Filtr kubelkowy-DIY

Filtr kubelkowy-DIY

Postprzez Mortis » So 21 sty, 2012

Witam!
Mam zamiar zrobic filtr kubelkowy (podrobka filtrow eheim classic) z rury kanalizacyjnej i wirnika/pompy od Hydora PICO calosc miala by wyglac min. tak :
Ale jako ze najpierw wole zapytac to chce sie dowiedziec czy by sie to sprawdzilo?? zalewanie oczywiscie "reczne" ale czy woda nie cofala by sie do wlotu?? i czy w ogole tak mala pompa da rade??
Obrazek
Mortis
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 30 paź, 2011
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TK » So 21 sty, 2012

Inne pytanie, jesteś na 100% pewien że filtr będzie szczelny? Wypompowanie na podłogę nawet 50l może skończyć się w najlepszym razie spuchniętą szafką i podłogą. Używany mały kubełek do Twojego akwa będzie w miarę tani i bezpieczniejszy.
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » N 22 sty, 2012

To na rysunku to bardziej przypomina kalkmixer niż filtr. :mrgreen:
Pompę umieść na górze pojemnika i podłącz ssanie do króćca na pokrywie. A jak masz pompę która musi być zanurzona to wsadź ją do akwarium i podłącz wylot do węża podłączonego na dole pojemnika(wlot do filtra).
Radze polować na coś takiego: http://(link).pl/eheim-bcm-i2067582840.html i wymienić pompę, taniej i lepiej nie zrobisz takiego pojemnika.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mortis » N 22 sty, 2012

A co powiecie na te wersje obecnie zadowala mnie lepiej ten filtr z prawej strony
Obrazek
Mortis
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 30 paź, 2011
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TK » N 22 sty, 2012

Jeżeli koniecznie chcesz pomajstrować, pooglądaj rozwiązania Twoich poprzedników.

http://www.google.pl/#hl=pl&cp=16&gs_id ... %C5%82kowy

Osobiście namawiałbym Cię do zakupu używki, może jakiś fluval czy eheim ecco.
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mortis » N 22 sty, 2012

Ale ja chce sam cos zmajstrowac :D Po za tym co powieszz o filtrze z beczki 30l do akwarium 160l + do tego eheim 2213 pompa zew. jakas do 100zl
Mortis
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 30 paź, 2011
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez plutonow » Pn 23 sty, 2012

Mam zamiar zrobic filtr kubelkowy (podrobka filtrow eheim classic) z rury kanalizacyjnej i wirnika/pompy od Hydora PICO calosc miala by wyglac min. tak :

Witam,
Pomysł jak najbardziej na miejscu zawsze większa satysfakcja jak wykona się coś własnymi rękom, załączam przykład takiego wykonania bardzo fajnie opisany:
http://www.aquaticplantcentral.com/6226 ... p-by-stepI

DiY uwielbiam ale tutaj dla mnie ryzyko jest zbyt duże (parkiet) i lepiej trochę kasy wybulić, nie mniej powodzenia.
Avatar użytkownika
plutonow
Aktywny użytkownik
 
Posty: 514
Dołączył(a): N 02 kwi, 2006
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kadafi » Cz 26 sty, 2012

Mortis napisał(a):Ale ja chce sam cos zmajstrowac :D Po za tym co powieszz o filtrze z beczki 30l do akwarium 160l + do tego eheim 2213 pompa zew. jakas do 100zl


A może beczka 50l i pompa od co? mam fotki takiego. :mrgreen:
Avatar użytkownika
kadafi
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): Śr 17 gru, 2008
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Cz 26 sty, 2012

kadafi napisał(a):
Mortis napisał(a):Ale ja chce sam cos zmajstrowac :D Po za tym co powieszz o filtrze z beczki 30l do akwarium 160l + do tego eheim 2213 pompa zew. jakas do 100zl


A może beczka 50l i pompa od co? mam fotki takiego. :mrgreen:

Sam planuję wykonać coś takiego :wink: Mógłbyś podrzucić fotki lub jakiś filmik jak się sprawuje taka pompa co ?Przeważnie są to modele OMI 25/40, a jaki Ty posiadasz? :wink:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kadafi » Śr 01 lut, 2012

Kliknij w link w mojej stopce.
Teraz wygląda to trochę inaczej ale tylko zmiany kosmetyczne.
Pompa to stara wymontowana z piecyka gazowego ale w przyszłości planuję jej zmianę.
Wbrew temu co mogło by sie wydawać przepływ jest optymalny a nawet mógłby być ciut wiekszy.
Avatar użytkownika
kadafi
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): Śr 17 gru, 2008
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Śr 01 lut, 2012

Zastanawiałem się za Grundfosem 25/40 moc na I biegu aż 1700l/h przy 25W, na II coś koło 2500l/h, a na III 3000l/h przy 35W.Pompa pewnie wystarczyłaby na lata, ale jednak zostanę przy opcji dodatkowego cyrkulatora Aquaela 2600, gdyż nie chce mi się już kombinować :smile: Twój projekt bardzo udany z tego co widzę po opisie :wink:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez TK » Śr 01 lut, 2012

Grundfosy mam pomontowane w kotłownie. Jak są bezawaryjne, tak je słychać. Nie chciałbym mieć szumiącej pompy w pokoju :)
Avatar użytkownika
TK
Zainteresowany tematem
 
Posty: 187
Dołączył(a): N 09 kwi, 2006
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron