Reaktor Sera 500 Proszę o opinie

Postprzez oldmike » Cz 06 cze, 2013

Krzychol napisał(a):....czy wydajność filtra bardzo spadała czy tylko niezauważalnie. ....
Wiesz, szczerze powiedziawszy nawet temu zjawisku się nie przyglądałem. Z fizyki co ledwie ją pamiętam, straty były na każdym elemencie w którym następowała zmiana kierunku przepływu. Więc jakieś tam będą zmiany. Filtr z reaktorem Sery miałem jako biologiczny więc żadnych wat tam nie wsadzałem.
oldmike
Aktywny użytkownik
 
Posty: 649
Dołączył(a): Pn 17 kwi, 2006
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

sgh

Postprzez vatero » Pt 07 cze, 2013

Krzychol napisał(a):vatero, jeżeli ja będę podawał 4 max 5 bąbli/s to będę musiał zakładać również gąbki czy nie. Przy mniejszej ilości podawania CO2 chyba nie będę musiał stosować dodatkowych rozwiązań. Przypuśćmy że podepnę reaktor pod filtr JBL 900 to czy da radę rozpuścić te kilka bąbli na sekundę. Jakich używasz filtrów pod swoje reaktory?


Witam. Mam liczniki JBL, więc są to małe bąbelki może dla tego nie mogę ich zliczyć :roll: Ty musisz bez gąbek sprawdzić, jeśli stwierdzisz że reaktor wszystkiego nie rozpuszcza, wtedy gąbka o rzadkiej strukturze w miarę ciasno spasowana i nasadzona na rurkę załatwi sprawę. Minus jest taki że ca 1 miesiąc trzeba czyścić, chyba że w filtrze będziesz miał dobrze upchaną watę. Używam filtrów Jbl 900L/h, Eheim 950L.h
Avatar użytkownika
vatero
Zainteresowany tematem
 
Posty: 183
Dołączył(a): Pt 02 paź, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

dzfgs

Postprzez vatero » Pt 07 cze, 2013

oldmike napisał(a):
Krzychol napisał(a):....czy wydajność filtra bardzo spadała czy tylko niezauważalnie. ....
Wiesz, szczerze powiedziawszy nawet temu zjawisku się nie przyglądałem. Z fizyki co ledwie ją pamiętam, straty były na każdym elemencie w którym następowała zmiana kierunku przepływu. Więc jakieś tam będą zmiany. Filtr z reaktorem Sery miałem jako biologiczny więc żadnych wat tam nie wsadzałem.


Ja mam właśnie reaktory podpięte pod biologiczne
Avatar użytkownika
vatero
Zainteresowany tematem
 
Posty: 183
Dołączył(a): Pt 02 paź, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Krzychol » Pt 07 cze, 2013

Dzięki vatero, najlepiej będzie jak kupię najpierw sam reaktor Sera 500, przetestuję go na 901, jeżeli będzie działał zbyt słabo to drugi filtr dokupię 1501, jeżeli będzie wszystko OK to wtedy dokupię taki sam jaki posiadam czyli 901. Myślę że takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Mam tylko pytanie odnośnie końcówek tego reaktora, sprzedawcy piszą że jest na wąż 16/22, w takim razie trzeba będzie dokupić plastikowe łącze węży 16/22 na 12/16 jeżeli będę chciał podłączyć pod 901 która posiada 12/16.
Krzychol
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt 08 sty, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

zsdg

Postprzez vatero » Pt 07 cze, 2013

Krzychol napisał(a):Dzięki vatero, najlepiej będzie jak kupię najpierw sam reaktor Sera 500, przetestuję go na 901, jeżeli będzie działał zbyt słabo to drugi filtr dokupię 1501, jeżeli będzie wszystko OK to wtedy dokupię taki sam jaki posiadam czyli 901. Myślę że takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Mam tylko pytanie odnośnie końcówek tego reaktora, sprzedawcy piszą że jest na wąż 16/22, w takim razie trzeba będzie dokupić plastikowe łącze węży 16/22 na 12/16 jeżeli będę chciał podłączyć pod 901 która posiada 12/16.


Jest kilka rozwiązań, ja np. na gorąco wcisnąłem węże i dodatkowo dałem pierścienie metalowe, zaciskowe., Życzę powodzenia
Avatar użytkownika
vatero
Zainteresowany tematem
 
Posty: 183
Dołączył(a): Pt 02 paź, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez cykor » N 24 lis, 2013

Jako, że mój problem jest związany z tematem pozwolę się podpiąć ;) Kupiłem reaktor sery 500 do jbla 1501, przepływ zmniejszył do 1/3 albo nawet 1/4 tego co było wcześniej. Teraz zastanawiam się nad dokupieniem do reaktora pompy HAILEA HX-6520 lub Newa Jet 1200 bo szkoda filtra. Ewentualnie polecacie do reaktora jakieś inne pompy zewnętrzne do 100zł?
Ostatnio zmieniony Pn 25 lis, 2013 przez cykor, łącznie zmieniany 1 raz
cykor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt 14 sie, 2012
Lokalizacja: Lublin, Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pn 25 lis, 2013

Niestety każdy reaktor zmniejsza przepływ :sad: Tego nie uniknie się niestety :mad:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez cykor » Pn 25 lis, 2013

Mogę kupić do tego reaktora pompę hailea hx 6530 (przepływ 1750l/h) lub filtr jbl 900 dwuletni, nowy wirnik, różnica w cenie to 40zł. Filtr bym zostawił w środku pusty, ewentualnie dał jakiś wkład z gąbką. Co o tym myślicie?
cykor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt 14 sie, 2012
Lokalizacja: Lublin, Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Pn 25 lis, 2013

cykor napisał(a):Kupiłem reaktor sery 500 do jbla 1501, przepływ zmniejszył do 1/3 albo nawet 1/4 tego co było wcześniej.

Naprawdę aż tak spadł przepływ? Mi może zmniejszył się o 1/4 ale do 1/4 to jestem w szoku, reaktor mam podpięty do fluvala 1200l/h. Jaki masz litraż akwarium?
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez cykor » Pn 25 lis, 2013

Akwarium 240l, wszystko zamontowałem na oryginalnych przewodach jbla. Przewód wylotowy przeciąłem na dwie część, dłuższą część - 2/3 długości oryginalnego przewodu dałem na złączenie filtr-reaktor, 1/3 na reaktor-akwarium. Nic nie jest zagięte, filtr systematycznie czyszczony. Reaktor zamontowany na wysokości filtra, górne krawędzie obu są na takiej samej wysokości. Filtr musi podnieść wodę na około 50-60cm. Też byłem w szoku jak zobaczyłem przepływ po podłączeniu reaktora ;P
cykor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt 14 sie, 2012
Lokalizacja: Lublin, Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 25 lis, 2013

Witam.[center][/center]Używałem przez wiele miesięcy reaktor Sera 500 i nie mogę nic złego na jego temat powiedzieć. Być może byłby używany do dzisiaj, ale urwał mi się króciec wlotowy CO2 / trochę z mojej winy / i zastąpił go reaktor Tornado. Po kilku miesiącach używania podczas czyszczenia przekręciłem za mocno gwintowane denko reaktora i znowu lipa.[center][/center]Wracając do tematu, szczerze odpowiadam że z obu reaktorów byłem zadowolony i nie zauważyłem jakiegoś drastycznego spadku na wylocie. Eheim Ecco Pro 2036 ma wydajność 750l/h, co do Twojego JBL-a to pikuś :lol: [center][/center]Zakładam że reaktor nie jest zapowietrzony, turbinka się obraca, prawidłowo jest podłączony / wlot / wylot / i wylot wody z filtra jest na prawidłowym poziomie.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez cykor » Pn 25 lis, 2013

Reaktor nie jest zapowietrzony, turbinka się obraca. W czwartek lub piątek znajdę trochę czasu i pokombinuje z reaktorem, na jakiej wysokości masz wloty i wyloty? Myślałem aby kupić do tego reaktora pompę Newa jet 1200, ale jeszcze poczekam.
cykor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt 14 sie, 2012
Lokalizacja: Lublin, Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zbyszek17 » Pn 25 lis, 2013

cykor, tu masz kilka fotek z montażu moich byłych reaktorów[center][/center]Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez cykor » Pn 25 lis, 2013

Mam tak samo zamontowane, spróbuje skrócić węże. Jeśli to nie pomoże kupię jakąś pompkę. Dzięki za pomoc Zbyszku :)
cykor
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt 14 sie, 2012
Lokalizacja: Lublin, Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron