Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

Postprzez Bartosz Grela » Pt 22 lut, 2008

Kupić tu możesz gotowy i wiarygony wynik http://www.schr.bip.nor.pl/?aid=5
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez arti55 » Wt 26 lut, 2008

Witam serdecznie. Dziś zakupiłem sobie testy i zmierzyłem parametry wody w baniaczku.
Oto wyniki:
Temp 28 C
pH 8.0
kH >100mg/l
gH >200mg/l
NO3 <5mg/l
Akwarium zalane miesiąc temu, podmiany wody co tydz. 30L.
Woda kranowa z uzdatniaczem.
Nawozy: Planta Gainer clasicc przy podmianie wody jedno dozowanie na 10L. wody, Planta Gainer ferro+ co drugi dzień jedno naciśnięcie dozownika.
Prosze o opinię na temat tych wyników i ewentualnie o doractwo.
arti55
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N 27 sty, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez arti55 » N 27 kwi, 2008

Mam pytanie dotyczące łupków skalnych. Zamierzam kilka włożyć do akwa. Mam wysokie pH bo 8 i czy te łupki nie podniosą mi jeszcze wartości pH?
arti55
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): N 27 sty, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jakuś » Śr 24 gru, 2008

witam , posiada ktoś może kartkę z barwami do której porównuje się wyniki testów sera , chodzi mi o testy na ph , gh i kh , mam odczynniki ale bez opakowania i instrukcji , moge zrobic testy ale nie mam do czego porównac wyników .
jeżeli ktoś to posiada , to prosze o wyslanie skana , zdjecia czegokolwiek , na maila kuba3d6@gmail.com
Jakuś
Poznaje temat
 
Posty: 78
Dołączył(a): Śr 09 sie, 2006
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez MAniekk » So 03 sty, 2009

spotkał się ktos kiedyś z testami Akvin na pH i NO3??czy są dobre??
MAniekk
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Zoolek

Postprzez athlon » Pt 15 maja, 2009

Co by nie mówić o jakości testów Zooleka {temat nie dotyczy jakości a zdań jest tyle co uzytkowników} obsługi klienta mogłyby się uczyc od nich inne firmy.
Otóż jakiś miesiąc temu kupiłem test Po4 {oczywiście zooleka},
Od początku wydawało mi się ,ze zawyża wskazania a nie był to mój pierwszy tego producenta.
Zadzwoniłem i powiedziałem że prawdopodobnie żle wskauje.Bardzo miła i rzaczowa pani która odebrała poprosiła mnie p przesłanie testu na testy :wink:
Pomyślałem a co tam 3 zł za przesyłkę dam i zobaczymy.Po kilku dniach telefon...inna pani{ nazwiska nie pamiętam ale to nieistotne} mówi,ze test sprawdzali u siebie w labolatorium i faktycznie lekko zawyża wynik w związku z tym przeslą mi nowy z innej partii i bardzo przeprawsza za kłopot.
Ale to nie koniec.Nastepnie inna pani{ chyba ta z która rozmawiałem na początku} telefonicznie proponuje mi w ramach rekompensaty dołożenie innego testu z ich oferty oczywiście poza wspomnianym Po4 { do wyboru-wybrałem No3}
Na drugi dzień przyjeżdża kurier z paczką.Otwieram....w paczce Po4+No3......+pH+Kh/Gh
U mnie mają DUŻY plus .
Avatar użytkownika
athlon
Zainteresowany tematem
 
Posty: 265
Dołączył(a): So 15 paź, 2005
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez paweln » Cz 18 cze, 2009

Mam pytanie jak odczytywać wynik pH, PO4 i NO3 z testów firmy Sera. Jak patrze z boku to wszystko zależy od odległości szkła od kartki papieru.
Używałem kiedyś testów Zoolek ale przesiadłem się na Sera - w Zoolekowej instrukcji było żeby patrzeć od góry 2cm szkło od kartki. Czy w Sera można patrzeć od góry kładąc szkło na kartce papieru - tak mi się najwygodniej i najłatwiej porównuje kolor, ale czy można?
paweln
Początkujący
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr 25 mar, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez jog » N 28 mar, 2010

Witam.
Kupiłem dzisiaj test no3 Sery. I wszędzie pokazuje stężenie 0 :/ nawet w nawozie....
Jest to test z trzema odczynnikami w płynie i jednym w proszku. Termin ważności ma do 2014... W czym moze byc problem?
jog
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 10 paź, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez premi » Wt 19 mar, 2013

Witam,

Przedstawię swoje doświadczenia z testów zooleka. Ph zooleka wskazanie 7.5 (przynajmniej ja to tak odczytałem) ph-meter w pracy 7.6.

Po4 - na razie tylko dla wartości 2ppm. Roztwór z kwasu fosforowego wykonany w pracy pod nadzorem osób znających się na chemii. Dwa razy sprawdzałem z każdym razem najbliżej było wg koloru 2ppm.

Jutro postaram się zrobić pozostałe które będę mógł i sprawdzić również inne wartości dla Po4.

Obu testom termin się skończył w sierpniu.
premi
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Bielak » Wt 19 mar, 2013

premi napisał(a):Jutro postaram się zrobić pozostałe które będę mógł i sprawdzić również inne wartości dla Po4.

Jak byś mógł i miał szansę to sprawdź test na K+
Avatar użytkownika
Marcin Bielak
Znający temat
 
Posty: 1863
Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010
Lokalizacja: Mława
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez premi » Wt 19 mar, 2013

Potas na chwilę obecną odpada - nie mam go kupionego jeszcze, ale jak będę miał na pewno będę go sprawdzał.
premi
Poznaje temat
 
Posty: 116
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

Postprzez akwanawozy » Pn 04 maja, 2015

Czy ktoś z Was używał testów JBL do wody słodkiej na Mg i na K. Poza ceną wysoką, jakie macie na ich temat zdanie?
akwanawozy
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 04 maja, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Filtracja, Uzdatnianie wody, Testy wody, Ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron