Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Cz 22 sty, 2015

Witam


Od kilku dni posiadam filtr ro 100 gpd, po podłączeniu go do zimnej wody wypłukałem wkłady i membrane zgodnie z instrukcją. Gdy go uruchomiłem woda bardzo słabo zaczęła kapać, baniak 10l napełniał mi się w ok 3h:/ Dodam że potrzebuje ok 80l tygodniowo do podmian. Mieszkam w bloku na drugim piętrze, to chyba wina słabe ciśnienia w rurach. Zastanawiam się nad pompą podnoszącą ciśnienie. Czy są jakieś inne sposoby podniesienia wydajności filtra?
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez serw1s » Cz 22 sty, 2015

A czy myslales o zbiornikach cisnieniowych? Ja mam takie dwa pod zlewozmywakiem, 6l i 40l brutto, co netto daje jakies 39l. Woda gromadzi się tam przez noc, dzien - wlasciwie caly czas. Filtra uzywam również do Expressu kawowego. Gorzej jeśli nie masz na to miejsca:/.
serw1s
Zainteresowany tematem
 
Posty: 196
Dołączył(a): Pn 22 sie, 2011
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Odp: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez edison81 » Cz 22 sty, 2015

Trochę słabe cisnienie, przy tej samej membranie 10l. produkuje w godzine, wodę pobieram głownie porą późno wieczorną jak nikt z domowników nie nie używa bieżącej wody pranie, zmywarka, kąpiel itp. bo wtedy drastycznie spada wydajność a odpad leci zawsze równo.
edison81
Poznaje temat
 
Posty: 123
Dołączył(a): N 31 lip, 2011
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » Cz 22 sty, 2015

Ja mam tylko 4bary na zegarze i 10l napelnia mi sie w 1.5-2 godzin. Chyba bedzie potrzebna pompa.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Cz 22 sty, 2015

To pozostaje mi zainwestować w pompę, w necie znalazłem kilka pomp do osmozy cenach waha się od 200 do 400zł. Na coś szczególnie zwrócić uwagę podczas kupna takiej pompy?
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Cz 29 sty, 2015

Witam

Jestem po zakupie pompy i tu kolejny problem bo i tak jest bardzo słaba wydajność ok 5l/h nie wiem gdzie leży problem, może coś z membraną jest nie tak? Membrana jest firmy PENTAIR WATER
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » Cz 29 sty, 2015

A nie masz czasami systemu "flush"?
To jest taki baypass z zawodem który omija reduktor przeplywu na wylocie wody brudnej (nie pamiętam jak nazywa sie urzadzenie).
Upewnij sie ze zawód na tym baypassie jest zamknięty.
Jesli nie masz tego systemu to moze ten ww reduktor jest walniety i nie redukuje wystarczajaco?
A jak mocno woda leci do ścieków?
Masz jakis zegar cisnienia przy membranie?
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Cz 29 sty, 2015

thomas.bham napisał(a):A nie masz czasami systemu "flush"?
To jest taki baypass z zawodem który omija reduktor przeplywu na wylocie wody brudnej (nie pamiętam jak nazywa sie urzadzenie).
Upewnij sie ze zawód na tym baypassie jest zamknięty.
Jesli nie masz tego systemu to moze ten ww reduktor jest walniety i nie redukuje wystarczajaco?
A jak mocno woda leci do ścieków?
Masz jakis zegar cisnienia przy membranie?


Nie nie mam systemu flush, jest filtr R03

Woda opadowa leci dość mocnym strumieniem
Ostatnio zmieniony Cz 29 sty, 2015 przez mfdoom, łącznie zmieniany 1 raz
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » Cz 29 sty, 2015

Hmmm...nie musze pytac czy prefiltry podłączane sa prawidlowo? :-)
A co z tym systemem flush, masz takowy?
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Cz 29 sty, 2015

thomas.bham napisał(a):Hmmm...nie musze pytac czy prefiltry podłączane sa prawidlowo? :-)
A co z tym systemem flush, masz takowy?


Tak podłączone prawidłowo. Nie mam systemu flush. Zapomniałem dodać że na razie filtr podłączam pod wąż od prysznica ale nie wiem czy ma jakiś wpływ na mój problem.
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » Cz 29 sty, 2015

Nie ma to wpywu.
W taki razie skoro jestes pewien ze wszystkie rurki maja przepływ to jeszcze mozesz zrobic jedną próbę.
Zakręc zaworek na odpływie wody brudnej i zobacz czy jest poprawa. Jesli tak to albo wczesniej wymieniony reduktor przeplywu albo faktycznie cos z membrana.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez blob » Cz 29 sty, 2015

10l zbierałem w jakieś 3 godziny, po pół roku pomyślałem, że czas wymienić prefiltry bo mi parametry RO trochę spadły. Przepłukałem nowe prefiltry, złożyłem i dramat 10 l ponad 4 godziny. Rozkręciłem filtr, wyjąłem membranę a ona jakaś taka "utytłana", trudno, zamówiłem nową, złożyłem i wszystko śmiga, 10 l w jakieś godzina czterdzieści minut, mieszkam na IX piętrze więc ciśnienie wody jakieś specjalne wysokie nie jest.
Mam wrażenie, że prefiltry powinny być przepłukiwane znacznie dłużej niż zakłada instrukcja, bo mogą przytkać membranę.
blob
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): So 03 maja, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Cz 29 sty, 2015

thomas.bham napisał(a):Nie ma to wpywu.
W taki razie skoro jestes pewien ze wszystkie rurki maja przepływ to jeszcze mozesz zrobic jedną próbę.
Zakręc zaworek na odpływie wody brudnej i zobacz czy jest poprawa. Jesli tak to albo wczesniej wymieniony reduktor przeplywu albo faktycznie cos z membrana.


Nie mam takiego zaworka ale jak zaginam weżyk od wody brudnej to widać wyraźną poprawę wody czystej, idzie ładny strumień czyli to może być winna ogranicznika ścieku?
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » Pt 30 sty, 2015

Szczerze mówiąc nie da sie tak jednoznacznie stwierdzić bo zaginajac rurke od ścieków puszczasz pełne cisnienie wody przez membrane wiec nie ma mocnych musi woda leciec.
Jesli jestes pewnien ze pompa daje 8 barów i woda nadal sączy sie przez filtr no to pozostaje tylko wymiana membrany ewentulanie jeszcze tego reduktora. Spróbuj moze najpierw wymienić reduktor bo to nie wielki koszy paru zlotych i wtedy bedziesz mial pewność co nawalilo.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Pt 30 sty, 2015

thomas.bham napisał(a):Szczerze mówiąc nie da sie tak jednoznacznie stwierdzić bo zaginajac rurke od ścieków puszczasz pełne cisnienie wody przez membrane wiec nie ma mocnych musi woda leciec.
Jesli jestes pewnien ze pompa daje 8 barów i woda nadal sączy sie przez filtr no to pozostaje tylko wymiana membrany ewentulanie jeszcze tego reduktora. Spróbuj moze najpierw wymienić reduktor bo to nie wielki koszy paru zlotych i wtedy bedziesz mial pewność co nawalilo.


Miałem drugi ogranicznik(550) wymieniłem jest tak samo, mam jeszcze mniejszy 300 ale nie wiem czy nie uszkodzi membrany. Co do tych 8 bar nie jestem pewien, nie mam jak zmierzyć, w instrukcji pompy pisze że ona sama ustawia ilość bar automatycznie
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez powerplus » Pt 06 lut, 2015

A sprawdź wszystkie połączenia czy czasem za mocno nie włożyłes wężyk i w tym jest problem ja miałem taki kłopot i po poprawieniu wezykow jest ok :)
Avatar użytkownika
powerplus
Poznaje temat
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 05 lut, 2006
Lokalizacja: Płock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » Wt 24 lut, 2015

Winowajcą słabej wydajności okazała się membrana, po wymianie produkuje mi 11l/h.
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » Pt 06 mar, 2015

to wydajność z pompą?
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez mfdoom » So 07 mar, 2015

thomas.bham napisał(a):to wydajność z pompą?



Tak z pompą. Jestem ciekaw czy wydajność wzrośnie latem jak temperatura w kranie będzie wyższa.
mfdoom
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): So 20 wrz, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Słaba wydajność filtra ro 100gpd

Postprzez thomas.bham » So 07 mar, 2015

raczej spadnie. im zimniejsza tym lepsza.
szkoda ze straciles kase na pompe ale w dłuższej perspektywie szybko ci sie spłaci płacąc mniejsze rachunki za wode.
thomas.bham
Aktywny użytkownik
 
Posty: 516
Dołączył(a): Cz 22 paź, 2009
Lokalizacja: Birmingham/Kalisz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Filtracja, Uzdatnianie wody, Testy wody, Ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron