Eheim 2076 + reaktor co2

Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez kaczorr » Cz 19 mar, 2015

Witam Szanowne Grono :-)

....ostatnimi czasy przesiadłem się z dwóch eheimów 2224 na jednego elektronika 2076 w 240l.
...podpiety jest do niego reaktor sera co2 - czy to normalne że nowy, czysty, filtr nie jest w stanie osiągnąć pełnej mocy przez reaktor ? :cry:

...myślałem że będzie popylał jak wariat - a tutaj podczas zwiększania mocy filtra do czwartej diody jest ok - wzwyż zapala się dodatkowo żółta dolna - da to się jakoś obejść ??

...i jeszcze jedno - w instrukcji jest napisanie - podczas zalewania filtra - filtr wstępny nie może być zalany - jak to rozumieć ?
...niestety zalewanie filtra przy podpiętym reaktorze przy najmniej u mnie jest niemożliwe - pompka ręczna nie chce zassać wody.
Ściągam wąż z reaktora i wkładam go do wiadra - następnie otwieram motylek i pompuję wodę pompką aż zacznie lecieć do wiadra - czy w ten sposób nie uszkodzę filtra ???

za wszelki info byłbym wdzięczny - pozdro serdeczne :wink:
kaczorr
Poznaje temat
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez waska » Pt 20 mar, 2015

Hej. Od lat mam podpięty reaktor Tornado do Eheima 2080 i dzieje się dokładnie tak jak u Ciebie.
waska
Poznaje temat
 
Posty: 99
Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez macek.g » Pt 20 mar, 2015

W kwesti wydajnosci tak jak juz nie raz pisalem,kazde wpiecie dodatkowego urzadzenia powoduje spadek przeplywu,kwestia jest zasadnicza, ty to widzisz na diodach,ze jest rzeczywisty spadek,inni powiedza ze po podpieciu dodatkowego urzadzenia nie widza zadnych zmian,mimo iz takowe jest.

Kwestia nie zalewania wstepnego filtra,tyczy sie umieszczonego na gorze filtra wstepnego (tego z niebieska gabka),powiniene sie zalac dopiero automatycznie podczas naciskania pompka zalewowa i tutaj jest problem z rektorami bez odpowietrznikow z tymi filtrami.
Sam posiadalem chyba Tornado lub Sera i szybko powrocilem do AM1000.

Trzeba czekac okolo 1 godz powiedzmy wlaczajac/wylaczajac filtr by reaktor sie caly zalal lub o ile jest to mozliwe przechylac na boki .
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez kaczorr » Pt 20 mar, 2015

dzięki Kolego :wink: - to juz coś

...zastanawia mnie tylko jak go zalewać mając jednocześnie podpięty reaktor ?
...druga sprawa - dlaczego koniecznie filtr wstępny nie może być zalany - czy grozi to zalaniem elektroniki czy też co innego ?
kaczorr
Poznaje temat
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez onem » Pn 23 mar, 2015

Na wyłączonym filtrze rurę wylotowa w usta i dobre ssanie ;-). Pomoże
Avatar użytkownika
onem
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009
Lokalizacja: Wysoka/Łańcut
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez adams750 » Pt 27 mar, 2015

Ja mam eheima 2075 i jest do niego podpięty reaktor narurowy 10" i grzałka przepływowa, jest na pewno spadek przepływu ale nie jest taki straszny. Co do odpowietrzania z podpipiętym reaktorem robię to w taki sposób że odwracam reakto do góry nogami i w ten sposób filtr jest odpowietrzony w czasie ok 20min.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez kaczorr » Pn 30 mar, 2015

..dzięki Koledzy...to już coś :wink:

...u mnie podczas odpalania filtra (czyszczenie wkładów )zapala się kontrolka czerwona i żółta podczas jego pracy - jak sie odpowietrzy to juz jest ok

Podczas takiego cyklu pomagam mu pompką - naciskam podczas jego pracy - nie wiem czy robię to ok czy po prostu nic nie ruszać
...natomiast bez pomocy pompki - startuje jak odrzutowiec i zwalnia - i tak w kółko - jakby wirnik chodził na sucho i próbował zassać wodę

...zostawiać go aby w końcu sam zaczął pracować (choć wtedy mam wrażenie że zaraz szlag go trafi) - czy też wspomagać go pompując pompką podczas jego pracy ?
kaczorr
Poznaje temat
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Eheim 2076 + reaktor co2

Postprzez kaczorr » Pt 10 kwi, 2015

Panowie ...

czy elektronika takiego filtra jest wodoszczelna ???
...mam na myśli całą głowicę filtra - czy można to myć pod wodą - czy też wloty od zaworów tylko delikatnie na sucho przecierać ? :roll:
kaczorr
Poznaje temat
 
Posty: 69
Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron