225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Robert Szostak » Śr 05 lut, 2014

Co prawda do zalania zbiornika pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzina ale może pokażę Wam co spłodziłem...

Akwarium: 100x50x45, 225l/200 netto szkło optiwhite

Oświetlenie: lampa NACD 4x39W T5 + 10W LED

Podłoże:
ELOS BottomMineral,
ELOS TerraBlack,
pumeks,
węgiel aktywny,
piasek jasny
piasek a’la sarawak Sand

Nawożenie:
ELOS Fase 1 (mikroelementy)
ELOS Fase 2 (makroelementy)
ADA Brighty K

Dekoracje:
Skały różnej maści od zaprzyjaźnionego kolekcjonera skał
Red moor Wood
Filtracja: EHEIM 2228, wkłady EHEIM + węgiel + włóknina

CO2: Butla ciśnieniowa, termoreaktor z filtra narurowego lub reaktor i grzałka hydor.

Flora:
Staurogyne sp.
Anubias Nana mini
Lilaeopsis brasiliensis
Bucephalandra pigmaeae
hemianthus callitrichoides cuba
utricularia graminifolia
hydrocotyle tripartita japan
weeping moss
creeping moss
kilka odmian fissidens
millimeter moss
mini pelia
salvinia (w początkowej fazie)

Fauna: mam kilka pomysłów ale życie zweryfikuje ;)

hardscape finalny 5 luty momentariness 3.jpg


hardscape finalny 5 luty momentariness 4.jpg


hardscape finalny 5 luty momentariness 5.jpg


hardscape finalny 5 luty momentariness 6.jpg


hardscape finalny 5 luty momentariness 7.jpg


hardscape finalny 5 luty momentariness 8.jpg


hardscape finalny 5 luty momentariness 9.jpg


NACD lamp 1.jpg




NACD lamp 3.jpg


NACD lamp 4.jpg


NACD lamp 5.jpg


NACD lamp 6.jpg


NACD lamp 7.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony Wt 18 lut, 2014 przez Bartek Lipczyński, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: Proszę używać opcji wklej w tekst przy dodawaniu zdjęć.
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Marcin Bielak » Śr 05 lut, 2014

Robert mistrzostwo świata. Najlepszy RAGWORK jaki ostatnio oglądałem. Lampa też niczego sobie. Ciekawy jestem rozwoju sytuacji.
Akwarium ciekawe miejsce. Żona by mi nigdy nie dała tak postawić akwa :] Dużo roboty przy idealnym utrzymaniu wszystkiego (zacieki,itp) .
Jednak to salon z kuchnią więc musi być idealnie.
Mam nadzieję że, uda Ci się wszystko utrzymać bez glonów.
Jeśli możesz to zdradź ile kosztowała lampa?
Ode mnie masz łapkę w górę ! Najlepszy hardscape jak na razie na forum. Mam nadzieję że, będzie to też najlepsze akwarium na forum!
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Przemek Leśniak » Śr 05 lut, 2014

Bardzo mi sie podoba aranżacja, naprawde świetna i oryginalna.

Kamienie od Pawła?
Przemek Leśniak
Zainteresowany tematem
 
Posty: 261
Dołączył(a): Wt 20 kwi, 2010
Lokalizacja: GS
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Robert Szostak » Cz 06 lut, 2014

Dzięki Panowie za miłe słowa. Marcin zdaję sobie sprawę, że akwarium musi być w tym przypadku perełką, dlatego wszystko przygotowałem tak by nie szpeciło wnętrza, a to że będę latał ze ściereczką to wiem ;))) lampa bez świetlówek kosztowała 1100zł. ale mając ją i porównanie do takich firm jak blau lumina, arcadia to nie zamienił bym jej nigdy :) Nawet Żonie się spodobała ;)
Przemku skały od Sebastiana :) P.s. dziękuję Dominikowi za edycję i poprawienie zdjęć.
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Marcin Bielak » Cz 06 lut, 2014

Skały od Sebastiana może, ale pamiętam je od Pawła na jego prelekcji w Wawie :-) Świat jest mały :] Skały krążą z ręki do ręki.
Lampa bomba. Dzięki Tobie NACD zyska nowego klienta, poprosiłem o wycenę na trochę rzeczy :]
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez nazer » Cz 06 lut, 2014

Ragwork, to chyba nie jak patrzeć na definicję styli, dla mnie ragwork to jakby wysypany węgiel na plac, mega dużo kamieni, a tu kamienie coś na styl iwagumi i korzenie...
ragwork na pewno nie...
ale hardscape bardzo bardzo ładny....
doczępię się do tych wsiowych fotek marki lamp.... lansowanie się takimi fotkami to nie dla mnie...
Ale jak akwa zostanie obsadzone i zarośnie będzie mega...
Avatar użytkownika
nazer
Aktywny użytkownik
 
Posty: 525
Dołączył(a): N 22 paź, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Robert Szostak » Cz 06 lut, 2014

Cieszę się Marcinie :) Oby i jak najwięcej takich cudeniek dla nas robili ;) a z Pawłem i Sebastianem znamy się od dawna, jeszcze z innego forum :) Masz rację świat jest mały :)

Dziękuję za uwagi Nazer :) Zamysłem nie był na pewno lans :)) ale każdy ma prawo odbierać zdjęcia jak chce, nawet określać moje zdjęcia wsiowymi :) choć starałem się jak mogłem żeby były jak najlepsze :) . Jest to część fotorelacji powstawania zbiornika, a lampa jest prototypem na rynku więc pomyślałem, że warto będzie się z Wami podzielić detalami z jej wyglądu.
pozdrawiam
Robert
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Marcin Bielak » Cz 06 lut, 2014

RAGWORK to nie tylko wysypany węgiel. To ułożenie kamieni w coś na styl nasypu, tak jak tu. To nie układ 3-4 kamieni tylko więcej.
Korzenie podkreślają wielkość kamienia. Może i masz rację że, brakuje nam nazwy stylu.
Co do lampy do kolega zrobił prawidłowo, sam postąpił bym tak samo. Zrobili dla Niego na zamówienie lampę więc się pochwalił kto i co...Ot przysługa za przysługę, nic więcej. Nie ma co się irytować, niektórzy chwalą się regałami holenderskimi ja wolę minimalizm i takie bańki.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez nazer » So 08 lut, 2014

Spoko koledzy, autora przepraszam, może trochę przesadziłem, ale wydało mi się to takie hmm dziwne, jak niektórzy pstrykają fotki naklejce ADA na akwarium, by było widać jakie to szkło.
Bardzo podobają mi się te kamienie, kolega kolekcjoner sam szuka i zbiera?? Bo te twoje wyglądają jak manteny albo seurius...
CIekwy jestem jak to obsadzisz... Kiedy sadzenie roślin??
Avatar użytkownika
nazer
Aktywny użytkownik
 
Posty: 525
Dołączył(a): N 22 paź, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Robert Szostak » So 08 lut, 2014

Zgadzam się Nazer, gdyby każdy wiedział jak ta lampa wygląda i jakiej jest firmy nigdy nie umieścił bym takiego zdjęcia na forum ;)
Dla mnie liczy się tylko akwarium i jego wnętrze, myślę jednak, że współcześnie wiele osób jest zainteresowanych aranżacją otoczenia akwarium i estetycznym jego wykonaniem w pomieszczeniach mieszkalnych, na czym mnie osobiście zaczęło bardzo zależeć od jakiegoś czasu.
Te duże skały faktycznie przypominają manten stones i pochodzą z prywatnej kolekcji ale szczerze mówiąc nie pytałem czy je zbierał czy skądś sprowadzał, mogę dać Ci jego namiary to sam go zapytasz :)W zbiorniku wykorzystałem różne skały, nie tylko te przypominające manteny. Część to dobrane kolorystycznie i kruszone siryou, pozostałe osobiście przywoziłem z różnych wypraw zagranicznych.
To nie tajemnica, że planuję obsadę jak najmniejszymi roślinami, mchami, roślinami wolno rosnącymi. Miałem przygotowaną mini pelię specjalnie do tej aranżacji ale niestety wątrobowiec źle zniósł transport i większości uległ rozpadowi. Przygotowałem do tej aranżacji sadzonki wabikusa z u.graminifolią, hemianthusem c. cuba, parvulą i zamierzam układać je między małymi kawałkami lavy obsadzonej weepingiem, creepingiem, mini pelią, mm moss-emi różnymi fissidensami. W wyższych partiach aranżacji pojawi się staurogyne i lLilaeopsis brasiliensis, gdzieś w szczelinach będzie anubias mini :) ale sam wiesz, że w czasie sadzenia koncepcja często się zmienia ;)
Do startu brakuje mi nowych węźy do filtra, kilku mchów i bakterii microbe lift sp. blend. Myślę, że będzie to wtorek lub czwartek :)

Odnośnie koncepcji ragwork to przychylam się do słów Marcina, na stronie peha6.8 porównane są różne style, m.in. opisany jest Ragwork:

ragwork peha 6,8.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony Pt 14 lut, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Proszę używać opcji "wstaw w tekst"
Avatar użytkownika
Robert Szostak
Poznaje temat
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Przemek Leśniak » So 08 lut, 2014

Święte słowa, sam środek akwarium to nie wszystko :)
Lampa pierwsza klasa.
Jakie masz gatunki fissidensów?
A i można poprosić o foto Bucki mini z pierwszego postu?
No i zalej to w końcu bo chce oddac swój głos na ta aranżacje :P

Robert Szostak napisał(a):Zgadzam się Nazer, gdyby każdy wiedział jak ta lampa wygląda i jakiej jest firmy nigdy nie umieścił bym takiego zdjęcia na forum ;)
Dla mnie liczy się tylko akwarium i jego wnętrze, myślę jednak, że współcześnie wiele osób jest zainteresowanych aranżacją otoczenia akwarium i estetycznym jego wykonaniem w pomieszczeniach mieszkalnych, na czym mnie osobiście zaczęło bardzo zależeć od jakiegoś czasu.
Te duże skały faktycznie przypominają manten stones i pochodzą z prywatnej kolekcji ale szczerze mówiąc nie pytałem czy je zbierał czy skądś sprowadzał, mogę dać Ci jego namiary to sam go zapytasz :)W zbiorniku wykorzystałem różne skały, nie tylko te przypominające manteny. Część to dobrane kolorystycznie i kruszone siryou, pozostałe osobiście przywoziłem z różnych wypraw zagranicznych.
To nie tajemnica, że planuję obsadę jak najmniejszymi roślinami, mchami, roślinami wolno rosnącymi. Miałem przygotowaną mini pelię specjalnie do tej aranżacji ale niestety wątrobowiec źle zniósł transport i większości uległ rozpadowi. Przygotowałem do tej aranżacji sadzonki wabikusa z u.graminifolią, hemianthusem c. cuba, parvulą i zamierzam układać je między małymi kawałkami lavy obsadzonej weepingiem, creepingiem, mini pelią, mm moss-emi różnymi fissidensami. W wyższych partiach aranżacji pojawi się staurogyne i lLilaeopsis brasiliensis, gdzieś w szczelinach będzie anubias mini :) ale sam wiesz, że w czasie sadzenia koncepcja często się zmienia ;)
Do startu brakuje mi nowych węźy do filtra, kilku mchów i bakterii microbe lift sp. blend. Myślę, że będzie to wtorek lub czwartek :)

Odnośnie koncepcji ragwork to przychylam się do słów Marcina, na stronie peha6.8 porównane są różne style, m.in. opisany jest Ragwork:
Przemek Leśniak
Zainteresowany tematem
 
Posty: 261
Dołączył(a): Wt 20 kwi, 2010
Lokalizacja: GS
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez thaz » N 07 wrz, 2014

Aranż urywa głowę.
Czekam na fotorelację po zalaniu! :)
Avatar użytkownika
thaz
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 29 paź, 2013
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 225l "...Ulotność Momentariness..." Robert Szostak

Postprzez Pagu » So 13 wrz, 2014

Piękne skały i pomysł :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pagu
Stały bywalec
 
Posty: 341
Dołączył(a): N 05 paź, 2008
Lokalizacja: Piotrków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron