problem z controllerem ph- weipro 2010

problem z controllerem ph- weipro 2010

Postprzez Papson » Wt 12 cze, 2012

Dzień dobry? Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z kontrolerem ph weipro 2010. Zakupiłem to urządzenie już jakiś czas temu na ebayu i przypłynęło do mnie z hong kongu, ale dopiero teraz je podłączyłem ponieważ wystartowałem mojego holendra 360l.
Przejde do rzeczy. Kontroler teoretycznie jest sprawy, kalibracja przebiegła pomyślnie ponieważ wskazania ph na wyświetlaczu zgadzają się z testem paskowym JBL, ale! Sterownik nie załącza ani nie wyłącza elektrozaworu tzn załącza bo przez tydziń użytkowania po licznych kalibracjach i kombinacjach udało mi się dwa razy zrobić tak ze załączył elektrozawór, ale po osiągnięciu wartości ph 6,89 wyłączył zawór ale kiedy ph wzrosło do 7,18 kontroller nie włączył ponownie elektrozaworu. Ogulnie szukam osoby, która ma doświadczenie z tym ustrojstwem. Na wszystkie pytania chętnie odpiszę . Pozdrawiam i prosze o pomoc tylko zorientowane osoby.
Chciałem jeszcze dodać że nie mam uziemienia instalacji elektrycznej i może to jest problemem. Czytałem też,że uziemienie kabla od kontrolera coś pomaga, ale jeszcze się do tego nie zabrałem. Spróbuję to zrobić i napisze wam czy jest jakiś efekt.
Jeszcze jedno jak oświetlenie nie działa to wszystko chodzi jak trzeba. Może uziemienie statecznika coś da? Help.
Papson
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): So 15 kwi, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lewy11984 » Pn 30 lip, 2012

Statecznik koniecznie musi być uziemiony. Miałem taki sam problem. Jak uziemiłem statecznik kontroler zaczął pracować idealnie.
lewy11984
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn 04 cze, 2012
Lokalizacja: Wolbrom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron