filtr wewn. i za duzy ruch wody

filtr wewn. i za duzy ruch wody

Postprzez Rafal111 » So 06 maja, 2006

akwa 240l, dotychczas fluval 304
i za malo bylo
wylot z fluvala zapuscilem na deszczownie własnej roborty ktora jest pod powierzchnia wody naokolo calego akwa
jak dolozylem wenw aqua szut 750 to gdzie skierowac jego wylot
robi niesamowitą pralke w akwa
jak wy to robicie, jak to rozkladacie?
Rafal111
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr 16 mar, 2005
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Herman » N 07 maja, 2006

Powiększ wszystkie otwory wylotowe wody z deszczowni za pomocą wiertarki. Powiększ tyle ile się do na max. a efekt pralki zniknie.
Avatar użytkownika
Herman
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 29 sie, 2005
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kubotka » N 07 maja, 2006

Herman napisał(a):Powiększ wszystkie otwory wylotowe wody z deszczowni za pomocą wiertarki. Powiększ tyle ile się do na max. a efekt pralki zniknie.


Myślę że chodzi mu o Aqua Szut a nie Fluval który jest podłączony do deszczowni , więc w/w rozwiązanie nie pomoże.
Pozdr..
kubotka
Poznaje temat
 
Posty: 78
Dołączył(a): Cz 23 mar, 2006
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Rafal111 » N 07 maja, 2006

no właśnie tak kombinuje zeby wylot z fluvala dac od razu do wody bo jest słaby a wylot z tego 750l/h dac do deszczowni ale nie wiem czy i tak nie bedzie za ostro

a moze wylot z wewn dac na wlot fluvala?
Rafal111
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr 16 mar, 2005
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez delTORO » Pt 15 wrz, 2006

Ja mam AquaSzuta Turbo 8W w mojej 112. Pralka była do czasu gdy zdjąłem wężyk od napowietrzania. Myślę że jak masz deszczownię to śmiało możesz wężyk z AquaSzuta zdjąć.
delTORO
delTORO
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): Cz 19 sty, 2006
Lokalizacja: Słupsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marcecrisco » Pn 21 paź, 2013

Odgrzebuje stary temat.
Mam obecnie w 160 tylko fitr wewnętrzny Eheim Biopower 750 l/h Wszystko jest super tylko musze go czyścić zbyt często przez to że zapycha sie troszke paproszkami. Zastanawiam sie nad dodaniem głowicy z gąbką np Aqua szuta ew jakis odpowiednik czegoś takiego eheima.
Zależy mi na bezkompromisowej cichości.
Ktoś z was miał może aqua szuta w podobnym akwarium ew coś podobnego innej firmy?
myśle o czymś cichym
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Pn 21 paź, 2013

marcecrisco napisał(a):Zależy mi na bezkompromisowej cichości.
Ktoś z was miał może aqua szuta w podobnym akwarium ew coś podobnego innej firmy?
myśle o czymś cichym

Mam aktualnie aquaszuta 750 i powiem że jak dla mnie jest praktycznie niesłyszalny, ogółem to bardzo dobry filterek, którego używam doraźnie gdyż aktualnie mam 2 kubły, kiedyś pracował jeden właśnie z aquaszutem. Wiadomo jednak iż każdy ma inne poczucie cichości ;). Moim zdaniem będziesz zadowolony z wyboru. Przy tym litrażu jednak fajnie by było zastanowić się nad zakupem kubełka (więcej miejsca w baniaku i lepsza filtracja biologiczna). Przy dzisiejszych cenach warto :)
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macin » Śr 23 paź, 2013

Ja mam aqua szut 750 w 144 litrach. Ogólnie w wodzie jest cichy, ale przenosi drgania na akwarium i dalej na szafkę co powoduje buczenie. Głowicę już raz wymieniałem, akwarium mam na styropianie. Więc zależy na czym masz akwarium. Ja na szafce drewnianej dwu drzwiowej i robi się pudło rezonansowe. Może wkleję ją styropianem?
macin
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt 24 wrz, 2013
Lokalizacja: Głogów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marcecrisco » Śr 23 paź, 2013

marcin, drack, Dzieki za odpowiedzi. Filtracja Biologiczna z Biopowera akurat wystarcza idealnie w moim zbiorniku-pod tym względem ten filtr jest świetny. Wczoraj udało mi sie jeszcze ustawić tak deszczownice że ruch wody jest leciutki w całym akwarium.
Zdaje sobie sprawe że kubełek byłby najlepszy ale u mnie odpada.
Auqa szuta i tak ustawiił bym gdzieś bardzo w kącie za roślinami.

Mam jeszcze pytanie po jakim czasie średnio musieliście czyścić aqua szuty?
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Śr 23 paź, 2013

marcecrisco napisał(a):Mam jeszcze pytanie po jakim czasie średnio musieliście czyścić aqua szuty?

Tutaj to już naprawdę rozbieżności będą duże, mi służył głównie do mieszania co2 zanim zakupiłem drugi filtr kubełkowy.
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marcecrisco » Śr 23 paź, 2013

Ok Dracka ? Czy dobrze zbierał zabrudzenia mechaniczne itp.? w Jakim miałeś akwarium? Ja mam 160
Cena nie jest dla mnie decydująca w tym momencie zależy mi głównie na działaniu i cichości

Pytam o głośnosc bo akwarium mam w sypialni a sen mam lekki

będe wdzięczny za pomoc
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Śr 23 paź, 2013

marcecrisco napisał(a):Ok Dracka ? Czy dobrze zbierał zabrudzenia mechaniczne itp.? w Jakim miałeś akwarium? Ja mam 160
Cena nie jest dla mnie decydująca w tym momencie zależy mi głównie na działaniu i cichości

Pytam o głośnosc bo akwarium mam w sypialni a sen mam lekki

będe wdzięczny za pomoc
Miałem go w 200L, czy dobrze zbierał nieczystości to w sumie nie wiem gdyż jak już wspomniałem używałem go tylko jako cyrkulator. W sypialni powiadasz, moim zdaniem każy filtr będzie słyszalny pytanie tylko na ile, według mnie Aquaszut jest bardzo cichy. Na pewno nie znajdziesz filtra, którego wogóle nie będziesz słyszał a już w szczególności w nocy przy zasypianiu i zupełnej ciszy. Fajnie by było gdyby ktoś z forum Tobie takiego użyczył na kilka dni to sam byś zdecydował czy jest dla ciebie wystarczająco cichy, może zapytaj na forum.
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marcecrisco » Śr 23 paź, 2013

ok dzieki to może tak zrobię
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macin » Śr 23 paź, 2013

Ja swojego aquaszuta słyszę w nocy. Żona twierdzi że mam na tym punkcie fiksację. Przymierzam się do wypróbowania coś z aquaela. Też sam nie wiem jaki jest najcichszy a i kasa też by się znalazła.
macin
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt 24 wrz, 2013
Lokalizacja: Głogów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez marcecrisco » Cz 24 paź, 2013

U mnie właśnie jest identyczny problem. Dlatego tak zależy mi na bezgłośności sprzętu.
Myśle jeszcze czy Eheim nie ma możliwości dokupienia gąbki do takiej pompy http://www.clarias.pl/eheim-1001-compac ... -2937.html
albo takiej
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Eheim_1 ... 273___5131
Myśle o eheimie bo ceny niewiele wyższe a jestem pewien na 100% że będzie cichutko.
Ktoś może koszystał z tych co podlinkowalem?

Z góry dzięki za pomoc
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Pt 25 paź, 2013

Jeżeli chodzi o drugą pompę, to przecież pasować będzie na nią każda gąbka od dowolnej głowicy - w każdym zoologu kupisz, pewnie w kilku granulacjach. Będzie pasować każda od glowic aquaszut/aquael, od filtrów napędzanych brzęczkiem etc.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macin » Pt 25 paź, 2013

Fajna jest ta pierwsza pompa. wygodna regulacja, tylko za diabła nie mogę znaleźć w jaki sposób pobiera wodę. Brak jakiegokolwiek króćca.
macin
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt 24 wrz, 2013
Lokalizacja: Głogów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » So 26 paź, 2013

Przez kratki na dole

Obrazek
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Filtracja, Uzdatnianie wody, Testy wody, Ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron