Echinodorus Red Indian i Joanna

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Echinodorus Red Indian i Joanna

Postprzez Nessos » N 18 sty, 2004

Czy ktoś z Was ma Echinodorusa Red Indian lub E. Joanna? Polecili mi je w sklepie zoologicznym. Niestety, niezbyt dużo wiedzą o wymaganiah tych roślin. W Internecie coś tam znalazłem o Red Indian, ale o Joannie nie ma nic. Może ktoś z Was ma te roślinki i mógłby podzielić się obserwacjami
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ANDREW » N 18 sty, 2004

Witam,
Tak się składa, że mam w swoim zbiorniku E. Joanna. Jest to wyróżniajaca się spośród innych roślina, zawdzięcza to przede wszystkim wielkości. Jak ja kupiłem miała może 15 cm a teraz wyrasta ze zbiornika. Jest prosta w uprawie, co 2, 3 dni wyrasta jej młody listek, który jest różowawy i ładnie kontrastuje z pozostałymi liśćmi. Właśnie zakwitła u mnie w zbiorniku, piękne białe kwiatki a jak pachną :). A teraz o informacjach i wymaganiach na ulotce dołączonej do roślinki: temp. 25-29, wysokość 30-40 cm, dużo światła, nawożenie CO2. Tabletki z nawozem np. ja używam Sery znacznie wspomagają wzrost.
Avatar użytkownika
ANDREW
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): So 18 paź, 2003
Lokalizacja: Siedlce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nessos » N 18 sty, 2004

Dzięki.
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Witold Sławińsk » N 18 sty, 2004

Żabienice to są moje ulubione rośliny, ale tak naprawdę bardzo niewiele z nich nadaje się do uprawy w akwariach małych (niskich).
Moje akwarium ma 48 cm wysokości i wielokrotnie musiałem usuwać z niego różne żabienice, które okazały się za wysokie.
Aby mieć zapewnione pole manewru, to akwarium powinno chyba mieć co najmniej 60cm wysokości.
Z gatunków nadających się do akwarium o wysokości 40cm polecam:
Echinodorus mercedes, E. tropica , E. quadricostatus, E.ozelot oraz specjalne nieduże odmiany E.rubin i E.ovalis
Avatar użytkownika
Witold Sławińsk
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Lokalizacja: Gliwice-Kilkenny
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nessos » N 18 sty, 2004

Witku! Zapomniałeś chyba o tenellusie?
Dzięki za poradę
W nieokreślonej przyszłości zamierzam kupić akwa o wysokości 60-70 cm z myślą właśnie o żabienicach i pewnie zgłoszę się po poradę
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Witold Sławińsk » N 18 sty, 2004

Grzegorz Guzik napisał(a):A wlasnie Witku, co najchetniej Ci wyrastalo nad powierzchnie, bo chodzi mi ostatnio po glowie taki zbiornik otwarty- 45cm wysoki i myslalem o jakichs zabienicach wlasnie.


Miałem i usunąłem z powodu nadmiernych rozmiarów następujące żabienice :
E.osiris, E.rubin , E.cordifolius, E.bleheri, E.tricolor i obecnie zastanawiam się nad wywaleniem E.maior
inne żabienice które usunąłem z innych względów: E.quadricostatus, E.amazonicus, E.ozelot

Z dużych żabienic to chyba wszystkie mogą wyrastać ponad powierzchnię, a na pewno mogą wypuszczać pędy kwiatostanowe. Zwykle jednak w moim akwarium liście żabienic kładły się na powierzchni, tworząc bardzo zacienione strefy pod sobą.
Avatar użytkownika
Witold Sławińsk
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Lokalizacja: Gliwice-Kilkenny
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Witold Sławińsk » N 18 sty, 2004

Grzegorz Guzik napisał(a):Mnie chodzi o takie bydle, ktore wyrosnie z liscmi ponad wode. Myslisz, ze ktoras z "sercolistnych" zdobedzie sie na taki wyczyn?


Triamond w swoim czasie miał taką żabienicę w swoim akwarium. Była to o ile dobrze pamiętam E.grandiflorus.
Ale tego typu żabienic jest więcej.
Avatar użytkownika
Witold Sławińsk
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Lokalizacja: Gliwice-Kilkenny
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość