Elektroniczny wyłącznik czasowy

Elektroniczny wyłącznik czasowy

Postprzez damianaqua » Pn 15 gru, 2014

Witam Kolegów Akwarystów,

Dziś muszę się zwrócić do tych z naszej społeczności którzy eksperymentowali z elektronicznymi wyłącznikami czasowymi.

Automatykę swojego zbiornika postanowiłem oprzeć na sterownikach METRON -Pcm05

I tu właśnie zaczyna się mój nowy problem. Otóż w bardzo krótkim czasie wyłączniki przestają funkcjonować. Wygląda to tak jak by przekaźnik zawiesił się, lub zwarł na stałe w pozycji zamkniętej i nawet manualne przełączanie nie powoduje żadnej reakcji, mimo że przy wyłączaniu słychać charakterystyczny klik. Jednak ten sam klik nie pojawia się już przy manualnym załączaniu. A mimo to wyłącznik cały czas podaje zasilanie na wyjściu.

Co robię nie tak i co się dzieje z wyłącznikami? Nie nastąpiło żadne zwarcie, ani przepięcie. Po prostu przy próbie oprogramowania urządzenia timery kolejno odmawiają posłuszeństwa. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Jak poradziliście sobie z takimi problemami?
Ostatnio zmieniony Pn 15 gru, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto niezgodne z regulaminem linki.
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Elektroniczny wyłącznik czasowy

Postprzez grzegorz.mar » N 21 gru, 2014

a jakiego używasz oświetlenia, HQI? Jeżeli tak to lampy te mają duży prąd zwarcia i to może vyć problemem. Ja mam zabudowany oddzielny przekaźnik, bo miałem takie problemy z moimi HQI.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
grzegorz.mar
Zainteresowany tematem
 
Posty: 184
Dołączył(a): So 26 lut, 2011
Lokalizacja: śląsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Elektroniczny wyłącznik czasowy

Postprzez grzegorz.mar » N 21 gru, 2014

nie jestem elektrykiem więc nie nazwę fachowo tego co mam zabudowane ale jeżeli jesteś zainteresowany to załatwię schemat a kolega napewno mi powie co zabudował, bo to jego robota

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
grzegorz.mar
Zainteresowany tematem
 
Posty: 184
Dołączył(a): So 26 lut, 2011
Lokalizacja: śląsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron