125l i kilka pytań

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

125l i kilka pytań

Postprzez Walkingbeer » So 03 maja, 2014

Witam.
Nie wiem czy trafiłem do właściwego działu, czy też nie, ale miałbym parę pytań odnośnie roślin, a gdzieżby szukać rady jak nie na tym właśnie forum. Jeżeli założyłem wątek w złym dziale z góry przepraszam. ;p
Zastanawia mnie szczególnie jakie rośliny polecalibyście do akwarium ogólnego (oświetlenie tylko 0,375 W/l co jest wartością bardzo małą) nie oczekuje że przy takiej ilości światła jakiekolwiek rośliny będą rosły jak głupie (oczywiscie poza anubiasami, chociaż szybki wzrost w ich przypadku jest "szybki") ale o inne gatunki mało problematyczne które poradzą sobie i będą jako tako wyglądać. Uwzględniałem już bacopę (aktualnie mam crenatę), Hydrocotyle leucocephala, moczarki, anubiasy oraz popularnego rogatka. Następne pytanie odnosi się do nawożenia w takim wypadku.. Czy mała ilość światła i nawożenie może doprowadzić w parze do plagi glonów? Czy te gatunki roślin rosłyby na tyle sprawnie ze do czegos podobnego by nie doszło? dodatkowo nawożenie CO2 w płynie, potas, nawóz ogólny i kulki gliniane. I jak w tym wypadku wygląda uprawa Rotala sp. 'Green'? (w 1-2 artykułach była opisana jako mało wymagająca) . Nigdy nie przykładałem większej wagi do roślin w akwarium. (cóż. w akwariach tarliskowych trudno o estetykę, a ogólniaki zazwyczaj nie tryskały zielenią). Pozdrawiam i liczę na ciekawe sugestie ;)
Walkingbeer
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 125l i kilka pytań

Postprzez Paweł Iglewski » Pt 15 sie, 2014

Pokaz swoje akwarium nam, nie teoretyzujmy.
Napsiz jakie podloze masz?
Avatar użytkownika
Paweł Iglewski
Moderator
 
Posty: 151
Dołączył(a): So 05 lip, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 125l i kilka pytań

Postprzez Walkingbeer » Pt 31 paź, 2014

Forum umarło ;p patrząc na czas jakiejkolwiek reakcji na nowe wątki. Niestety
Walkingbeer
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron