Reactor co2 diy

Reactor co2 diy

Postprzez Piter90 » Pt 29 mar, 2013

Witam z racji, że cały czas uczę się prowadzić akwarium roślinne muszę mieć dużo co2 (akwarium 96 litrów/78W światła). Cały czas szukam sposobu do dobrego rozpuszczania go w akwarium. Wiem także że najlepszym sposobem będzie filtr narurowy ale to na razie za duży wydatek (ostatnio restartowałem bańke z crystalami :wink: ) dlatego mam pytanie.
Rozpuszczałem już przez spieki, deszczownie i ostatnio głowice filtra wewnętrznego. Co myślicie o tej metodzie?

http://www.youtube.com/watch?v=Fh5PeeL4chE
http://www.youtube.com/watch?v=trom_lgFB58

Ustawiłbym go nisko pod wylotem z jbl kubła.
Raczej spróbuje któryś skonstruować jutro ale może ktoś z Was ma doświadczenie z takimi wynalazkami.
Piter90
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013
Lokalizacja: Koszalin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kier » Pt 29 mar, 2013

Obydwa zaprezentowane przez Ciebie są na pewno skuteczniejsze od tego: http://www.holenderskie.pl/forum/viewto ... e48e4f3fae
Inna sprawa, że o wiele mniej estetyczne. Sam kiedyś zrobiłem podobny jak ten:https://www.youtube.com/watch?v=Fh5PeeL4chE , tylko zamiast strzykawki użyłem pojemniczka na mocz za 0,80 zł.
Avatar użytkownika
kier
Stały bywalec
 
Posty: 395
Dołączył(a): N 13 lis, 2005
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Pt 29 mar, 2013

Działa działa. Jakiś czas temu podczas walki z zakwitem w toni wodnej zmuszony byłem usunąć narurowy i podłaczyć w jego miejsce UV, na ten czas zrobiłem coś takiego:

Obrazek

To jest pojemnik od filtra aquael, podczas pracy wrzucone do niego były pocięte kawałki peszla (bo nie mam bioballi) i całość była podłączona do wylotu kubeła - działało to nieźle.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Piter90 » So 30 mar, 2013

Z peszlami też dobry pomysł bo bio bali także nie mam. Wiadomo, że mniej estetycznie ale kiedyś może uda się profesjonalnie :wink: Właśnie myślę czy strzykawka czy pojemniczek na mocz ale skłaniam się ku strzykawce, która jest węższa i dłuższa. No zobaczymy jak to wyjdzie. Myślicie, że lepiej dół zakończyć kolankiem czy nie?


No i zrobione ze strzykawki. Podłączyłem do małej głowicy aquaela i wydaje się dobrze rozpuszczać co2 ale zobaczymy co na to rośliny.
Piter90
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 02 sty, 2013
Lokalizacja: Koszalin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez filseb » Śr 03 kwi, 2013

Dijkstra napisał(a):Działa działa. Jakiś czas temu podczas walki z zakwitem w toni wodnej zmuszony byłem usunąć narurowy i podłaczyć w jego miejsce UV, na ten czas zrobiłem coś takiego:

Obrazek

To jest pojemnik od filtra aquael, podczas pracy wrzucone do niego były pocięte kawałki peszla (bo nie mam bioballi) i całość była podłączona do wylotu kubeła - działało to nieźle.


Dijkstra z jakiego modelu filtra jest ten pojemnik bo nie mogę skojarzyć a taki by
mi się przydał.
Avatar użytkownika
filseb
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt 04 gru, 2012
Lokalizacja: Szprotawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Śr 03 kwi, 2013

Turbo 300
Obrazek

Są jeszcze turbo 650, mają większy pojemnik:
Obrazek

Pojemniki można łączyć ze sobą.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez grzegorz.mar » Pn 08 kwi, 2013

chyba czeka mnie przeróbka mojego co2 :)
Ja podaję CO2 wężykiem od spodu bezpośrednio na łopatki wirnika,
i dostaję bardzo ładnie rozbite i rozprowadzone CO2, A Wy radzicie aby zabudować filtr i dać do niego bioballe? coprawda ja mam samą głowicę więc muszę dokupić pojemnik na wkłady

Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz.mar
Zainteresowany tematem
 
Posty: 184
Dołączył(a): So 26 lut, 2011
Lokalizacja: śląsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez nazer » Pn 08 kwi, 2013

Te metody działają bardzo dobrze,też zrobiłem kiedyś z pojemnika na mocz i podawałem tyle samo co2 co przy spieku no i po paru h wszystkie gupiki na tamtym świecie :/, więc lepiej rozpuszcza niż spiek
Avatar użytkownika
nazer
Aktywny użytkownik
 
Posty: 525
Dołączył(a): N 22 paź, 2006
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron