Nowa kolumna do zmiękczania wody

Postprzez Nuroslaw » Cz 20 kwi, 2006

tego tak naprawdę nie wiem. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Producent zastrzega, aby raz zamoczona żywica nie wysychała. Możliwe że spada wtedy jej skuteczność.
Nuroslaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 168
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2004
Lokalizacja: Sieraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez szulcik » Cz 11 maja, 2006

wszystko fajnie ale zkąd można wziąść kwas solny do regeneracji. Dzwoniłem do POCH-u i powiedzieli mi że jako osoba prywatna nie mam najmniejszych szans żeby go kupić u nich. Gdzie wy zaopatrujecie się w kwas?
Avatar użytkownika
szulcik
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2006
Lokalizacja: Opalenica k/Poznania
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nuroslaw » Cz 11 maja, 2006

w sklepie z materiałami budowlanymi. nawet w bańkach 5 litrowych
Nuroslaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 168
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2004
Lokalizacja: Sieraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez artur czekajło » N 21 maja, 2006

szulcik napisał(a):wszystko fajnie ale zkąd można wziąść kwas solny do regeneracji. Dzwoniłem do POCH-u i powiedzieli mi że jako osoba prywatna nie mam najmniejszych szans żeby go kupić u nich. Gdzie wy zaopatrujecie się w kwas?
Troche mnie to dziwi, ja juz kilka razy kupowalem w POCH-u kwas solny i to bez zadnych problemow. 1L , 5L, ile tylko chcialem. Tak samo bylo w innych sklepach. Nawet nie chcieli zadnego oswiadczenia ode mnie.
Avatar użytkownika
artur czekajło
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2005
Lokalizacja: długołęka/wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mr_garden » Wt 13 lut, 2007

Jak kupiłem teraz z (link) Kationit K i tam jest napisane że można go regenerować solą kuchenną jak tak to w jakich ilościach i co jaki czas??
Mr_garden
Zainteresowany tematem
 
Posty: 199
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: łodzkie
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Waldek » Cz 10 maja, 2007

Tylko z ciekawości się zapytam (bo nie znam kationitu K i nie zamierzam rezygnować z filtra RO)? Co z anionami (SO4, CL, ewentualnie jeśli kranówka ma ich dużo NO3, PO4 itd. Co z usuwaniem twardości niewęglanowej (przy regeneracji solą kuchenną kationy 2 wartościowe są zastępowane sodem). Jeszcze jedno mnie interesuje - dlaczego ma w nazwie K? Nie neguję przydatności wymieniaczy jonowych, ale wg mnie dużo wygodniej jest kupić za 200-300 zł filtr RO i przez kilka lat się o nic nie martwić poza większym zużyciem wody (ja nie wymieniałem nawet prefiltrów). Może po zużyciu kationitu K zamiast go regenerować lepiej przeznaczyć go jako podłoże (w teorii powinien się wyśmienicie sprawdzić) lub złoże biologiczne (można niewielkie ilości kationitu dokładać do filtra po zwiększaniu się twardości wody, a później już z niego go nie wyjmować). Będzie w ten sposób zapobiegał gwałtownym zmianom twardości wody w akwarium.
Avatar użytkownika
Waldek
Zainteresowany tematem
 
Posty: 276
Dołączył(a): So 28 cze, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nuroslaw » Cz 10 maja, 2007

kationit K ? może od kationit kwaśny 0 bo docelowo wg producenta jest to kationit silnie kwaśny dlatego też zaleca silny kwas do regeneracji.
Nuroslaw
Zainteresowany tematem
 
Posty: 168
Dołączył(a): Pt 17 gru, 2004
Lokalizacja: Sieraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez alinek » Cz 16 wrz, 2010

Stosuję podobny patent jak Aktinidia, tylko filtry mam zamontowane na stałe w kranie z zimną wodą w kuchni. Z moich obserwacji wynika że jak puszczę powoli wodę to twardość z kranowych 16 st. spada do poziomu niemierzalnego czyli wkład jest skuteczny.
A wkład zmiękczający stosuję jednorazowy za 30 zł.
alinek
Stały bywalec
 
Posty: 321
Dołączył(a): Cz 17 gru, 2009
Lokalizacja: Myslenice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kejta » Śr 19 sty, 2011

Ja od dłuższego czasu stosuję kationit zakupiony za 14 złotych na (link). wsypałam część do pończochy i wsypałam do metrowej rury. na końcu zamontowałam zawór. wodę wlewam poprzez butelkę z coca coli z dziurą w korku na tyle małą aby w rurze było cały czas tyle samo wody.
Kationit nie powinien wysychać, bo straci swoje właściwości. najlepiej aby był ciągle zanużony. ja po prostu zamykam zawór i opieram rure w rogu łazienki

mam GH i KH strasznie wysokie a po przepuszczeniu przez kationit jest około 10 krotnie niższe....!
z tymże trwa to strasznie dlugo
ale polecam
kejta
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 30 lis, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Paweł_T » N 10 cze, 2012

bawiłem sie z kationitem przez 2 lata i powiem tak, szkoda zachodu (zwłaszcza jak masz twardą wodę...) filtry RO kupisz na (link) w przyzwoitej cenie i masz wszystkie problemy z głowy :mrgreen:
Paweł_T
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 23 gru, 2011
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » N 10 cze, 2012

i kolejna złota łopatka za wykopanie tematu sprzed pół roku :D
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Paweł_T » Pn 11 cze, 2012

2pac01 napisał(a):i kolejna złota łopatka za wykopanie tematu sprzed pół roku :D


dziękuje, zawsze marzyłem żeby zostać górnikiem :mrgreen:
Paweł_T
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt 23 gru, 2011
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Filtracja, Uzdatnianie wody, Testy wody, Ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron