Rozwiązany problem z zakłócaniem pracy kontrolera PH Weipro

Rozwiązany problem z zakłócaniem pracy kontrolera PH Weipro

Postprzez Lozin » Śr 25 kwi, 2012

Sporo posiadaczy tego kontrolera i innych też, pisze o problemie z jego pracą podczas pracy świetlówek mimo to zakupiłem ten kontroler z nadzieją że jakoś temu zaradzę no i udało się :-) Jako ze przewód w tej sondy nie jest ekranowany postanowiłem wykonać ekran sam w stary znany mi sposób, mianowicie owinąłem go na całej długości aluminiową folią śniadaniową oraz umieściłem w peszlu plastikowym aby uchronić ją przed rozwijaniem się i przed ewentualnym "zwarciem" z czymś metalowym, do folii podłączyłem przewód przy samej wtyczce ale zaizolowałem tak aby jej nie dotykał (w/g mnie czym grubszy tym lepszy) ja zastosowałem 6 kwadrat bo taki miałem, drugi koniec przymocowałem do rurki kaloryfera którą wcześniej oczyściłem z farby. Kaloryfer jeśli oczywiście cała instalacja jest metalowa działa jak uziemienie i dzięki temu ekran zbiera całe zakłócenia i kontroler działa prawidłowo. Ja posiadam stateczniki elektroniczne pod świetlówki T5 ważne jest też aby stateczniki wyzerować stosując przewód 3x oraz gniazdko z "bolcem" mam nadzieje ze komuś się przyda ta informacja.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Śr 25 kwi, 2012

No na pewno się przyda, tyle że mało obrazowo to opisałeś, a poza tym co to kurcze jest "peszlu" :razz: .
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Lozin » Śr 25 kwi, 2012

Hmm nie wiem jak to prościej napisać :-) bierzesz folię aluminiową taką jak się śniadanie do pracy zawija :-) tniesz na paski i składasz te paski wzdłuż na pół owijasz tymi paskami kabel od sondy ja owijałem zgodnie z ruchem wskazówek zegara zaczynając od wtyczki (folia nie może jej dotykać).Mocujesz przewód do kaloryfera i do tej zawiniętej folii. Potem rozcinasz peszel http://pl.wikipedia.org/wiki/Peszel :-) wzdłuż i nakładasz go na zawinięty wcześniej kabel tworząc izolację, oczywiście można zastosować cokolwiek np. taśmę izolacyjną ale z peszlem było prościej i łatwiej go zdjąć w razie potrzeby.

Zastanawia mnie fakt obecności folii aluminiowej w akwarium ale nie wydaje mi się żeby mogła zaszkodzić.

Jeśli w mieszkaniu jest instalacja elektryczna która posiada uziemienie ( możliwe że z zerowaniem też zadziała ale nie sprawdzałem) to z pewnością można zamiast do kaloryfera podłączyć się do bolca w gniazdku ale jak ktoś nie wie o co chodzi to niech lepiej nie kombinuje bo jest to niebezpieczne!!
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » Śr 25 kwi, 2012

Lozin, a samo podpięcie ekranu do wtyczki nie działa? Tam jest złącze BNC, czyli przewód powinien mieć ekran jak przewód antenowy, no chyba że Weipro przyoszczędziło i dali kabel od lampki nocnej. :twisted:
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Lozin » Śr 25 kwi, 2012

Plejstocen, Na BNC coś tam jest ale na pewno nie PE bo po podłączeniu wtyczki i uziemienia z kaloryfera komputer głupieje na maxa.Przewód sondy to najprawdopodobniej jedna żyła :-/
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez don_Vall » Cz 26 kwi, 2012

Uziemienie sondy poprzez BNC zapewne jest ale sama wtyczka zasilająca Kontroler ma tylko dwa bolce czyli nie ma odłączenia do uziemienia (PE) i dlatego najprawdopodobniej sama sonda jest nieuziemiona.
Poza tym chyba w przewodzie do sondy są tylko 2 przewody (żyła i ekran), a one mogą służyć tylko do pomiaru napięcia i w efekcie nei ma tam ekranu.
don_Vall
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 14 gru, 2011
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Lozin » Cz 26 kwi, 2012

don_Vall, kontroler ma wtyczkę jednofazową z przewodem 3x i zerowaniem w prawdzie jest to wersja chyba USA ale dołączona jest do niej odpowiednia przejściówka również z zerowaniem.
Jak pisałem wcześniej w przewodzie sondy chyba jest jeden przewód a już na pewno nie ma ekranu bo przewód ten jest bardzo cienki.I nie podłączony do zewnętrznej części BNC.

Edit:
Właśnie "przedzwoniłem" gniazdo BNC z zerowaniem na wtyczce i cisza więc nie jest wyzerowana chyba że przez jakiś układ elektroniczny który nie pozwala na to miernikowi.
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron