CO2 - skoki ciśnienia

CO2 - skoki ciśnienia

Postprzez asiula » Śr 11 maja, 2016

Cześć! Mam problem z CO2 z w moim zbiorniku. Jakiś czas temu odkupiłam zestaw CO2 (butla, reduktor z jednym nanometrem, zaworki- w tym pecyzyjny i elektro, dyfuzory itp, slowem klasyka). Po paru dniach z gazem zaczely dziać się "cuda". Bardzo ciężko jest mi ustawić ilość bąbelków. Jak juz mi się to uda, po paru godzinach zaczyna lecieć ich coraz mniej lub coraz więcej. Czasem udaje mi się je wyregulować, cały dzień pyrkają 2-3 bąble, a następnego dnia... Nic! Więc dodaję gazu.... I następnego dnia znów nic. Ostatnio tak podkręcałam gaz 3razy doby na dobę i codziennie rano znów nic. Ostatniego dnia znow lecialy wieczorem elegancko, rano o dziwo też, wracam po południu do domu a tu pusta butla i pusty licznik bąbli- gaz dal czadu i poszedl caly do zbiornika w jeden dzień (bez krzywdy dla obsady na szczęście) Butlę nabijałam trzy dni wcześniej.... Może coś źle ustawiam? A może któryś element jest uszkodzony i powinnam go wymienić? pozdrawiam! :)
asiula
Początkujący
 
Posty: 7
Dołączył(a): N 16 mar, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: CO2 - skoki ciśnienia

Postprzez gintur » Pt 13 maja, 2016

Nie wiem jakiej pojemności masz akwarium ale wydaje mi się ,że gdybyś wpuściła całą butle w ciągu 3 dni do akwarium to na pewno nie obyłoby się bez strat w obsadzie.Być może butla została zle nabita ale mniejsza z tym.Elektrozawór ,który posiadasz jest zasilany jakimś zasilaczem (12 V)czy bezpośrednio do gniazda sieciowego (220V)?
Od butli do dyfuzora mamy 3 elementy i teoretycznie każdy z nich mógł ulec uszkodzeniu :D .Ja w pierwszej kolejności odłączyłbym zworek precyzyjny oraz elektrozawór a zostawił jakiś licznik bąbelków podłączony do reduktora i pokrętłem na reduktorze delikatnie ustawił ilość bąbelków i tak zostawił na 2 dni.Najprościej byłoby wymienić zaworek precyzyjny ale piszesz ze są momenty kiedy CO2 nie leci wcale więc można podejrzewać elektrozawór ,który ma jakieś przerwy podczas działania .Czy podajesz CO2 24h ? Może być tak ,że jeśli masz jakiś zegar sterujący elektrozaworem również nie działa jak należy .Zegary sterujące z wyświetlaczem za parę zł często tak maja ,ze po roku swojej pracy zaczynają szwankować.
Napisz coś więcej ,jakiej firmy elektrozawór ,jak podajesz co2 ,czy są właśnie jakies zegarki sterujące ,może wstaw zdj całego zestawu bo przyczyn może być kilka.
gintur
Stały bywalec
 
Posty: 450
Dołączył(a): Wt 17 kwi, 2007
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron