Belka HQI 2x150 + 2x54W T5 - modyfikacje

Postprzez Zbyszek17 » So 30 mar, 2013

serw1s napisał(a):Zbyszku, a dlaczego krótki okres czasu?
Bo zmieniałem bańki na większe / w mioch opisach baniaków "nasze akwaria" 3x30l i 40l są zdjęcia /
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » So 30 mar, 2013

Zamknęli mi przed nosem Castorame:/.

Krystalicznie czysto przy tych LED-ach, powiało chłodem i szpitalną sterylnością, ale mnie się to podoba, sam też mam HQI 6500 i świecą podobnie. Biały żwir dodał jeszcze więcej mrozu i to już dla mnie za zimno, ale przy ciemnym podłożu powinno być ok jak na moje oko.

Jakiej barwy były te LEDY z Diversy?


Takie coś zamontuję, zamiast jednego oczka, ładnie się wkomponuje w stylistykę belki:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » So 30 mar, 2013

serw1s napisał(a):Jakiej barwy były te LEDY z Diversy?
6500
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 30 mar, 2013

serw1s napisał(a):Takie coś zamontuję, zamiast jednego oczka, ładnie się wkomponuje w stylistykę belki:


Też coś takiego miałem na myśli, tylko same projektory raczej na power ledach, nie SMD 5050. W castoramie powinieneś kupić całkiem dobre philipsy - kupowałem jakiś czas, ale 3000K, bo jednak mieszkanie wolę oświetlać ciepłym światem. Ale 6500K też wtedy mieli, w tej samej cenie.

Ledy 6500K świecą inaczej, niż HQI 6500K. Jeżeli przypadkiem zdarzyło Ci się mieć kiedyś jarzniki BLV 8800K, to bliżej im do nich, niż 6500K. Z drugiej strony dwa takie małe reflektorki na taką belkę raczej cudów nie zwojują, ale może będziesz miał oświetlenie wieczorne.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » So 30 mar, 2013

Ledów jeszcze nie wziąłem, zamowilem tylko oprawki i zasilacz 30W, lekki zapas mocy się przyda by się nie nagrzewał i nie podnosił temperatury całej belki, a i jak przyjdzie mi montować wiatraczki, to będzie z czego pobrać prąd:). Cudów się nie spodziewam, ale chciałbym aby wizualnie nie było cieni na bokach i żeby się rośliny nie wykładały do środka. Jako wieczorne używam t5, fajny klimat się tworzy..

8800 to jeszcze sterylniej pewnie niż 6500, niestety nie widziałem na żywo jak świecą, ale razem z moją belką były żarniki 1000k i nieomieszkałem sprawdzić przed wymianą na Venture. Wg mnie, jeżeli jest mało roślin to i 6500k wyglądają bardzo "sterylnie", jak się rozrośnie to myślę, że bedzie idealnie, tym bardziej, że w T5 mam groluxa i jakiegoś ochładzającego znowu no name 1000k - to jak aquastar/aquarelle.

Na poprzednim oświetleniu aquastar 80W, grolux 80W, 2x sylvania 865 80W, aquarelle 54W i sylvania luxline plus 54W, było za cukierkowo przy zarośniętym zbiorniku, przy golasie, już fajniej.


Co to jest?

http://(link).pl/mr16-power-led-3w-alu ... 87925.html
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » N 07 kwi, 2013

Dziury wywiercone, oprawy wstawione. Całkiem nieźle to wyglądać zaczyna. Zamówiłem ledy takie:

http://(link).pl/zarowka-led-high-powe ... 05368.html

Nie mam pojęcia jak to będzie świecić, ale cena do papierowych możliwości całkiem niezła. 6400K, 5W, 350lumenów.

Dujkstra,
szukałem tych Philips-ów 6,5W, ale we wszystkich Castoramach we Wrocławiu są tylko 2700K.

Do drugiej oprawy myślę, żeby wstawić czerwone ledy, niech rośliny też mają coś od życia. Znacie może jakieś ciekawe?

Na (link) znalazłem tylko jedną czerwoną 1x3W, to może być za słabo..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » N 07 kwi, 2013

serw1s napisał(a):Dujkstra,
szukałem tych Philips-ów 6,5W, ale we wszystkich Castoramach we Wrocławiu są tylko 2700K.

Do drugiej oprawy myślę, żeby wstawić czerwone ledy, niech rośliny też mają coś od życia. Znacie może jakieś ciekawe?


Źródła światła 6500K do zastosowań domowych jakoś się w Polsce nie przyjęły... jeszcze rok temu było ich całkiem sporo do wyboru, teraz wybór symboliczny... na (link) to samo - wybór stale maleje. Jakoś się nie dziwię - ja też po testach zdecydowałem się na projektorki na 2700-3300K - przy 6500K było mi jakoś... zimno ;]

Nie zawracałbym sobie głowy tymi czerwonymi - na cały ogrom Twojego zbiornika kilka czerwonych ledów raczej niewiele zmieni. Chyba, że wzdłuż całej belki przykleisz ze dwa paski SMD 5050 60led/m.

Wyszło super, ale nie lepiej było kupić projektorki na 230V i nie bawić się w zasilacze?
PS. Tanie projektorki ledowe mają to do siebie, że dają niespójne światło - złe soczewki powodują, że się rozszczepia i jak zaświecisz tym na białą ścianę, na środku są np. lekko fioletowe, dookoła źółte, a na brzegach paski ze wszystkimi składowymi, jakie tylko ma ich światło. Mam takie dwa w lampkach do czytania, więc nie przeszkadza mi to zbydnio - ale jeżeli Twoje tak będą świecić, to w akwa będzie to wyglądać raczej kiepsko.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » Pn 08 kwi, 2013

Właśnie nie chciałem kupować na 220V ze względów bezpieczeństwa, oprawa ledowa nie była by uziemiona. Niby cała belka jest, ale różnie to bywa przy, tym bardziej na styku nowej oprawki z obudową belki. Każdy statecznik z osobna ma swoje uziemienie. Poza tym, jeśli będę musiał zamontować wiatraczki, to już będę miał skąd wziąć 12V - myślałem nad tym dosyć długo i 30zł za zasilacz, w porównaniu do spokoju i bezpieczeństwa, to nie majątek.

Możliwe, że masz racje, tylko czy będzie to widoczne jeśli ledy będą świeciły razem z HQI? Może się to zagubi. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale skróciłem o 5cm, te blaszki aluminiowe, dzięki temu, rozstawiłem szerzej od siebie reflektory HQI, bardziej teraz świeci na boki, a światła na środku nie zabrakło, ponieważ nakłada się z dwóch lamp w tym miejscu. Jestem ciekawy, czy jeżeli obniżę belkę jeszcze o 5cm, to być może znowu go zabranie na bokach...
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » Pt 12 kwi, 2013

Przyszly elemeny, muszę przyznac ze fajnie te ledy świecą, równomiernie. Moznaby zrobic oświetlenie z samych reflektorów:).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » N 14 kwi, 2013

Cieszę się, że moje czarnowieszczenie odnośnie ledów się nie sprawdziło.
Miałbym dwie prośby:
1. Jeżeli masz, mógbyś podłączyć leda do zwykłego trafo 12V i zobaczyć, czy na zmiennym pracuje cicho, czy też bzyczy? Trafo może być trzeba dociążyć czymś dodatkowo, bo przy małym obciążeniu może dawać złe napięcie.
2. Daj zdjęcia ;]
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » N 14 kwi, 2013

Na zdjęcia za wcześnie:).

Dokładnie tych lodów z belki? Kupilem też, te same ledy ale o barwie 2800k 3W i 5W, są podłączone do zwyklego trafo w kuchni od halogenow, nic nie bzyczy. Mam także w pokoju na zasilaczu elektronicznym, takze od halogenow 4 takie podłączone i też cisza, ale za to w drugim pokoju mam jednego podłączonego do elektronicznego od halogenow i tam widać lekkie migotanie, możliwe ze dlatego bo jest tylko jeden, zasilacz ma 105W ale nie pamiętam czy od 0..
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

!

Postprzez Dijkstra » N 14 kwi, 2013

serw1s napisał(a):Na zdjęcia za wcześnie:).

Dokładnie tych lodów z belki? Kupilem też, te same ledy ale o barwie 2800k 3W i 5W, są podłączone do zwyklego trafo w kuchni od halogenow, nic nie bzyczy.



Nie, właśnie o 2800K mi chodziło, bo takie chce kupić. Czyli OK. >20zł za sztukę 5W niezła cena, więc też je kupię. Dzięki!

PS. One mają całkowicie szczelną obudowę, czy mają jakieś otwory wentylacyjne? Potrzeba mi w sumie też do łazienki - wilgoć kondensacyjna jest spora.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez serw1s » N 14 kwi, 2013

Raczej szczelne są, pomiędzy zebrami nie ma dziur.
Zwróć uwagę, że 2800k mają kąt chyba 36', 6400k maja 45' i to jest ok, bo te 36' swieca na prawdę bardzo punktowo i u mnie w łazience się to nie sprawdziło, cocelowo sa halogeny tez 36' i 60'. W tym przypadku 36' halogena nie rowna się 3'6 z leda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie, Pokrywy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron