Aldehyd Glutarowy>>Gdzie kupić?<<

Aldehyd Glutarowy>>Gdzie kupić?<<

Postprzez Zola67 » Cz 03 paź, 2013

:mrgreen: Podobno Pan Witek Miszczek ma 24% roztwór ale nie mam kontaktu do niego
a nie chcę się bez powodu rejestrować na innym forum

Macie może jakiegoś maila lub inne tanie i sprawdzone zródło tego związku, który ma
zastępować EC??
Zola67
Zainteresowany tematem
 
Posty: 202
Dołączył(a): N 13 sty, 2013
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez emil82 » N 06 paź, 2013

Avatar użytkownika
emil82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 185
Dołączył(a): So 29 gru, 2012
Lokalizacja: Piaseczno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zola67 » Pn 07 paź, 2013

a masz maila do niego?
Zola67
Zainteresowany tematem
 
Posty: 202
Dołączył(a): N 13 sty, 2013
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez emil82 » Pn 07 paź, 2013

Masz tam tel podany, przeglądałeś w ogóle ten link, który Ci podałem ?
Avatar użytkownika
emil82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 185
Dołączył(a): So 29 gru, 2012
Lokalizacja: Piaseczno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Hunter » Cz 21 lis, 2013

Szukam właśnie aldehydu i natknąłem się w googlach na ten temat :P

Pytanie mam do Was. Generalnie to na zdrowy rozum jeśli coś jest śmiesznie tanie, to znaczy, że gdzieś jest haczyk. :P

Więc, tak... Rok temu kupiłem 100ml aldehydu glutarowego (25%) za 20zł u pewnego znajomego, gdzie towar był pewny. Paczkę dostałem, zrobiłem sobie 800ml "EC", łapska poparzyłem, ale działa ;)

Na POCH, (od 10 września już AVANTOR :P ), 25% aldehyd za 500ml wołają sobie 114,19zł.

Powiedźcie mi, co to jest to co Pan Witek Miszczak sprzedaje, bo nie chce mi się wierzyć, że to prawdziwy 24% aldehyd glutarowy za 40zł/L. Przecież za 40zl to ja mógłbym sobie narobić "EC" na 8 lat :P Życie nie jest takie piękne, pytam gdzie jest haczyk? Czy ktoś kiedyś stosował aldehyd nie od Pana Witka i od Pana Witka i ma porównanie? :P Pewniak?

Nie twierdzę, że aldehyd glutarowy pana Witka to nie aldehyd, no ale na zdrowy rozum przebicie cenowe jest tak ogromne, że każdy może mieć wątpliwości...
Hunter
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 03 mar, 2013
Lokalizacja: Internet
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Cz 21 lis, 2013

Porównywałem Easy Carbo oraz Carbo Aqua Art z aldehydem Pana Witka i ja różnicy nie widzę :wink: Ostatnio "chlapnąłem" sobie w oko to myślałem, że padnę z bólu :evil: :lol:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Cz 21 lis, 2013

Hunter napisał(a):

Na POCH, (od 10 września już AVANTOR :P ), 25% aldehyd za 500ml wołają sobie 114,19zł.


Nie twierdzę, że aldehyd glutarowy pana Witka to nie aldehyd, no ale na zdrowy rozum przebicie cenowe jest tak ogromne, że każdy może mieć wątpliwości...

Czystość produktu "Czysty do Analiz"- po za tym teraz to jeszcze narzut zwiększony dla nowego właściciela firmy- musi "odrobić straty".
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Hunter » Cz 21 lis, 2013

ZANDAR napisał(a):Porównywałem Easy Carbo oraz Carbo Aqua Art z aldehydem Pana Witka i ja różnicy nie widzę

Chwileczkę, muszę zapytać, bo nie chcę źle zrozumieć :D
Easy Carbo z tego co czytałem w sieci ma stężenie aldehydu około 3%, co daje nam z 1l aldehydu 24% 8l nawozu.
Pan Witek oferuje aldehyd 24%, czyli z 1 litra mogę zrobić 8l nawozu podobnego do EC?

Bo jeśli piszesz, że porównywałeś Easy Carbo z aldehydem Pana Witka i różnicy nie widziałeś, to rozumiem przez to, że aldehyd miał podobne stężenie do oryginalnego EC, a więc nie 24% tylko 3%. Wtedy cena 40zł za 1l byłaby ceną rozsądną, w którą mógłbym uwierzyć bez jakichkolwiek wątpliwości.

Możesz sprostować? :D

zubrzyna napisał(a):Czystość produktu "Czysty do Analiz"- po za tym teraz to jeszcze narzut zwiększony dla nowego właściciela firmy- musi "odrobić straty".

Co masz na myśli pisząc "Czysty do Analiz"? Co to znaczy? Jest jakoś specjalnie przetwarzany/otrzymywany/rafinowany, żeby był możliwe jak najbardziej czysty do celów laboratoryjnych? Czy o to chodzi?

Z tym narzutem to nie jestem taki pewien, przed zmianą nazwy firmy ceny były podobne. Nie wiem czy identyczne, ale jak rozglądałem się rok temu, to już wtedy moją uwagę przykuła cena jak za wodę na księżycu. Chyba, że mówisz o samym przejęciu POCH, a nie konkretnych działaniach przekształcenia jej w Avantor.
Hunter
Początkujący
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 03 mar, 2013
Lokalizacja: Internet
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ZANDAR » Pt 22 lis, 2013

Oczywiście nawóz rozcieńczałem, żeby uzyskać stężenie jak w Easy Carbo lub innym tego typu środkom. Z tego co czytałem firma Vimi podała skład swojego Carbo :wink:
Avatar użytkownika
ZANDAR
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 981
Dołączył(a): Pt 04 sie, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Drack » Pt 22 lis, 2013

ZANDAR napisał(a):Porównywałem Easy Carbo oraz Carbo Aqua Art z aldehydem Pana Witka i ja różnicy nie widzę

Ja również posiadam aldehyd od pana Witka, rewelacja... bardzo uczciwy człowiek, śmiało kupować :)
Avatar użytkownika
Drack
Aktywny użytkownik
 
Posty: 527
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kier » Pt 22 lis, 2013

Swoją drogą zastanawia mnie cena 40,00 zł/l. W zeszłym miesiącu firma w której pracuję, kupiła litr 24% cz.d.a za 189,56 złociszy. I to mając rabat za kilkuletnie zakupy różnych odczynników.
Aha, dodam, że nie w POCH-u
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
kier
Stały bywalec
 
Posty: 395
Dołączył(a): N 13 lis, 2005
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zubrzyna » Pt 22 lis, 2013

Hunter napisał(a):
zubrzyna napisał(a):Czystość produktu "Czysty do Analiz"- po za tym teraz to jeszcze narzut zwiększony dla nowego właściciela firmy- musi "odrobić straty".


Jest jakoś specjalnie przetwarzany/otrzymywany/rafinowany, żeby był możliwe jak najbardziej czysty do celów laboratoryjnych? Czy o to chodzi?
dokładnie
............ Chyba, że mówisz o samym przejęciu POCH, a nie konkretnych działaniach przekształcenia jej w Avantor.

i tu także dokładnie tak.
Avatar użytkownika
zubrzyna
Stały bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): N 20 maja, 2007
Lokalizacja: z przyszłości
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Zola67 » So 23 lis, 2013

kier napisał(a):Swoją drogą zastanawia mnie cena 40,00 zł/l. W zeszłym miesiącu firma w której pracuję, kupiła litr 24% cz.d.a za 189,56 złociszy. I to mając rabat za kilkuletnie zakupy różnych odczynników.
Aha, dodam, że nie w POCH-u
[url=http://img577.imageshack.us/img577/7305/ty6w.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us



Tylko zazwyczaj jest tak że coś sprzedawane dla danej firmy jest droższe np. alkohol
jestem barmanem i wiem że w hurtowni która jest na daną się czyli ma wygrany przetarg kupiłbym drożej niż np. w tesco czy innym dyskoncie

A Pan Witek ma sprawdzony towar wystarczy poczytać na podforak.rzeszow
Zola67
Zainteresowany tematem
 
Posty: 202
Dołączył(a): N 13 sty, 2013
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron