[42] Living between the rocks

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

[42] Living between the rocks

Postprzez Cichy9 » Pn 17 paź, 2011

Dane techniczne:

Pojemność: ~42l brutto
Wymiary: 35x35x35cm
Oświetlenie: 2x Aquael Decolight 11W 6500K
Ogrzewanie: Grzałka 25W, temperatura wody- 23 st
Filtracja: Filtr kubełkowy mini kani 80
Podłoże: Tropica Plant Substrate + jasny żwirek
CO2: Aqua Art Carbo
Nawożenie: Aqua Art K+, sporadycznie Marco Aqua Art
Parametry: na chwilę obecną nieznane
Dekoracje: Kamienie Rusoko Stone, korzenie
Flora: Microsorium windelov, microsorium sp. mini, mini pelia, taiwan moss, christmass moss, phoenix moss, flame moss, peacock moss, willow moss, staurogyne sp.
Fauna: 1 x RC (tester)

Zbiornik z wykorzystaniem nowych kamieni - Rusoko stone. Dla smaczku dołożyłem parę kawałków drewna. Dojdzie jeszcze kilka, ale muszą zacząć tonąć.

Osiągnąłem zamierzony efekt, to jest najważniejsze, jedyne co mnie irytuje to niewyprofilowana szafka i wyraźny spad wody... :| Trudno...

Czas na zdjęcia :)

Dzień 9. 17. październik 2011

Front:
Obrazek

Lekko z góry:
Obrazek

Prawa:
Obrazek

Peacock:
Obrazek

Staurogyne:
Obrazek

W zbiorniku rezyduje na razie tylko jedna krewetka RC, którą wciągnąłem wężykiem, podczas wlewania wody z drugiego zbiornika. Zaczynam myśleć nad docelową obsadą, ale nie wiem na co się zdecydować.

Więcej zdjęć wkrótce. Najprawdopodobniej, przy wpuszczaniu zwierzaków.
Cichy9
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So 02 maja, 2009
Lokalizacja: Jasło
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pn 17 paź, 2011

zapowiada się fajnie ale czy naprawdę aranżacji nie można nadać polskiej nazwy? strasznie mnie smuci że język polski jest coraz bardziej niedoceniany...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lukiki » Wt 18 paź, 2011

2pac01 napisał(a):ale czy naprawdę aranżacji nie można nadać polskiej nazwy?

Pal licho z polską nazwą,ale żeby jeszcze sugestie słowa do tematu zrzynać?


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli mamy czepić się poprawności nazwy tematu,to ''moss on the rock''też nie będzie właściwe i adekwatne.
Ponieważ patrząc na zbiornik,to odbiór mchu jest raczej ''między'' niż ''na'' :wink:

Najpoprawniej by było ''moss between rocks'' ,ale czy,to takie istotne :?: :mrgreen:
lukiki
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): N 27 lut, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cichy9 » Wt 18 paź, 2011

lukiki napisał(a):
2pac01 napisał(a):ale czy naprawdę aranżacji nie można nadać polskiej nazwy?

Pal licho z polską nazwą,ale żeby jeszcze sugestie słowa do tematu zrzynać?


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli mamy czepić się poprawności nazwy tematu,to ''moss on the rock''też nie będzie właściwe i adekwatne.
Ponieważ patrząc na zbiornik,to odbiór mchu jest raczej ''między'' niż ''na'' :wink:

Najpoprawniej by było ''moss between rocks'' ,ale czy,to takie istotne :?: :mrgreen:


Coś sugerujesz? Bo nie wiem do czego pijesz w tym momencie. Pokazuję zbiornik w galerii, a zamiast opinii o nim, otrzymuję wyrzuty że nazwa jest po angielsku i jakiś cytat, wzięty nie wiadomo skąd i wklejony nie wiadomo po co...
Cichy9
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So 02 maja, 2009
Lokalizacja: Jasło
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » Wt 18 paź, 2011

Wg. mnie w takim zbiorniku powinien panować minimalizm w każdym aspekcie. Łączenie korzeni i kamieni spowoduje że będzie przeładowany, to samo stanie się jeśli kamienie 'zgubią się' w roślinach. No i mikrozorum Windeløv wygląda moim zdaniem nienaturalnie, nie lubie tej rośliny, zmieniłbym ją na anubiasa "petite".
No ale ja nie jestem dizajnerem, więc mogę się nie znać. :razz:
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cichy9 » Wt 18 paź, 2011

Plejstocen, dziękuję za uwagi :)

Mam jeden zbiornik, który jest bardzo minimalistyczny, oparty na dwóch gatunkach roślin (mały heniek i staurygone sp.). Ten chcę poprowadzić w nieco innym stylu. Lekko przytłoczyć cały zbiornik. Chcę zrobić coś "cięższego" i mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć zamierzony efekt :)

Dajmy czas tej aranżacji :)
Cichy9
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So 02 maja, 2009
Lokalizacja: Jasło
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Wt 18 paź, 2011

zbiornik i skały są ok ale ten korzeń ni w pi... tzn nie pasuje...może nie mam racji ale dla mnie wygląda jak krzywe przyrodzenie... i to z jajkami :P gdyby już jednak korzeń miał być to widziałbym go bardziej jako zwalone drzewo oparte o skałę ewentualnie o wystającą półkę lub częściowo leżące na niej a jeśli ma być przytłaczająco to może od góry wsadzić coś rozłożystego ale z cienkimi odnóżkami i opleść nimi skały stwarzając pozory pnia drzewa z korzeniami wrośniętymi w litą skałę jak czasami rosną nad krawędzią urwiska...

Plejstocen napisał(a):No i mikrozorum Windeløv wygląda moim zdaniem nienaturalnie, nie lubie tej rośliny, zmieniłbym ją na anubiasa "petite".


a mnie się bardzo podoba i fajnie pasuje do mchów...anubias jest taaaki banalny... :razz:
Ostatnio zmieniony Wt 18 paź, 2011 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Cichy9 » Wt 18 paź, 2011

2pac01, dobry pomysł.

Dojdzie jeszcze kilka drewienek, ale muszą zacząć tonąć. Niestety trochę późno wpadłem na pomysł, żeby użyć w aranżacji także korzeni i niewiele z nich zaczęło tonąć.
Cichy9
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): So 02 maja, 2009
Lokalizacja: Jasło
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron