Prosze o pomoc w dawkowaniu soli oraz symfoni złotej 160L

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Prosze o pomoc w dawkowaniu soli oraz symfoni złotej 160L

Postprzez colinn » Wt 28 cze, 2011

Witam posiadam zbiornik 160l czyli 100*40*40 zakupiłem sobie takie oto sole (K2SO4,KNO3,MGSO4,KH2PO4,FE8% oraz Symfonie złotą) Moje pytanie brzmi jak rozrobić roztwory i które na początek podawać oraz w jakich ilościach??? Wiem że są kalkulatory do obliczeń ale ja wolę zapytać doświadczonych akwarystów jakie dawki dobrać do mojego zbiornika.
Światło w akwarium to 2*30w Osram fluora oraz Power Glo dodatkowo 1*21w Osram 865 i jeszcze 2*3w Halogenki Led Barwa Zimna oraz Ciepła.Świecę 10h od godziny 10 do godziny 16 2*30 przerwa 2h i do 22 już wszystko razem.Obsada to stadko razborek jakies 20szt.oraz 5 otosków.2 kiryski czarne.3 teczanki wernera.
Roślinki:LUDWIGA REPENS, LUDWIGA PALUSTRIS,HYGROPHILA DIFFORMIS,CABOMBA CAROLINIANA,MOCZARKA,Lilaeopsis brasiliensis,Myriophyllum tuberculatum,Lotos czerwony i reszty nie znam ale bez większych wymagań.Ale jest ich jakieś 80% zbiornika
Podłoże Ziemia plus Kulki Gliniane na to JBL Mando 6Kg ze starego zbiornika i na to wszystko żwir 1-3mm razem jakieś 8-10cm
Parametry

Ph 6,8
Kh 3
Gh 4
No3 10
No2 0,5

Akwarium ma nie całe 2 miesiące,podaje co2 z butli.Narazie nic nie nawoziłem mam jeszcze nowozy Planta Gainer Classic oraz Macro.Proszę o pomoc jak stworzyć z tego Szfarnego Holendra:) Przyjmę wszystko na Klate:P
colinn
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Skoczów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kadafi » So 02 lip, 2011

Leń
Avatar użytkownika
kadafi
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): Śr 17 gru, 2008
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez colinn » So 02 lip, 2011

A z ciebie JELEŃ
colinn
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2011
Lokalizacja: Skoczów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość