Dyfuzor przeplywowy

Dyfuzor przeplywowy

Postprzez Kuper » Śr 15 lut, 2012

Jako ze posiadam stary dyfuzor przeplywowy, ktory ograniczal przeplyw, chcialbym go jakos przerobic aby juz nie ograniczal przeplywu. Oczywiscie nie mam go juz dawno podlaczone i sobie lezy i wpadl mi jeden pomysl.

Oto fota tego dyfuzora przeplywowego:

Obrazek

A wiec chcialbym przerobic go tak aby tam gdzie zawsze lecial gaz (wyciagnelem te koncowke i nie ma jej na fotce) podlaczyc zwykla kostke lipowa tak aby kostka juz robila male babelki a dalej tam gdzie sie zawsze woda mieszala z gazem i ograniczalo przeplyw (tam gdzie byly jakies kulki mieszajace) to wlasnie je usunac i zostawic same weze.
I tu chce sie poradzic czy sama kostaka lipowa rozpuszczajaca gaz i przeplywajaca przez same weze rozpusci mi wystarczjaco gaz by bylo widac i skutecznie rozpuszczalo tak jakby lecialo z atomizera?
Pytam bo nie chce mi sie rozbierac tych wszystkich wezy by to sprawdzic, a moze ktos na tym forum juz cos takiego probowal i podzielilby sie swoimi spostrzezeniami?
Avatar użytkownika
Kuper
Aktywny użytkownik
 
Posty: 521
Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006
Lokalizacja: Bytów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krissoku » Śr 16 maja, 2012

Kostki lipowe są bardzo popularne i zapewne większość akwarystów miała z nimi styczność. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że kostka rozpuszcza gaz zadowalająco, także myślę że pomysł jest dobry.
Avatar użytkownika
Krissoku
Stały bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Cz 27 sty, 2011
Lokalizacja: Tczew
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron