Budowa lampy podwieszanej z alu

Postprzez Dijkstra » N 20 sty, 2013

Sterownik? W sensie załączający konkretne świetlówki o konkretnej godzinie? Czy zmieniłeś koncepcję i robisz ledy?
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » N 20 sty, 2013

Sterownik aktualnie będzie obsługiwał sześć świetlówek każdą indywidualnie, dwa wentylatorki(regulacja obrotami) zależnie od temperatury panującej w lampie oraz temperaturą w zbiorniku. Brat chęcią budowy zastanawia się jeszcze nad pomiarem Ph :grin: Co do oświetlenia led to nie jestem jeszcze przekonany szczególnie przy takim litrażu jak mam ale nie wykluczam ich całkowicie bo ster będzie tak skonstruowany że można będzie przesiąść się na nie zmieniając tylko softa. Może i wydziwiam z tą budową lampy, ale robię ją dla siebie więc mogę wydziwiać :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez eshaton » N 20 sty, 2013

Zobacz sterownik Skalar. Ma funkcje o jakich piszesz. Nawet posiada możliwość rozjaśniania i ściemniania świetlówek.
eshaton
Poznaje temat
 
Posty: 106
Dołączył(a): Pn 03 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Wt 22 sty, 2013

eshaton, Ok wszystko gra ale mi nie chodzi o kupno gotowego bo chcę go wbudować w lampę i po części zależy mi na rozmiarach a po drugie na satysfakcji że to jest zrobione praktycznie samemu, no nie do końca samemu z pomocą brata :mrgreen: :razz:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez eshaton » Wt 22 sty, 2013

Wiem. Podałem jako inspiracje. Jak będziesz chciał robić pomiar ph to podam Ci link do forum gdzie jest przykład jak liczy to skalar. Ale w lampie ph raczej się nie sprawdzi bo zakłócenia. Natomiast moduł ściemniania byłby fajnym dodatkiem.
eshaton
Poznaje temat
 
Posty: 106
Dołączył(a): Pn 03 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Wt 22 sty, 2013

Też zastanawiałem się nad tym pomiarem Ph czy nie będzie zakłóceń, chociaż w swoich gratach mam gdzieś miernik Ph. Co do modułu ściemniania czy nie obniży to życia świetlówek??
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez eshaton » Wt 22 sty, 2013

Raczej nie zmniejsza życia świetlówek. Fajna funkcja do zrobienia w akwie imitacji świtu i zmierzchu. Potrzebne są stateczniki z funkcją ściemniania. Sterowane są napięciem od 1v do 10v. I właśnie sterownik trzeba zrobić który by sterował napięciowo statecznikami.
Nawet nie wiem jaki byłby koszt lampy z takimi funkcjami? A stateczniki nie są teraz dużo droższe od normalnych dobrej firmy.
eshaton
Poznaje temat
 
Posty: 106
Dołączył(a): Pn 03 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia strona

Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron