butla Co2 500g bezpiecznik wywalił

butla Co2 500g bezpiecznik wywalił

Postprzez brucepl » Cz 28 lis, 2013

Cześć,

Może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.

Po ostatnim napełnianiu butli niestety po powrocie do domu zawory bezpieczeństwa wystrzeliły.

Szukam nowych bezpieczników ale nie mogę nic znaleźć poza przemysłowymi zaworami bezpieczeństwa, które są większej średnicy.

Czy są dostępne takie zaworki bezpieczeństwa na naszym ryku czy będę zmuszony zakupić cały nowy zawór Co2 ?

Pisałem do panów z aqua-artu ale się nie odezwali już nigdy nic od nich nie kupie ;)

Tu zdjęcie przedstawiające butle bez zaworku. Na zdjęciach w necie możecie zaobserwować taki niebieski bezpiecznik w butlach 500g

Obrazek

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
brucepl
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 01 lip, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Cz 28 lis, 2013

Spróbuj dowiedzieć się u strażaków.Część z nich jako "fuchę" ma zakład napełniania gaśnic. Część gaśnic to także gaśnice z nośnikiem CO2. Może jak pogadasz z takim fachurą to znajdzie coś takiego w szpargałach, lub odwieź zakład napełniania butli CO2 :mrgreen:
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » Pt 29 lis, 2013

Wcale się nie dziwię że nie odpisali, reklamacje powinieneś złożyć w punkcie napełniania butli. Dla bezpieczeństwa warto samodzielnie ważyć butle przed i po napełnieniu i ew. odpuszczać nadmiar przed wniesieniem do ogrzewanego pomieszczenia.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Pelczar » Pt 29 lis, 2013

W punkcie napełniania butli Ci wymienią.
Miałem podobną sytuację, wystrzeliła mi butla i założyli mi nowy zaworek. Okazało się, że jest cieniutka blaszka miedziana.
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bebecebula » Pt 29 lis, 2013

GP napisał(a):W punkcie napełniania butli Ci wymienią.
Miałem podobną sytuację, wystrzeliła mi butla i założyli mi nowy zaworek. Okazało się, że jest cieniutka blaszka miedziana.


Tak w punkcie wymienią tą blaszkę a przyczyna za dużo nabili lub szybka zmiana temperatury otoczenia.
bebecebula
Poznaje temat
 
Posty: 130
Dołączył(a): Pt 27 kwi, 2007
Lokalizacja: Polska
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re:

Postprzez brucepl » N 15 gru, 2013

Cześć,

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem byłem niedostępny jak Co2 w moich butlach :)

Plejstocen napisał(a):Wcale się nie dziwię że nie odpisali, reklamacje powinieneś złożyć w punkcie napełniania butli. Dla bezpieczeństwa warto samodzielnie ważyć butle przed i po napełnieniu i ew. odpuszczać nadmiar przed wniesieniem do ogrzewanego pomieszczenia.


Ja się absolutnie z tobą nie zgodzę. Pytałem o produkt tejże firmy bo miałem z nim problem. Nie zgłaszałem reklamacji nie oczekiwałem, że mi coś takiego przyślą. Prosiłem o informacje! Totalnie olanie klienta taka firma u mnie trafia na czarną listę.

Ja specjalnie nie jechałem do punktu tydzień później bo liczyłem się z tym, że mi tego nie zrobią a ja się będę woził na marne - nie wspomnę o nerwach. Pojechałem przy następnym napełnianiu butli większej i niestety nie byli mi wstanie pomoc z tymi bezpiecznikami. Powiedział mi pracownik, że to są niemieckie zaworki i oni takiego czegoś nie mają. Mogą zaproponować wymianę całego zaworu ale to chyba się mija z celem przynajmniej na tym etapie.

A co do przyczyny to faktycznie za dużo nabili było to widać na 3 butli, która nie wywaliła.

Przedstawiam Mam jeszcze raz obrazki o jaki zaworek chodzi.

Nasz przemysłowy :

http://images65.(link).pl/481/d49dc473bc1fdb33.jpg

Z butli Co2 500g :

http://images61.(link).pl/479/96547eaf3946ab3b.jpg
http://images63.(link).pl/480/3b6117a2d3927406.jpg


Bardzo wszystkim dziękuje za wszystkie wypowiedzi. Mam jeszcze jeden punkt Co2 do odwiedzenia jak tam mi nie pomogą to zostanie tylko wymienić cały zawór w butlach.
brucepl
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 01 lip, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: butla Co2 500g bezpiecznik wywalił

Postprzez Bartek Lipczyński » N 15 gru, 2013

Kolego Twój e-mail mógł np. przez pomyłkę zostać wycięty przez filtr antyspamowy. Gdybyś choć trochę energii którą przeznaczasz na narzekania i opluwania przeznaczył na próbę kontaktu pewnie otrzymał byś pomoc. Ponadto jeżeli w punkcie nabijania zdewastowali Ci butle to oni powinni ją naprawić. To jak byś pojechał nowym Mercedesem na myjnie na której "wymyli" Ci samochód metalową szczotką i narzekał że Mercedes jest be, bo nie odpowiedzieli Ci na email w sprawie odmalowania samochodu ;)

Pozdrawiam
Bartek Lipczyński
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: butla Co2 500g bezpiecznik wywalił

Postprzez Paweł Iglewski » Wt 17 gru, 2013

Prawdopodobnie jest to wynik zbyt dużej ilości gazu wtłoczonej do środka, lub nie umiejętnego obchodzenia się z butlą z sprężonym gazem. Pierwsze, należy wiedzieć ile gazu wchodzi do naszej butli i pilnować żeby ktoś czasem nie wtłoczył do niej dwa razy za dużo, drugie należy pamiętać że zmiany temperatur w jakich przebywa pojemnik z gazem wpływają na ciśnienie jakie panuje wewnątrz tego pojemnika. Chyba, producent butli jednak nie ma tu nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
Paweł Iglewski
Moderator
 
Posty: 151
Dołączył(a): So 05 lip, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: butla Co2 500g bezpiecznik wywalił

Postprzez Rafał Wróblewski » Wt 17 gru, 2013

Naprawdę nie wiem po co tyle krzyku i dziwnych oskarżeń, byłem dziś w punkcie nabijania dwutlenku węgla nabić swoje dwie butle 0,5 Aqua Art i pan powiedział, że nie ma problemu z tymi zaworami bezpieczeństwa, są dostępne u nich od ręki.
Avatar użytkownika
Rafał Wróblewski
Moderator
 
Posty: 70
Dołączył(a): Pt 21 lis, 2008
Lokalizacja: Pruszków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: butla Co2 500g bezpiecznik wywalił

Postprzez brucepl » Śr 18 gru, 2013

Zasadniczo to nikogo o nic nie oskarżam tylko stwierdzam fakt, że nie otrzymałem informacji, z nutką ironii jakby ktoś tego nie wychwycił ;)

Butle Co2 500gr sprzedają wszyscy więksi gracze na polskim rynku akwarystyki i ja do tego produktu nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jestem zadowolony, że butla mi nie wybuchła tylko strzelił zaworek bezpieczeństwa zaprojektowany do tego.
Mogę mieć żal, że zaworek wystrzelił przy dość niskim stanie ponad ciśnienie domyślne - zmierzonym na 3 butli z tradycyjnym polskim zaworkiem, ale to już jest bez znaczenia w zasadzie.

Szukałem potwierdzenia, że takie zaworki naprawiają w Polsce i ostatni wpis jest pierwszym potwierdzeniem tego faktu.

Zakładam, że dałoby się to wymienić w Warszawie Panie Rafale? Ja na razie szukam bezskutecznie w swojej okolicy.

Ile to człowiek się musi nagimnastykować aby dostać informacje bezpośrednio od producenta/dystrybutora :)


Bardzo Wam wszystkim dziękuje za wypowiedzi. Bez 2 zdań takich informacji nie otrzymałbym na innym forum.

Pozdrawiam
Paweł
brucepl
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 01 lip, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość