czyszczenie

czyszczenie

Postprzez rafal224411 » Pt 07 sty, 2011

czym czyscic spiek ceramiczny?
rafal224411
Poznaje temat
 
Posty: 59
Dołączył(a): Cz 01 sty, 2009
Lokalizacja: strzelce opolskie
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » Pt 07 sty, 2011

Najtaniej ACE lub innym wybielaczem. Ja czyszczę JBL PowerClean bo nie ma dodatków "pieniących" :) Można jeszcze po wybielaczu wrzucić na chwilę do octu aby ewentualny osad "kamienia" zszedł.
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alchemik » Pt 07 sty, 2011

Ja zalewam niewielka ilością ACE w szklance. Po jakiś 10 min napełniam szklankę wodą i tak sobie to stoi kolejne 10 min. Potem płucze dokładnie i wkładam spiek do czystej wody. Całość trwa ok 40 min w tym czasie kończę swoje prace akwariowe i wkładam śnieżnobiały spiek do akwarium.
Avatar użytkownika
Alchemik
Zainteresowany tematem
 
Posty: 213
Dołączył(a): Śr 04 sty, 2006
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Pt 07 sty, 2011

Cilit +2 cm wężyka łączącego+ strzykawka.
Cilit jest mieszaniną kwasu solnego +> 5% środków powierzchniowo czynnych.
Kwas solny jest o wiele lepszym odkamieniaczem od ACE (pochlorynu - pięknie "bije" bakterie i wybiela ale słabo udrażnia mikropory).
Strzykawka służy wytworzeniu podciśnienia i zassaniu na "siłę" w głąb mikrporów Cilita.
Lejemy Cilita z "góry" (od strony powierzchni bombelkującej) i zasysamy aż przejdzie przez warstwę spieku w stronę strzykawki.
Zostawiamy na kilka minut i rewersowo strzykawką przetłaczamy kilkakrotnie czystą wodę.
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » Pt 07 sty, 2011

zubrzyna napisał(a):Kwas solny jest o wiele lepszym odkamieniaczem od ACE (pochlorynu - pięknie "bije" bakterie i wybiela ale słabo udrażnia mikropory).


Co racja to racja, chyba przy następnym czyszczeniu przetestuję ten sposób, ale raczej Aquacidu użyję.
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » So 08 sty, 2011

tmaciak napisał(a):Co racja to racja, chyba przy następnym czyszczeniu przetestuję ten sposób, ale raczej Aquacidu użyję.

gdzieś, kiedyś o uszy mi się obiło iż aqacid jest z kwasu ortofosforowego...niektóre fosforany słabo się rozpuszczają, HCl górą ;)
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tmaciak » So 08 sty, 2011

Nie przeczę, ale HCl muszę nabyć a Aquacid mam, bo nim, nomen omen, czyszczę osady wapienne z szyb akwarium :)
tmaciak
Znający temat
 
Posty: 1268
Dołączył(a): So 19 gru, 2009
Lokalizacja: Józefów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron