Prototyp ala twinstar

Prototyp ala twinstar

Postprzez Hex2 » Śr 14 sty, 2015

Z racji posiadania nadmiaru czasu aż 2 dni wolnych od pracy zainteresowałem się tematem owego Twinstara czyli co gdzie jak i z czym to się je :). I pod wpływem bezsennej nocy powstało coś takiego :) z góry przepraszam za jakość marny ze mnie operator filmowy.




Krótki filmik jak działa i już po hmm 3 minutach zauważyłem coś dziwnego że przyciąga uwagę ślimaków (zatoczków) zbierając się pod nim czyżby dobry środek do walki z nimi :P.


Specyfikację i efekty i tego jak się spisuje podam z czasem na dniach dojdzie też estetyczna obudowa wraz z całym "sterownikiem" zrobionym z programatora elektronicznego.
Hex2
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): N 03 lis, 2013
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Prototyp ala twinstar

Postprzez slipknot1989 » So 17 sty, 2015

Czytałem cały temat na sąsiednim forum. Jestem ciekaw tego wynalazku, tymbardziej że jego działanie jest tak proste. Tylko zastanawia mnie jak duże znaczenie mają zastosowane rodzaje siatek.
slipknot1989
Stały bywalec
 
Posty: 382
Dołączył(a): Wt 15 sty, 2013
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Prototyp ala twinstar

Postprzez Hex2 » Pn 19 sty, 2015

Wiem mój też ;p
Hex2
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): N 03 lis, 2013
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Prototyp ala twinstar

Postprzez Zbyszek17 » Pt 23 sty, 2015

Witam.

Było już wiele tematów na różnych forach, zainteresowanie ogromne, ale jakoś nigdy nie widziałem faktycznych efektów, poza tymi oczywiście od dystrybutorów.
Wg. mnie jeżeli coś się przedstawia to trzeba prowadzić i udokumentować opis działania i przede wszystkim efekty po użyciu urządzenia. Oczywiście to wszystko powinno być prowadzone z dokumentacją zdjęciową aktualnego zbiornika w którym to jest prowadzone. Pisanie że glony są w odwrocie, krewetki wprost szaleją ze szczęścia, krótko mówiąc idylla to do nikogo nie przemawia. Liczą się tylko dowody i to przemawia do potencjalnego nabywcy.
Piszę to dlatego bo sam często lubię eksperymentować w dziedzinie nawożenia i prowadziłem takie doświadczenia zawsze na dwóch zbiornikach i odbywało się to w czasie wielu miesięcy zanim jakiekolwiek opinie zostały wydane. Tu na zadowalające opinie potrzeba 3-4 dni ;)

Przejdźmy teraz do tematu technicznego owego urządzenia.
Zastanawia mnie fakt, że coś co kosztuje ładne kilkaset złotych, można zrobić samemu w kilka godzin za kilkanaście złotych.
Używa się do tego sitek gospodarstwa domowego, byle jakich siateczek itd.
Wydaje mi się że całe powodzenie tego urządzenia leży po stronie elektrody. Z opisów wyczytałem że głównym czynnikiem wydobywającym się z elektrody są jony srebra, które jak wiemy są bakteriobójcze. Srebro używane było w starożytności / dzbany i misy ze srebra / do przechowywania wody i w tym jest prawdopodobnie sedno sprawy, a nie sitko do fusów za 2 złote.
Może się mylę w tym co napisałem, ale myślę że coś w tym jest.
Życzę powodzenia w prowadzeniu prac.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Zrób to sam - DIY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron