Metalowy licznik bąbelków

Metalowy licznik bąbelków

Postprzez Mrozen » Pt 20 lip, 2012

Czy któryś z kolegów akwarystów przetestował już metalowy licznik bąbelków? Widziałem ostatnio taki na Ebayu i w sklepie Aquario. Ma metalowe końcówki i skręcane złączki na wężyk fi 6. Miałem licznik Aquamedica, lecz u mnie się nie sprawdził. Po prostu był nieszczelny i wszelkie próby uszczelnienia go nie dały rezultatu. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 21 lip, 2012

Jakie masz ciśnienie robocze za reduktorem? Bo normalnie licznik jbl mogę polecić, bardzo rozsądna cena, a naprawdę solidny. Ale jak masz dyfuzor z jakiegoś nano-spieku, który wymaga dużego ciśnienia, zostanie Ci faktycznie tylko metalowy.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » So 21 lip, 2012

Ciśnienie wyjściowe z reduktora ustawione na 0,8 bara (reduktor Sery). Reaktor CO2 z filtra narurowego DYI. Jestem ciekawy opini o tym liczniku wspomnianym przeze mnie. Jeśli Aquamedic nie dał rady to jest nie najlepiej. Licznik JBL ma skręcane końcówki na wężyk, więc może rzeczywiście by się nadał. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Miklas » So 21 lip, 2012

Mam JBL przy narurowcu i jest calkiem spoko. Ma dwie dla mnie duze zalety. Zaciski na wezyki, przez co nie martwie sie czy mi sie wezyk zsunie. Mozliwosc dosyc precyzyjnego ustawienia przeplywu gazu. W szklanym liczniku to bylo powiedzmy 5 babli na sekunde. Jak to policzyc? W JBL to jest jakis babelek na 3 sekundy. To juz sie da policzyc, daje duzo wieksze babelki.
Miklas
Zainteresowany tematem
 
Posty: 218
Dołączył(a): Pn 09 maja, 2011
Lokalizacja: Radom
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » So 21 lip, 2012

Miklas, Marek, przekonałeś mnie do JBLa. Powiedz mi tylko jak on się otwiera? Napełniać go wodą będę przez szybkozłączkę za pomocą strzykawki, tak jest najwygodniej. Aquamedica otwierałem do napełnienia tylko dwa razy i był nieszczelny na pokrywce (tam jest oring gumowy). Jestem ciekawy jak JBL jest zamykany pokrywką, na wcisk czy na gwint, bo ten punkt jest newralgiczny w każdym liczniku. Ten metalowy jest skręcany. Jak nie wyjdzie z JBLem to na bank kupię wtedy ten "metalowy". :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » So 21 lip, 2012

JBL jest na wcisk z gwintem ;) i jest szczelny - spokojnie wytrzymuje ciśnienie potrzebne do atomizera.

Jeśli chodzi o licznik Aquamedica to potwierdzam problemy ze szczelnością - ja swój reklamowałem a wymieniony trzymam jako rezerwę...
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » So 21 lip, 2012

tmaciak, dzięki Tomek za info. Tak jak napisałem wyżej, kupię JBLa i powinno być dobrze. Jeśli nie to następny do przetestowania będzie "metalowy". :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Piotr_83 » So 21 lip, 2012

Ja mam licznik Ferplast'a. Działał bez problemu z dyfuzorem Eheima, w którym zaworek zwrotny konkretnie trzymał. Jest wprawdzie na wcisk, ale wężyki trzymają się bardzo dobrze.
Avatar użytkownika
Piotr_83
Poznaje temat
 
Posty: 108
Dołączył(a): Wt 09 sie, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 21 lip, 2012

tmaciak napisał(a):JBL jest na wcisk z gwintem ;) i jest szczelny - spokojnie wytrzymuje ciśnienie potrzebne do atomizera.


Dodam jeszcze, że pomiędzy deklem a korpusem licznika jest uszczelka - oring, więc gwarantuje to szczelność do dość dużego ciśnienia.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » So 21 lip, 2012

Dijkstra, Remik, w Aquamedicu też był oring między deklem a korpusem, ale po otwarciu go w celu uzupełnienia wody był nieszczelny. Producent uprzedzał użytkowników żeby nie zmoczyć tego oringa przy montażu bo licznik może stracić szczelność. Uważałem na to, ale nic nie pomogło. Dlatego teraz w celu uzupełnienia licznika wodą nie będę go rozbierał, po prostu rozłączę go na szybkozłączce i uzupełnię wodę strzykawką. Trochę nie rozumiem stwierdzenia że JBL jest na wcisk z gwintem. :???: Albo jest na wcisk, albo zakręcany na gwint. W jednym i drugim przypadku powinny znajdować się uszczelki.
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 21 lip, 2012

Korpus wchodzi w dekiel na wcisk w oring, po czym na końcu się go przekręca ;]
Też swój uzupełniam strzykawką przez któryś z wlotów - w gruncie rzeczy tak jest prościej.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » So 21 lip, 2012

Dijkstra, teraz rozumiem. W takim przypadku jest super. Połączenie dekla z obudową mocne i szczelne, a dodatkowo zakręcane końcówki wężyków. To wszystko przemawia za tym, żeby go kupić. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mrozen » So 04 sie, 2012

Licznik JBLa zamontowany, jest super. Indykator CO2 żółto limonkowy, w bąblach to między 2-3 na sek. Miałem ustawone CO2 na reduktorze SERY, ale przy prawie pustej butli puszczał więcej. Teraz dodatkowo ustawiłem na zaworku precyzyjnym Camozzi. Nie powinno się nic wydarzyć. Jak jest koniec butli to trudno wyczuć moment, na manometrze jeszcze, jeszcze a w rzeczywistości pora napełnić CO2. CO2 ustawiłem na przyduchę i ociupinę wstecz. :smile:
Mrozen
Zainteresowany tematem
 
Posty: 262
Dołączył(a): Pt 23 wrz, 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron