szczelność układu co2

szczelność układu co2

Postprzez mar1977 » Wt 01 paź, 2013

Witam
Jak w temacie. Mam co prawda sampa samo akwa ma 650l jest otwarte,na tafli jest minimalny ruch wody, w sampie chodzi reaktor sery 1000 gaz mam właczony non-stop.
mam 7kg mową butle, kh-8. Czy jest jakiś sposób na spawdzenie szczelności układu.
Może ktoś coś poradzi.
mar1977
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz 24 sty, 2013
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez emil82 » Wt 01 paź, 2013

Lejesz w małą butelkę po np. coli płyn do naczyń i wodę. Całość mieszasz by powstała piana, następnie przenosisz ją delikatnie na każde łączenie układu. Dzięki takiemu sprawdzeniu masz pewność czy jest wszystko szczelnie poskręcane :)
Avatar użytkownika
emil82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 185
Dołączył(a): So 29 gru, 2012
Lokalizacja: Piaseczno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Wt 01 paź, 2013

Jeżeli chodzi o sprawdzenie szczelności układu Co2 to najlepszym sposobem jest rozrobienie wody z płynem. Wstrząsasz butelką aby zrobić pianę, którą sprawdzasz wszystkie łącza instalacji Co2.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez premi » Wt 01 paź, 2013

W sklepie instalacyjnym możesz kupić "Wykrywacz nieszczelności instalacji gazowych" w sprayu którym spryskasz łączenie i miejsca gdzie może gaz uciekać lub woda z płynem jak wspomnieli koledzy powyżej (ale z doświadczenia wiem że to nie zawsze pomaga :wink: ).
premi
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Wt 01 paź, 2013

można próbować z pianką do golenia w sprayu, jest stabilniejsza i dłużej pozostaje na "połączeniach" pionowych
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron