Bocja wspaniała- ile sztuk na 100L

Bocja wspaniała- ile sztuk na 100L

Postprzez 100P » So 28 sty, 2006

Witam. mam plage slimaków. dziś kupiłem jedna bocję wspaniałą (5-6cm) do mojego 100 akwa. Czy jedna sztuka wystarczy????? akwa dość gęsto zarośnięte roślinkami.
Avatar użytkownika
100P
Znający temat
 
Posty: 1083
Dołączył(a): So 17 wrz, 2005
Lokalizacja: Lipno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » N 29 sty, 2006

Pojedyncza bocja Ci zmarnieje. To ryba stadna.
Jeśli ślimaki nie dostają papu, nie ma plagi :wink: Postaraj się by było czysto.
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez 100P » N 29 sty, 2006

wiem że to rybka stadna;) a co takie ślimaczki wsuwają? rybki karmie raz dziennie w b. małej ilości.dno jest bardzo czyste tzn. odmulam dno systematycznie i b. dokładnie a obsada jest mała:4x Rasbora heteromorpha (razbora klinowa), 3x Crossocheilus siamensis ( grubowarg syjamski-kosiarka), 2x corydoras aeuneus (kirysek spiżowy), 1x hasemania nana (miedzik obrzeżony), 2x tanichthys albonubes ( kardynałek chiński), 1x pterygoplichthys gibbiceps (glonojad- zbrojnik)
Avatar użytkownika
100P
Znający temat
 
Posty: 1083
Dołączył(a): So 17 wrz, 2005
Lokalizacja: Lipno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez dylus » Pn 06 lut, 2006

100pepek1 napisał(a):wiem że to rybka stadna;) a co takie ślimaczki wsuwają? rybki karmie raz dziennie w b. małej ilości.dno jest bardzo czyste tzn. odmulam dno systematycznie i b. dokładnie a obsada jest mała:4x Rasbora heteromorpha (razbora klinowa), 3x Crossocheilus siamensis ( grubowarg syjamski-kosiarka), 2x corydoras aeuneus (kirysek spiżowy), 1x hasemania nana (miedzik obrzeżony), 2x tanichthys albonubes ( kardynałek chiński), 1x pterygoplichthys gibbiceps (glonojad- zbrojnik)


Bocja siatkowana jest mniejsza na zbiornik 140l miałem ok 3-4 sztuki i ślimaki zginęły dosłownie w ciągu miesiąca. :lol:
Avatar użytkownika
dylus
Poznaje temat
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn 14 lut, 2005
Lokalizacja: grudziądz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez ziuta33 » Pn 06 lut, 2006

Można też kupić 4-6 bocji paskowanych (pręgowanych?) - Botia Striata - te ciche rybcie dorastają do 6 cm lub bocji "kubota" - Botia kubotai dorastają do 4,5 cm, a są nieco śmielsze. U mnie Botia lohachata dorosły do 12 cm, a 4 robią w akwarium niezły ambaras - wszystko co jest na dnie fruwa gdy zaczną się bawić. Bocje wspaniałe dorastają do 30 cm (widziałem takie w dużych akwariach w palmiarnii w Poznaniu) i robią się złośliwe :(
Wszystkie opisane na www.loaches.com, niestety wyłącznie angieski.
Za to w akwa nie ma nawet świderków :D
ziuta33
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 30 cze, 2005
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez diki » Pn 06 lut, 2006

Avatar użytkownika
diki
Znający temat
 
Posty: 1372
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2003
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bocja » Śr 22 mar, 2006

Na początku kupiłem tylko jedną bocję, sporo kosztuję. Na mój portfel to jednak spory wydatek, lecz w końcu sie przemogłem i od razu się wniej zakochałem. Tak żywej rybki jeszcze nie widziałem, po prostu wszędzie jest jej pełno, zero w niej agresji oraz co ciekawe żadna podkreślam żadna rybka nigdy nawet jej nie musnęła ( może to przez kolor ). Szybko przeczytałem na internecie, iż pojedyncza szybko marnieje. Ku mojemu zdziwieniu nad ranem i wieczorem zauważyłem, iż często bocja przesiaduję z Brzankami Cejlońskimi. Nie pzreszkadzała im jej obecność, wręcz przeciwnie nie raz to one za nią pływały. W końcu kupiłęm i drugą Bocję. Jednak dalej często bocje pływają razem z brzankami.

P.S. Mój patent nie masz za dużo pieniędzy na stadko bocji, kup jedną oraz parę brzanek Cejlońskich w zastępstwie ( pamiętaj, iż brzanki Cejlońskie należą raczej do agresywnych rybek, dlatego ogranicza to hodowlę nie któych gatunków. Naszczęśćie Brzanki to jest olbrzymia rodzina i jest sporo ładnych i ciekawych gatunków ).
Avatar użytkownika
Bocja
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 22 mar, 2006
Lokalizacja: Sanok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Patryś » Cz 23 mar, 2006

Co :shock:!? Bocja i gibbiceps w 100l? 4 razbory? 2 kiryski? Powiem ci tyle: wspaniała w takiej kałuży skarłowacieje, poza tym lubi towarzystwo (dobrze, że chociaż to wiesz :wink:) kup lepiej, jak już ktoś mówił, bocje paskowane.
Patryś
Poznaje temat
 
Posty: 78
Dołączył(a): Śr 15 mar, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez BYNTAS » Cz 30 mar, 2006

BOCJA PRĘGOWANA (Botia Striata)
Idealna ryba przydenna do azjatyckich akwariów wielogatunkowych z brzankami,razborami,daniami,łazcowcami,trzymających się górnych parti zbiornika

CECHY:8cm,płeć trudno rozpoznać.Uwaga przy chwytaniu ma małe kolce pod oczami!
ZBIORNIK/WODA:80x35x40,typ wody 2-5,temp.23-27*C
BIOLOGIA:Pokojowo usposobiony ślimakożerca.Zamieszkuje wody Indii
ZALECENIA:Trzymać kilka bocji w akwarium luzno obsadzonym roślinami i z kilkoma kryjówkami.Częściowo piaszczyste podłoże umożliwi rybie rycie.ponadto podawać pokarm żywy i suchy

Informacje:Ulrich Schliewen,Ryby akwariowe od A do Z
BYNTAS
Poznaje temat
 
Posty: 144
Dołączył(a): Śr 22 mar, 2006
Lokalizacja: Gniezno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Bocja wspaniała- ile sztuk na 100L

Postprzez BastekICoTyNaTo? » Pt 01 lip, 2011

Witam!
Mam plagę ślimaków i chcę się jej pozbyć. :evil: I to jak najszybciej :twisted:
czy dobrze zrobi jak kupie bojce wspaniałą ze 4 sztuki.?
I ile one kosztują, może wiecie??? :lol: :mrgreen: :oops: :twisted:
BastekICoTyNaTo?
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt 01 lip, 2011
Lokalizacja: Kock
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Pt 01 lip, 2011

BastekICoTyNaTo?,
Możesz kupić ;) Co prawda nie za wielki to zbiornik...
Do walki ze ślimakami warto mieć też jakieś glonojady najlepiej otocinclus i kilka helen by też pomogło.
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość