Oświetlenie 100x50x40

Oświetlenie 100x50x40

Postprzez mk80 » Pn 16 wrz, 2013

Witam

Do tej pory były pielęgnice, rośliny nie miały szans się utrzymać więc stanowiły tylko tło..
Po oddaniu ryb długo się zastanawiałem co zrobić z akwarium (likwidacja albo zmiana wystroju) pustynia "przejadła" mi się, coraz mniej czasu itd.

Przed rozstaniem z tym hobby chciałbym jeszcze spróbować z czymś na wzór roślinnego ale na zasadzie low tech.

Zbiornik otwarty 1 m długości 50 szerokości i 40 wysokości, filtry i grzałki są, podłoże to żwir kwarcowy i piach ok 4-5cm.
Zastanawiam się nad oświetleniem - 1x t5 39W lub 1xt8 30W lub 2xt5 24W lub 3xt8 18W. Jakie rozwiązanie będzie lepsze - 1 długa świetlówka czy 2 krótkie, w obu przypadkach odbłyśniki. Co urośnie przy takim oświetleniu.
Nowi mieszkańcy to stado kirysków, akara z maroni lub inne pielęgniczki + coś na środek.
Może inne oświetlenie??

Pozdrawiam
Mariusz
mk80
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 19 lip, 2013
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez pawcio449 » Wt 17 wrz, 2013

Jeśli ma być LT zamontowałbym oświetlenie 2xt5 39w da to około 0,4w/l i dosyć dobrze doświetli cały zbiornik.
pawcio449
Poznaje temat
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt 21 paź, 2011
Lokalizacja: Olsztyn
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez majorin » Cz 19 wrz, 2013

może troszkę off top.. ale.. mam identyczny zbiorniczek, mam 0.8 W/l ( nie żadne markowe świetlówki ) troszke nawozów dajesz raz dziennie .... ale szczerze efekt boski co nie wsadzisz to rośnie raz na 2 tyg robisz wycinkę i zrobisz kaskę na nawozy :D .... serdecznie polecam .. ajeśli zostaniesz przy wcześniejszej koncepcji to jasne tak jak kolega wyżej napisał daj 2 świetlóweczki ale roslinki ( nie wszystkie ofc.. ) będą rosły ... ja jestem zagorzałym fanem trawników na co musisz mieć te 0.6 W/l ++ i Co2 butla czy bimbrownia ...
majorin
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 15 wrz, 2013
Lokalizacja: Ostrowiec/ Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez mk80 » So 21 wrz, 2013

Akwarium ma być przede wszystkim domem dla rybci, przy tej obsadzie nie może być zbyt jasno.
Zbiornik jest dość niski, ale za to ma duża powierzchnię dna, co by roślo powiedzmy przy oświetleniu 2x24 t5 lub 3x18w T8, barwa 840.
Fajnie byłoby gdyby rośliny był dopasowane do biotopu.

Pozdrawiam
mk80
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 19 lip, 2013
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Oświetlenie, Pokrywy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron