Oświetlenie do 120 cm optiwhite

Postprzez loccutus » Cz 27 cze, 2013

Nie no oczywiście zgadzam się z Wami i rozumiem motywację - wytłumaczyć się muszę tylko że na co dzień żyję w świecie morskim gdzie te lampy T5 o których Zandar napisał że "dla elity" to kurde codzienny normalny temat, ludzie kupują lampy po 6, 8000zł (zobaczcie choćby link jaki podałem wyżej) i droższe.

A po cenach jakie Zandar podał wydaje mi się że tu trochę wyleciałem jak filip z konopi :oops: Choć z drugiej strony nie powiedziane wcale ze tylko "marynarze" tak inwestują.

A wracając do tematu, po prostu siedząc w tym temacie od paru lat, strasznie wyczulony jestem na taki "kit" sprzedawców jakoby lampa jak w treści zapytania (z (link)) pokrywała zapotrzebowania zbiornika wielkości xxx :???: i z miejsca przestrzegam a moim zdaniem nic tak nie robi na wyobraźnię jak cyferki.
Avatar użytkownika
loccutus
Poznaje temat
 
Posty: 127
Dołączył(a): Cz 03 mar, 2005
Lokalizacja: Leszno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Cz 27 cze, 2013

loccutus napisał(a):Nie no oczywiście zgadzam się z Wami i rozumiem motywację - wytłumaczyć się muszę tylko że na co dzień żyję w świecie morskim gdzie te lampy T5 o których Zandar napisał że "dla elity" to kurde codzienny normalny temat, ludzie kupują lampy po 6, 8000zł (zobaczcie choćby link jaki podałem wyżej) i droższe.

Zgadzam się, że akwarystyka morska to inny świat, ale przecież jesteśmy na forum o tematyce akwarium słodkowodnego, więc temat dotyczy lampy do takiego właśnie akwarium :wink:
loccutus napisał(a):A po cenach jakie Zandar podał wydaje mi się że tu trochę wyleciałem jak filip z konopi :oops: Choć z drugiej strony nie powiedziane wcale ze tylko "marynarze" tak inwestują.

Podałem przecież link za ile można taką lampę do akwarium słodkowodnego modernizować i koszty w porównaniu z akwarium morskim są dużo niższe (20zł za 1szt. świetlówka 54W). Chciałbym "na żywo" móc porównać obok siebie dwa akwaria 240l prowadzone jeden na 120W Led, a drugi na 3x54W. Można byłoby się zastanowić czy rzeczywiście warto wyłożyć tyle pieniędzy na lampę led :wink:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zola67 » So 29 cze, 2013

Czyli jednak świetlówki na to wychodzi? a jaka siła barwy to w K powinno być?
Zola67
Zainteresowany tematem
 
Posty: 202
Dołączył(a): N 13 sty, 2013
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie, Pokrywy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron