Korpus filtra narurowego

Korpus filtra narurowego

Postprzez Grzegorz Pelczar » Pn 08 lut, 2016

Do rozpuszczania CO2 używam od ok. 8 lat filtra narurowego. Jakież było wczoraj moje zdziwienie, że filtr zaczął puszczać wodę. Korpus uległ znacznej erozji, m in. w miejscu gdzie leży oring uszczelniający korpus i to spowodowało wycieki. Zastanawiam się czy to przez CO2, gdzie jest tam w dużym stężeniu, czy przez chlupiącą i przepływającą wodę? Przecież filtry akwariowe też są z tworzywa i nie ma takich problemów. Mam zamontowany również taki filtr na wejściu instalacji domowej i nic takiego się nie dzieje. :roll: Czy zauważyliście u siebie taki problem?
20160207_152230.jpg

20160207_152214.jpg

20160207_152256.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Korpus filtra narurowego

Postprzez Lozin » Pn 08 lut, 2016

No ja mam gdzies od 3 lat i jest jedynie porysowany bo kiedys byla w nim ceramika. Dziwnie to u ciebie wyglada :-)
Avatar użytkownika
Lozin
Stały bywalec
 
Posty: 430
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Korpus filtra narurowego

Postprzez Grzegorz Pelczar » Wt 09 lut, 2016

Lozin napisał(a):No ja mam gdzies od 3 lat i jest jedynie porysowany bo kiedys byla w nim ceramika. Dziwnie to u ciebie wyglada :-)

Podobno przezroczyste korpusy narurowców wytwarzane są głównie z dwóch rodzajów tworzyw - politereftalan etylenu (PET) lub acrylonitrile styrene (SAN).
Większość jest tych pierwszych. Ciekawe, że są przystosowane do wody pitnej. :?
Avatar użytkownika
Grzegorz Pelczar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 794
Dołączył(a): Pt 03 cze, 2005
Lokalizacja: Krosno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Korpus filtra narurowego

Postprzez ZANDAR » Śr 10 lut, 2016

U mnie też po pewnym czasie korpus narurowy tak wygląda. Prawdopodobnie co2 tak "wypala". W innych korpusach bez co2 nie mam takiego problemu.
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Korpus filtra narurowego

Postprzez Przemek482 » Pn 11 kwi, 2016

kurde identzcynie mam z tym ze jeszcze nie cieknie cholercia trzeba obserwowac :|
Przemek482
Poznaje temat
 
Posty: 86
Dołączył(a): N 08 gru, 2013
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Korpus filtra narurowego

Postprzez Kuszmeno » Wt 01 lis, 2016

Mam pytanie do mających z tym styczność, mianowicie chciałbym podpiąć CO2 do narurowca. Stawiając tą filtrację wpiąłem dodatkowy korpus na samym końcu tak na zapas, czytając trochę po forach zauważyłem że można wykorzystać go do rozpuszczania CO2, musiałbym go tylko odwrócić i wszystko by było ok, tylko że doczytałem się również że po jakimś czasie z tymi korpusami dzieją się dziwne rzeczy, jak to wygląda z waszego doświadczenia ? Nie chciałbym wrzucać kolejnego grata do zbiornika w postaci dyfuzora stąd taki zamysł. Z góry dzięki za odpowiedź

Kuszmeno
Kuszmeno
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Korpus filtra narurowego

Postprzez Kuszmeno » Wt 01 lis, 2016

Mam pytanie do mających z tym styczność, mianowicie chciałbym podpiąć CO2 do narurowca. Stawiając tą filtrację wpiąłem dodatkowy korpus na samym końcu tak na zapas, czytając trochę po forach zauważyłem że można wykorzystać go do rozpuszczania CO2, musiałbym go tylko odwrócić i wszystko by było ok, tylko że doczytałem się również że po jakimś czasie z tymi korpusami dzieją się dziwne rzeczy, jak to wygląda z waszego doświadczenia ? Nie chciałbym wrzucać kolejnego grata do zbiornika w postaci dyfuzora stąd taki zamysł. Z góry dzięki za odpowiedź

Kuszmeno
Kuszmeno
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2016
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron