Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Marcin Bielak » Pt 11 lip, 2014

Dokładnie, dobrze rozumujesz z tą metoda. Ale na chwilę obecną nikt raczej tego nie mierzył w ten sposób u nas na forum, więc nie będziesz miał punktu odniesienia :] To było podane tylko tak dla przykładu.
Możesz pokazać ten reaktor swój?
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Marcin Bielak » Pt 11 lip, 2014

W środku ta rurka to jest plastikowa czy to jest wężyk jakiś? Bo widzę że końcówka to chyba wężyk?
Nie chcę robić żadnej krypto reklamy ale ja używam tego raktora w jednym z akwariów akurat na JBL901
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=35265
I jak widzisz tu nie ma tak nisko poprowadzonej rurki. Wydaje mi się, że masz przydławiony jednak przez to przepływ, bo końcówka jest chyba lekko ściśnięta? Tak jak to widzę na pokazanym przez Ciebie zdjęciu.
Jeśli możesz to sprawdź jak będzie się zachowywał reaktor gdy ta rurka będzie mniej więcej jak w wyżej pokazanym linku.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez cyberain » Pt 11 lip, 2014

To jest wąż od filtra, ten sam który jest poprowadzony od i do reaktora. Skrócę ją trochę dzisiaj wieczorem, zobaczymy co z tego wyniknie :)

GALAXY S III - TAPATALK
cyberain
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Marcin Bielak » Pt 11 lip, 2014

Ja bym dał w to miejsce jednak rurkę o większej średnicy. Bo chyba to jakoś przerabiałeś, bo ten wąż jest za mały by tam pasował?
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez cyberain » Pt 11 lip, 2014

Podejdę chyba do castoramy dzisiaj i kupię taką rurkę. Tylko w jaką średnicę celować?

GALAXY S III - TAPATALK
Ostatnio zmieniony Pt 11 lip, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto niedziałające i niezgodne z regulaminem linki. Proszę zapoznać się z zasadami umieszczania zdjęć!
cyberain
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Marcin Bielak » Pt 11 lip, 2014

W castoramie powinieneś też znaleźć te filtry przepływowe, po prostu weź jeden rozkręć i przymierz.
Albo zmierz suwmiarką lub linijką średnicę zewenętrzną u siebie.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez kudlaty801 » So 12 lip, 2014

Ja u siebie zastosowałem rurkę RL 25 kupioną na dziale elektrycznym. Pasowała idealnie na ten wewnętrzny wypust w obudowie. Musisz sobie pomierzyć dokładnie suwmiarką zewnętrzne i wewnętrzne średnice tych dwóch wypustów co są w wieczku reaktora i pod nie dobrać sobie rurkę. U Ciebie przy większym przepływie być może trzeba by było szukać czegoś szerszego i dopasować pod ten szerszy wypust.

U mnie z RL 25 wyglądało dokładnie tak (rurka bardzo ciasno wchodziła więc i jakieś klejenie jest zbędne) :
DSC_0005.JPG



Najlepiej pójść też do sklepu z suwmiarką też jeszcze przemierzyć obie średnice rurki. Jak coś to i jakąś szerszą też napewno dopasujesz.
Rurki te mają chyba 2 metry. Koszt to jakieś kilka złoty w zależności jaka średnica
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
kudlaty801
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Ulvhedin » So 12 lip, 2014

Panowie, trochę podręczę tym opracowaniem Jara :P

Opracowanie tylko mnie utwierdziło w zamysłach, czy opisana sytuacja dotyczy wszystkich indykatorów? Od dawna obserwuję różnicę między stałym testem a kropelkami i to sporą.
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez cyberain » So 12 lip, 2014

Wczoraj rano podłączyłem szklany dyfuzor ze spiekiem, dzisiaj wieczorem indykator świeci się na jasno zielono a pomiar Ph wynosi 6,9. Przy reaktorze nie było szans uzyskać takiego stężenia CO2 oraz spadku Ph. O co tu chodzi do jasnej ... ?:P

Przy reaktorze indykator świecił się prawie na niebieski a Ph było o 0,1 niższe niż mam w kranówce czyli 7,5

GALAXY S III - TAPATALK
cyberain
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez adams750 » N 13 lip, 2014

Wszystko zależy gdzie masz umiejscowiony stały test co2, powinien być tak umiejscowiony by był jak najdalej od miejsca podawania lub wylotu filtra z nasyconą woda w co2. Sam używam reaktora narurowego już sporo czasu i już kilka razy zagazowalem kilka ryb i krewetek. Uwierz da się, ma go podlaczonego pod eheima 2075 i bardzo ładnie rozpuszcza gaz. Co do rurki którą pokazał kolega jest idealna także mam podobna i jest doprowadzona prawie do samego dna filtra. Jak indykator pokazuje nie dostateczny poziom co2 to znaczy że podajesz go za mało i trzeba podkrecić gaz. Przy spieku możesz mieć przeklamany wynik gdyż większość pecherzyków nie rozpuszczonego gazu dostaje się do indykatora.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez cyberain » N 13 lip, 2014

Ja z reaktorem przeszedłem wojnę. Ustawiłem na starcie 1b/s później zwiększałem i zwiększałem chyba do dosłownie piany na sekunde żeby ustalić stopień przyduchy. I nic z tego nie wyszło. Nie ważne ile ustawiłem przuduchy nie było i bąblowania też nie a mam NPK 10:1:10

Zamontowałem dyfuzor szklany i w ciągu 24h z hakiem Ph spadło o 0,7 i rośliny ruszyły z bąblowaniem do tego test stały świeci się n a jasno zielono.

Oczywiście dyfuzor mam 120 cm dalej od testu stałego.

GALAXY S III - TAPATALK
cyberain
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Marcin Bielak » N 13 lip, 2014

Nie jest prawdą, że reaktor rozpuszcza 100% gazu. Czasem rzeczywiście dyfuzory wewnętrzne dają lepsze efekty. Dużo akwarystów używa z powodzeniem wewnętrzne dyfuzory i sobie chwali. Reaktory są dobre jak ktoś nie chce widzieć setki bąbelków w akwarium.
W swoich akwariach używam reaktorów jak i dyfuzorów wew. i ciężko mi stwierdzić, że rzeczywiście jeden jest lepszy od drugiego bo to zależy od różnych czynników.
"Każdy plus ma swoje plusy i minusy" , jak to mówił Lech W.
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez cyberain » N 13 lip, 2014

I chyba tak można zakończyć ten temat Marcin. Jak będziesz kiedyś w Krakowie to zapraszam do siebie na chmielową i na wymianę doświadczeń :)

GALAXY S III - TAPATALK
cyberain
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez Marcin Bielak » N 13 lip, 2014

Dzięki za zapraosznie. Trochę daleko ale kto wie, może kiedyś :]
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez schiz » Pt 18 lip, 2014

Wracając do chlupania. Co by Panowie powiedzieli na założenie rurki o możliwie małej średnicy? Pozwoli to na wzrost prędkości przepływającej przez nią wody przy stałym wydatku filtra, teoretycznie mogłoby to uniemożliwić łączenie się bąbelkom w duże bąble i dalej w chlupiącą poduszkę.
schiz
Początkujący
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt 20 cze, 2014
Lokalizacja: RK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reaktor co2 z filtra narurowego - problem

Postprzez kudlaty801 » Pt 18 lip, 2014

schiz napisał(a):Co by Panowie powiedzieli na założenie rurki o możliwie małej średnicy?


Wydaje mi się, że najważniejsze to aby rurka nie była mniejszej średnicy niż węże do filtra.
kudlaty801
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron