawiam
Przemek
Przemysław B
Początkujący
 
Posty: 8
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kris200918 » Pn 25 kwi, 2011

popieram pokaż baniak
kris200918
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt 18 lut, 2011
Lokalizacja: OSNABRUCK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 25 kwi, 2011

kris200918 napisał(a):popieram pokaż baniak
kris200918, spójrz na datę ostatniej fotki, była 4 lata temu :!:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Netu » Pn 25 kwi, 2011

rady Dikiego w tym poscie sa bezcenne :)
Avatar użytkownika
Netu
Poznaje temat
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt 04 lis, 2008
Lokalizacja: Bytom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 25 kwi, 2011

Netu napisał(a):rady Dikiego w tym poscie sa bezcenne
Jak najbardziej i tego nikt nie neguje. Moja uwaga tyczyła się tylko i wyłącznie zdjęcia z przed 4 lat - 2007 rok / zważywszy że 3 lata temu w 2008 roku już padło takie zapytanie również bez odzewu /[center][/center]A temat zostaje i każdy może czerpać z niego wiedzę, na pewno przydatną.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron