Takie tam oświetlenie LED

Postprzez radeqs » Śr 27 mar, 2013

Dijkstra napisał(a):Sęk w tym, że wszystkie świetlówki były kupowane prawie jednocześnie... jest między nimi 2 tygodnie różnicy. Po prostu T8 od nowości świeci totalnie inaczej, niż T5.

Może być, że świeci od nowości inaczej. Jeśli jednak te świetlówki świecą u Ciebie dłużej niż np. przez pół roku (teoria głoszona przez producentów świetlówek mówi), że T8 szybciej się zużywają niż T5 i może ta różnica się pogłębia z biegiem czasu.
PS. Linki są raczej na pewno dynamiczne, ale najciekawsze jest to, że pod tamtymi linkami są jakby te same PDF'y z wyciętymi szczegółowymi informacjami odnośnie poszczególnych świetlówek. Niezły zbieg okoliczności :) Może jak pisałem poprzednią odpowiedź do Ciebie też widziałem innego PDF'a niż Ty :)
radeqs
Poznaje temat
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 31 lip, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Cz 28 mar, 2013

[quote="Dijkstra"]
1. Marin white led - po prostu nazwa handlowa jakiegoś producenta. Sprawdzałem, co wklejam i to led 6500K. Z resztą to nie tajemnica - możesz ściągnąć wykres ze strony dowolnego szanującego się producenta, będzie mniej więcej taki sam.

Nie obraź się, ale w tym momęcie nie wiesz o czym piszesz. to nie nazwa produceta tylko określenie do czego Służy. Jak byś odpalił takie zarówki w aqwa roślinnym to twe rośliny spłoneły by ze wstydu.
dobre oświetlenie powinno mieć 6500K czy tak? a marin startuje od 11000K
Jak sama nazwa mówi morskie

Jesli chcesz mogę zrobic test dla ciebie i powiesić ledy marin firmyKessil udostępnie Ci kamerke online, i bedziesz obserwował jak umierają, ale jesli padną to za nie płacisz (koszt roślin w mym zbiorniku to 140.Plus ledy, kture twierdzisz za są takie same. pokryje ci koszty wysyłki Jeden led około 200 . Pamiętaj że ceny w euro.


www.kessil.com
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez radeqs » Cz 28 mar, 2013

nobleKoziol napisał(a):Jesli chcesz mogę zrobic test dla ciebie i powiesić ledy marin firmyKessil udostępnie Ci kamerke online, i bedziesz obserwował jak umierają, ale jesli padną to za nie płacisz (koszt roślin w mym zbiorniku to 140.Plus ledy, kture twierdzisz za są takie same. pokryje ci koszty wysyłki Jeden led około 200 . Pamiętaj że ceny w euro.
www.kessil.com

Zamiast straszyć stawkami w euro (przypominam, że to nie forum onetu czy wp.pl) wykaż się minimum zaangażowania i przedstaw wykres jakiejś diody LED o temperaturze 6500K, który znacznie odbiega od wykresu przedstawionego przez Dijkstrę. Będzie bardziej na miejscu i elokwentnie.
radeqs
Poznaje temat
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 31 lip, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Cz 28 mar, 2013

nobleKoziol napisał(a):Nie obraź się, ale w tym momęcie nie wiesz o czym piszesz. to nie nazwa produceta tylko określenie do czego Służy. Jak byś odpalił takie zarówki w aqwa roślinnym to twe rośliny spłoneły by ze wstydu.
dobre oświetlenie powinno mieć 6500K czy tak? a marin startuje od 11000K
Jak sama nazwa mówi morskie


http://www.swelluk.com/aquarium/fish-ta ... 50073.html

http://www.aquarayusa.com/growbeamspecsheet.pdf

To, że tam jest napisane marine, nie znaczy, że musi być do morskiego. Jeżeli producent akcesoriów do morskiego zrobi lampę na ledach 6500K, to jak ma ją nazwać - marine white, czy freshwater white? A jak już ją nazwie marine white, to nie mogę jej użyć w słodkim, bo ma napisane marine?
I kto powiedział, że dobre oświetlenie powinno mieć 6500K? Moje obecne ma 8500, poprzednie 8800. 10000 i 18000 też miałem w akwarium. Słodkowodnym.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Cz 28 mar, 2013

Jeśli dla Ciebie wyznacznikiem jest ta lipna firma zawsze idących na łatwość angoli, to wybacz. Nie powiem bo mam te ledy , te podłużne i owszem jestem z nich zadowolony, ale kupiłem 2 lampy plus sterownik i zasilasz za 70 . Caly zestaw ma 3 miesiace.

Powiedz mi tylko jeszcze coś miałeś całe oświetlenie 18000. czy tylko 1 moze 2 świetlówki.
Jakie oświetlenie teraz masz.

zapraszam na tą stronke:

http://www.kessil.com/aquarium/A150.php

Zgadnij zkąd Twoje tmc skopiowało wykres.
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Cz 28 mar, 2013

radeqs napisał(a):
nobleKoziol napisał(a):Jesli chcesz mogę zrobic test dla ciebie i powiesić ledy marin firmyKessil udostępnie Ci kamerke online, i bedziesz obserwował jak umierają, ale jesli padną to za nie płacisz (koszt roślin w mym zbiorniku to 140.Plus ledy, kture twierdzisz za są takie same. pokryje ci koszty wysyłki Jeden led około 200 . Pamiętaj że ceny w euro.
www.kessil.com

Zamiast straszyć stawkami w euro (przypominam, że to nie forum onetu czy wp.pl) wykaż się minimum zaangażowania i przedstaw wykres jakiejś diody LED o temperaturze 6500K, który znacznie odbiega od wykresu przedstawionego przez Dijkstrę. Będzie bardziej na miejscu i elokwentnie.


Nie strasze cenami i o lie pamietam podałem linka. wszystkie informacje podane za pierwszym razem.

Tak czy inaczej o to mi chodziło czynne podawanie info tak się uczę . Dawać dalej Koledzy. :wink:
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Przemas_Tychy » Cz 28 mar, 2013

Gdzie mieszkasz w Irlandii kolego ?
Jeśli niedaleko mnie to chętnie zobaczyłbym to cudo na żywo :wink:
Przemas_Tychy
Zainteresowany tematem
 
Posty: 290
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2005
Lokalizacja: Tychy/Midleton
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez radeqs » Cz 28 mar, 2013

Ok, ale lampa nazwana Amazon Sun 6700K opisana freshwater ma wykres bardzo zbliżony do tego który pokazał Dijkstra.
radeqs
Poznaje temat
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 31 lip, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Cz 28 mar, 2013

Przemas_Tychy napisał(a):Gdzie mieszkasz w Irlandii kolego ?
Jeśli niedaleko mnie to chętnie zobaczyłbym to cudo na żywo :wink:

Jakie Ty cudo chcesz zobaczyć :?:

Ashbourne
Co. meath
jakieś 14 km od finglas. N2
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Cz 28 mar, 2013

radeqs napisał(a):Ok, ale lampa nazwana Amazon Sun 6700K opisana freshwater ma wykres bardzo zbliżony do tego który pokazał Dijkstra.


Tak nawet pokusił bym się o stwierdzenie że są takie same.

Kolega Dijkstra udzielił mi bardzo wiele informacji, i za to bardzo dziękuje.
takiej ilości info długo bym szukał.

Ps. Dijkstra , jeśli Cię gdzieś obraziłem to przepraszam
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Pt 29 mar, 2013

Niełatwo mnie obrazić :-)

I w sumie sorry za gigantycznego offtopa
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Śr 10 kwi, 2013

Już po kilku tygodniach mogę powiedzieć coś na temat mojego światła, tzn. jak się zachowuje.

Jak już pisałem zbiornik bez nawożenia.
Zbiornik obsadzony głównie mchami.
Roślinki rosłą powoli ale pięknie, kolorystycznie są śliczne. Mchy rosną świetnie.

Natomiast jest 1 efekt uboczny tego światła :neutral: na ścianach i nie tylko pojawia się zielony nalot glon. Ten glon bardzo szybko się rozprzestrzenia ale usuwanie jest bardzo łatwe . Glon pokrywa szyby i patyki umieszczone w aqwa. Dzięki temu zbiornik wygląda naturalnie .
Czyszczę tylko 2 szyby aqwa ponieważ próbuję uzyskać naturalne tło :razz:

Znając życie jak bym chciał taki efekt uzyskać to by nie wyszło, a tu masz :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Wt 23 kwi, 2013

Widzę że zaglądacie ale nie komentujecie, więc wrzucę zdjęcie całego thanka :wink: :neutral:

Zobaczycie czemu polecam tanie rozwiązanie ,i pamiętajcie że zbiornik nie ma jakiegokolwiek nawożenia. tylko podmiany Ro z kran 60/40%
Lampa kosztuje 50zł i daje rade jak widać . Lampy mają 2 lata gwarancji (producenta)
więc jak się popsuje po roku to reklamujesz. i zapominasz o wymianie t5 co kilka miesięcy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Wt 23 kwi, 2013

nobleKoziol napisał(a):,i pamiętajcie że zbiornik nie ma jakiegokolwiek nawożenia. tylko podmiany Ro z kran 60/40%


Światełko daje radę, ale przy takim świetle bez nawożenia długo nie pociągnie.
A to EasyLife obok to carbo?
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Pt 26 kwi, 2013

Tak to jest easy carbo, ale leje jak sobie nie zapomnę :oops: podaje może 3/4 razy w tygodniu.
Poza tym kontroluje po4 i no3. tyle w temacie.

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś multi nawozu może profito
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez freewolny » Pt 26 kwi, 2013

nobleKoziol napisał(a):wrzucę zdjęcie całego thanka :wink: :neutral:


Oh, thank you ;)

A co zrobisz z multi jak okaze sie ze masz niedobor np azotanow a nadmiar fosforanow?
freewolny
Poznaje temat
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pt 13 lip, 2012
Lokalizacja: Londyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nobleKoziol » Pt 26 kwi, 2013

freewolny napisał(a):
nobleKoziol napisał(a):wrzucę zdjęcie całego thanka :wink: :neutral:


Oh, thank you ;) hahah

A co zrobisz z multi jak okaze sie ze masz niedobor np azotanow a nadmiar fosforanow?


Jakby babcia wąsy miała...

A tak serio. Jak takowy problem się pojawi to podmianę zrobię. Testy posiadam wiec problemu nie ma.

Drugim rozwiązaniem było by dolanie jednego z brakujących składników.

Ps. profito nie zawiera no3 i po4
Avatar użytkownika
nobleKoziol
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So 16 mar, 2013
Lokalizacja: irlandia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie, Pokrywy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron