Chińska tania sonda ph. Ile jest warta?

Chińska tania sonda ph. Ile jest warta?

Postprzez Dominik Gąsiorek » Śr 27 sty, 2016

Witajcie,

Po 6 latach żywot zakończyła moja stara dobra sonda Hydrometu ERH-aq1. Co ciekawe przez ostatnie 2 lata pracowała z pękniętą szklaną obudową. Przy wymianie odczynnika zaklinowała mi się igła i szkło nie wytrzymało :( Nie wpływało to w żaden sposób na jej działanie aż do przedwczoraj. Mimo, iż regularnie wymieniałem bufor to jednak wytrąciły się w środku jakieś fuzle a wskazanie zaczęło pływać. Klasyczny objaw końca jej żywotu. Zacząłem rozglądać się za czymś nowym i po długim namyśle wybór padł na wyrób pachnący ryżem. Miałem fart bo udało mi się kupić na jednym z serwisów aukcjnych sonde w cenie 59zł. Dodam, że dokładnie taką samą można kupić w sklepach za ok 100zł. Czy było warto? Ciekawe pytanie. Sonda przyszła cała. Zabezpieczona płynem do transportu. Pierwsze wrażenie po jej wyciągnięciu bardzo dobre. Świetnie wykonana i ciężka. Roztwór w środku bardzo gęsty. Po wymoczeniu w zbiorniku szybko się skalibrowała i jak na razie działa bez zarzutu. Ciekawe ile pochodzi. Jeśli wytrzyma 2 lata to uznam ten zakup za rewelacyjny.

Plusy:

- cena
- bardzo dobrze wykonana
- wymienny odczynnik
- w zestawie jest strzykawka z igłą i zapasowy 3m KCl

Minusy

- instrukcja w ichniejszym języku powodować może oczopląs :D
- krótki 70cm przewód
- brak przyssawki do mocowania w akwarium

Poniżej kilka fotek:

IMGP2766 (Copy).JPG
IMGP2767 (Copy).JPG
IMGP2772 (Copy).JPG
IMGP2773 (Copy).JPG
IMGP2774 (Copy).JPG
IMGP2775 (Copy).JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Chińska tania sonda ph. Ile jest warta?

Postprzez Lozin » Cz 04 lut, 2016

Ja mam caly komputer z ryzu razem razem z sondą i juz chyba ze 3 lata dziala bez problemow.
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron