Powrot do akwarystyki jakie ledy i ogolnie co i jak

Powrot do akwarystyki jakie ledy i ogolnie co i jak

Postprzez Meter » Pt 22 kwi, 2016

Witam po latach wracam do akwarystyki wczesniej jak mialem akwaria to tylko i wylacznie świetlowki teraz kupilem akwarium 160l z oswietleniem led natomiast czesc mogułów sie popalila ogolnie paski z diodami przymocowane do listew aluminiowych nie mam pojecia co to za ledy i jakie do nich dokupic. Chociaz wolalbym kupic nowe i zalozyc wszystko od nowa mozecie podac jakies linki najlepiej do aukcji i jaka barwa swiatla i jaka ilosc bede potrzebowal z gory dziekuje i prosze was o pomoc. Pozdrawiam
Meter
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): N 29 maja, 2005
Lokalizacja: Sędziszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Powrot do akwarystyki jakie ledy i ogolnie co i jak

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 22 kwi, 2016

Załóż sobie zwykłe t5 ze zwykłą świetlówką daylight 865. Będzie prościej i taniej. Ale to tylko moja rada. A co linkowania serwisów aukcyjnych to jest to zabronione na naszym forum. Polecam przeczytać regulamin :)
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Powrot do akwarystyki jakie ledy i ogolnie co i jak

Postprzez ladynaf » Pt 22 kwi, 2016

Szczerze jak nie masz zdolności technicznych (jak ja) to lepiej kup świetlówki t5. Mniej nerwów ;)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
ladynaf
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 22 kwi, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Powrot do akwarystyki jakie ledy i ogolnie co i jak

Postprzez virrass » So 07 maja, 2016

Na 160l ja bym dał 60w w ledach cree lub ewentualnie power ledach. Przy takim świetle dasz radę wyhodować wszystko. U mnie na 240l, mam 60w led cree i 20w power led, rośnie nawet mały heniek.
virrass
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 02 maja, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Oświetlenie, Pokrywy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron