Amazon2 czy Posejdon

Amazon2 czy Posejdon

Postprzez przepro » Cz 29 mar, 2012

Witam serdecznie,
jeśli temat istnieje to przepraszam - szukałem, ale nie znalazłem.
Aktualnie rozważam zakup jednego ze sterowników z tematu. Amazon2 w najnowszej wersji opisany jest tu: http://www.mirekkon.pl/amazon2.htm , Posejdon : http://www.pompydozujace.com/komputer-a ... p-261.html .
Nie jestem w żaden sposób związany z którymkolwiek z producentów. Po prostu chciałbym wydać niemałe pieniądze jak najrozsądniej. Nie mam zbyt dużego doświadczenia (ze sterownikami zerowe) w tej tematyce i dlatego piszę licząc na opinie szanownych kolegów z tego forum. Być może któryś z Was posiada któryś z tych sterowników lub jest w stanie podać dziś niewidoczne dla mnie, a w przyszłości istotne dla zarządzania akwarium wady i zalety któregoś (obu) z tych urządzeń.
Akwarium mam roślinne, dziś niewielkie(72l), docelowo 200-250l. Mam CO2, oświetlenie > 1W/1l. Dążę do maksymalnej automatyzacji. Nawożenie DIY. Żeby tak jeszcze dało się przycinkę zautomatyzować :=).
Z góry dzięki za wszelkie sugestie i opinie.
Pozdrawiam
przepro
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 04 gru, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 30 mar, 2012

ciekawe podejście do akwarystyki...jak chcesz mieć wszystko w jednym urządzeniu to proponuję posejdona...jeżeli chcesz nabyć coś porządnego to ja wybrałbym aquamedica...

http://www.sklep.aquamedic.pl/at-contro ... m-set.html


tylko po co?

1. grzałka ma termostat więc po co sterownik?
2. elektroniczny sterownik do gniazdka sterujący oświetleniem kosztuje ok 25zł
3. po co ci zegarek/powiadomienie sms?
4. automatyczna dolewka jest dobra do 500l a nie do 72l...masz instalację wodno-kanalizacyjną obok zbiornika?
5. chłodzenie wiatrakami? jeżeli nie masz hqi to po co?

Jedyne co naprawdę się przydaje to komputer ph a ten kupisz za 300zł albo jeszcze taniej używany...i w zasadzie oprócz samej sondy raczej nic się nie zepsuje... kup lajona/weipro/aquamedica...sam mam ten ostatni i bardzo sobie chwale...kupiłem używany na alledrogo...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przepro » Pt 30 mar, 2012

:=) nawet nie wiesz jak pomogłeś, naprawdę. Zacząłem się nad tym wszystkim zastanawiać. Faktycznie, sam sobie chyba wmówiłem, że komputer/sterownik akwarystyczny jest mi potrzebny. Włącznik czasowy programowalny za 14,50 można na (link) kupić. Dolewek faktycznie nie robię auto i chyba robić nie będę, właśnie ze względu na brak technicznych możliwości (daleko do kranu). HQI mam, ale czy grzanie będzie w lato potrzebne ? Dziś nie wiem, poczekam i zobaczę. Zegarka nie potrzebuję :=).
Wskazany przez Ciebie Aquamedic naprawdę ciekawy jest - jakoś nie dotarłem do niego klikając w Internet.
Weipro mam i korzystam. W zasadzie jednej funkcjonalności mi tylko brakuje. Zdarzyło się raz, że pH spadło w nocy z ustawionego 7.0 na 6.2. Brakło możliwości automatycznego włączenia napowietrzania przy zbyt dużym spadku pH. Jeśli znajdę rozwiązanie tego problemu to w zasadzie problem komputera będzie nieistniejący. Zaoszczędzę sporo pieniędzy :=), a być może i inni napaleni tak ja i wierzący, że wydatek setek zł. rozwiąże ich problemy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za głos w "sprawie".
Mariusz
przepro
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 04 gru, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pt 30 mar, 2012

przepro napisał(a):Zdarzyło się raz, że pH spadło w nocy z ustawionego 7.0 na 6.2.


jak to się mogło stać? u mnie nigdy taka sytuacja nie miała miejsca...raz zaciął się elektrozawór i uważam że problem leży właśnie w nim...czasami się nie domyka i mimo że komputer odetnie zasilanie lekko gaz się ulatnia...rozbierz, wyczyść lekko przesmaruj wd40 ale naprawdę lekko albo po prostu wymień na nowy...

co do hqi to jeżeli temp w zbiorniku nie będzie większa jak 26st to zapomnij o temacie chłodzenia...jeżeli mieszkasz w bloku to możliwe że będzie ciepło...wtedy kup wiatraczek z klipsem i po kłopocie...np taki:

http://(link).pl/bdb-wiatraczek-samoch ... 52453.html

tylko będzie trzeba zasilacz znaleść bo jest na 12v...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » So 31 mar, 2012

przepro napisał(a)::=) nawet nie wiesz jak pomogłeś, naprawdę. Zacząłem się nad tym wszystkim zastanawiać. Faktycznie, sam sobie chyba wmówiłem, że komputer/sterownik akwarystyczny jest mi potrzebny. Włącznik czasowy programowalny za 14,50 można na (link) kupić. Dolewek faktycznie nie robię auto i chyba robić nie będę, właśnie ze względu na brak technicznych możliwości (daleko do kranu). HQI mam, ale czy grzanie będzie w lato potrzebne ? Dziś nie wiem, poczekam i zobaczę. Zegarka nie potrzebuję :=).
Wskazany przez Ciebie Aquamedic naprawdę ciekawy jest - jakoś nie dotarłem do niego klikając w Internet.
Weipro mam i korzystam. W zasadzie jednej funkcjonalności mi tylko brakuje. Zdarzyło się raz, że pH spadło w nocy z ustawionego 7.0 na 6.2. Brakło możliwości automatycznego włączenia napowietrzania przy zbyt dużym spadku pH. Jeśli znajdę rozwiązanie tego problemu to w zasadzie problem komputera będzie nieistniejący. Zaoszczędzę sporo pieniędzy :=), a być może i inni napaleni tak ja i wierzący, że wydatek setek zł. rozwiąże ich problemy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za głos w "sprawie".
Mariusz

Niedawno linkowałem tu tani sterownik od mirekkon który ma właśnie funkcje napowietrzania przy spadku pH. W weipro też pewnie dałoby się zrobić coś takiego, ale to wymaga znajomości ze zdolnym elektronikiem. :-)
Z tych dwóch komputerków to uważam że Amazon akurat jest lepszy, bo tańszy(za różnice w cenie można dokupić na (link) bezpieczną dolewkę z dwoma pływakami której standardowo brakuje) no i ma dedykowany dość tani moduł powiadomienia gsm, chyba żaden inny małoseryjny komputerek akwarystyczny nie ma czegoś takiego. Do słodkiego to rzeczywiście trochę na wyrost, ale do akwarium morskiego coś takiego byłoby bardzo pożądane.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 31 mar, 2012

przepro napisał(a):HQI mam, ale czy grzanie będzie w lato potrzebne ? Dziś nie wiem, poczekam i zobaczę.

HQI w otwartym akwarium grzeje mniej, niż analogicznej mocy T5 pod pokrywą. Dużo mniej.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość