Pytanie o ilość światła

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Pytanie o ilość światła

Postprzez lysyozw » Śr 02 mar, 2011

Witam.
Zamierzam założyć akwarium biotopowe. Dysponuje baniakiem o wymiarach:
długość - 80cm
głębokość - 35cm
wysokość - 50cm
filtracja to 2 x EHEIM 2213
I teraz najwazniejsze, mianowicie nad baniakiem mam zawieszone w odległosci 35cm od lustra wody panel HQI o mocy 150w. I teraz pytanie: jakie rośliny mi przy tym oswietleniu urosna? Chciałem założyc biotop Azjatycki czyli cryptocoryny, microsorium i vallisneria. Dodam ze wiekszosc tafli wody zamierzam pokryc pistią. Kolega powiedział mi że cryptocoryna jest cieniolubna a ja mam zdecydowanie za duzo światła w akwarium i co za tym idzie moje plany z azja sie nie powioda. Czy lepszy w takim razie bedzie biotop SA? Z informacji których zaczerpnałem wiem ze ehinodorusy sa światłolubne i do wzrostu potrzebuja dużej ilości światła. Co w tymwypadku mi radzicie drodzy koledzy i koleżanki ?
Prosze o zaproponowanie jakiej obsady roślinnej pasujacej do warunków w moim aqwa mając na uwadze fakt, że ma byc to baniak w 100% biotopowy. Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.
lysyozw
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 02 mar, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pepsi » Śr 02 mar, 2011

Niestety z Azji musisz zrezygnować masz zdecydowanie za dużo światła zobacz taką dobrą Azję http://www.akwarysci.com/forum/viewtopic.php?t=4865
Pepsi
Zainteresowany tematem
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość