paletki

Postprzez PawełPiotrowski » Cz 12 lut, 2009

jdarecki napisał(a):No to kolega pojechał po całości. Myśle że obudziła się nieco nitka zazdroiści a nie ma czego.
Nie pojechałem, po prostu znam ten typ ludzi. Za duzo czasami myślisz. :mrgreen: ...No właśnie, bo czego tu zazdroscić. Blagierstwa, pozerstwa? :lol:
Avatar użytkownika
PawełPiotrowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez jdarecki » Cz 12 lut, 2009

PawełPiotrowski napisał(a):
jdarecki napisał(a):No to kolega pojechał po całości. Myśle że obudziła się nieco nitka zazdroiści a nie ma czego.
Nie pojechałem, po prostu znam ten typ ludzi. Za duzo czasami myślisz. :mrgreen: ...No właśnie, bo czego tu zazdroscić. Blagierstwa, pozerstwa? :lol:

Chyba chciałeś powiedzieć raczej fantastycznego zbiornika i to z ładnymi rybami. Akwarysta to nie pozer, bo tylko idiota mógłby kupować tak drogie ryby po to żeby tylko mieć skoro się na tym nie zna. Chociaz w Warszawie wszystko jest możliwe...
Avatar użytkownika
jdarecki
Zainteresowany tematem
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez diki » Cz 12 lut, 2009

jdarecki, Paweł ma trochę racji. Sam spotkałem się z hodowcami dysków starej daty którzy, moim zdaniem celowo, rozpuszczali dziwne informacje na temat paletek.
Sami trzymają się kurczowo starych metod i agresywnie reagują na młodszych stażem akwarystów którzy wykorzystują techniczne nowinki i w dużo krótszym czasie potrafią pochwalić się znaczącymi sukcesami hodowlanymi.
Zresztą ten problem dotyczy nie tylko paleciarzy - również wśród zrzeszonych hodowców gupików co jakiś czas rozchodzi się specyficzny smrodek. :neutral:

Kielecki oddział Polskiego Związku Akwarystów rozpadł się sporo czasu temu właśnie przez tego typu ludzi. Teraz na KFA właściwie nie ma nikogo z dawnego oddziału PZA. Patrzę z zazdrością na Łódź gdzie na spotkania przychodzą zarówno 80-cio jak i 16-latki. A w Kielcach przepaść pokoleniowa.
Avatar użytkownika
diki
Znający temat
 
Posty: 1372
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2003
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez PawełPiotrowski » Cz 12 lut, 2009

jdarecki napisał(a):Chyba chciałeś powiedzieć raczej fantastycznego zbiornika i to z ładnymi rybami. Akwarysta to nie pozer, bo tylko idiota mógłby kupować tak drogie ryby po to żeby tylko mieć skoro się na tym nie zna. Chociaz w Warszawie wszystko jest możliwe...
Ale o czym Ty mówisz?! Ja mówię o ludzkich charakterach a Ty mi tu wyjeżdżasz ze zbiornikami. Nie wciskaj mi w usta, co bym chciał a czego bym nie chciał. :roll:
...Z tą Warszawą to chyba już deczko przesadziłeś. :twisted:
Avatar użytkownika
PawełPiotrowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pn 07 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez gregor76 » Pt 13 lut, 2009

SPOKOJ :wink: Nie ma sie o co klucic wazne ze my jestesmy normalni i traktujemy akwarystyke jako pasje a mozliwosc podzielenia sie tym z innymi jest bardzo fajna rzecza. Z jednej jednak strony ciesze sie ze ten temat wzbudzil male emocje i nie dla tego ze to temat zwiazany z rybami dla ktorych poswiecilem wiekszosc akwarystycznego zycia, cieszy mnie fakt ze akwarystyka wciaz wzbudza zywe emocje bo znaczy to tyle ze nasze hobby wciaz zyje. Pamietam z mlodych lat kiedy to robilem pierwsze kroki slyszalo sie duzo o niemieckich klubach akwarystycznych i o tym jak bardzo jest to tam rozwiniete, a teraz drodzy panowie mozemy byc z siebie dumni, mamy co pokazac wystarczy popatrzec na akwaria jednego i drugiego Pawla i juz sie oko cieszy a jezeli przy tym zajmujemy wysokie miejca w konkursach no to chyba swiadczy tylko o tym ze teraz inni moga nam zazdroscic. Apropos Pawle dziekuje za odpowiedz w sprawie moich poroblemow z rotala indica, wczoraj jednak zdecedowalem sie na jej wykarczowanie :cry: mowiac szcesze pokrzyzowalo to plany mojej parze palet bo juz prawie bylo tarlo teraz bede musial chwile odczekac. A wracajac do nas drodzy panowie to szanujmy sie nawzajem a niech nasze hobby wypelnia przestrzen pomiedzy sporami, spierajmy sie ale konstruktywnie, pomagajmy sobie bo tylko w ten sposob mozemy podnosic nasze doswiadczenie a moze ktoregos dnia to my bedziemy organizowac wystawy i kreowac tredy pozdrawiam ( nigdy nie bylem dobry w krotkim pisaniu ufff :roll: )
gregor76
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 30 sty, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » So 30 paź, 2010

gregor76 napisał(a):
Bartek napisał(a):Palet nie mam ale obiecuje sobie mieć je w przyszłości... I tylko dzikie formy ;)

dzikie formy praktycznie juz nie istnieja. Pewnie gdybys wybral sie do rozlewisk amazonki i zlapal tram pare okazow mozna by bylo przyznac ze masz dzika forme. Te ktore mozesz spotkac na wolnym rynku niestety z naturalnym srodowiskiem maja niewiele wspolnego i choc sprzedawane sa jako forma dzika tak naprawde pochodza z farm hodowlanych najczesciej azjatyckich, szkoda ale taka jest druga strona popularyzacji akwarystyki. A moze i dobrze okazy pochodzace z naturalnego odlowu raz ze moga spac spokojnie w swoim srodowisku a dwa jest to znacznie bardziej przyjazny wydatek dla naszej kieszeni

Odgrzebałem bo znów się napaliłem...
Miałem na myśli ubarwienie dzikich osobników, pokolenia Fxx. Widziałem takie u znajomego. IMHO najpiękniejsze ubarwienia, bo wyszły z hodowli matki natury.

A teraz dymorfizm.
Rozumiem że ten z lewej to samiec. I określiłem to według tego co napisałeś - po płetwie grzbietowej.
A pozostałe cechy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chodysvr6 » Śr 11 maja, 2011

Jak dla mnie trudność paletek to mit. Moze łatwe nie są ale napewno są trudniejsze ryby. Miałemw 450 8 sztuk w tym dobrała sie ładna parka diamond'ów około 14-16cm. I rozmnożyły sie , były małe. Ale sprzedałem koledze bo w sumie paletka ma cos w sobie ale jest strasznie nudną rybą. A nie zakwaszałem specjalnie wody ani nic. Tylko regularne podmiany co 2 tyg. 30-40%.
Avatar użytkownika
chodysvr6
Zainteresowany tematem
 
Posty: 226
Dołączył(a): So 23 kwi, 2011
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Wt 02 sie, 2011

Wiecie co, ja mam paletki w akwarium 240l 4ry jedna dalem kumplowi bo byla lana przez inne paletki chowia sie z papuzimi akarami skalarami banda glonojadow ,,podmieniam wode jak mam czas nie mierze parametrow nie uzywam zadnych nawozow i nie mam problemow woda czysta ...jak ppodmieniam wode to wlewam prosto z kranu i co???? nie roznia sie niczym od skalarow NO chyba ze ktos pajacuje to wtedy kontakt z taka woda to porazka ,,,ale mysle ze duzo coniektorzy wydziwiaja z tymi rybami i tu jest problem ,,,jak ja czytam ze co drugi ma taki sprzet ....laboratorium w domu i potem pisze metna woda ,,glony pomocy to tak mi sie wydaje ze macie bomby ekologiczne w tych baniakach ta chemia sie gdzies odklada i potem bum jakies pierwotniaki ,,kosmici i inne dzdzownice A akwarium jest zasilane 2xpompy wewn fan 3 aqeela zewn to tetra tec 1200 lampa uv 11wat aqeela grzalka150w i to wszystko papu raz dziennie i to wszystko zwir z wisly nawet go nie gotowalem rosliny rosna jak glupie ryby zdrowe,,,,,,,im wiecej wydziwialem tym wiecej zaczynalem miec klopotow ,,nawet swietlowki zalorzylem normalne takie za 20zl bo przy tych aqua flora i glo ryby wygladaly pieknie ale rosliny zaczely gnic wiec doszedlem do wniosku ze nic nie bede robil,,tylko patrzal niech to srodowisko samo sobie zyje zreszta jak bylem dzieckiem tez mialem akwarium,,normalne zarowki pompka taka z tloczkiem ktora musialem naprawiac wszystko zylo,,,,do czasu gdy nie wlaczyli pradu w domu i ryby zdechly z braku tlenu i niskiej temperatury Moge wam tylko powiedziec ze przy zakupie paletek sprzedawca powiedzial zebym dopuszczal powoli wode z akwarium do worka i ja mieszal i po kilkunastu minutach je wpuscil... tak tez zrobilem
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kravcu » Pt 12 sie, 2011

funio721 napisał(a): sprzedawca powiedzial zebym dopuszczal powoli wode z akwarium do worka i ja mieszal i po kilkunastu minutach je wpuscil... tak tez zrobilem


Tutaj akurat dobrze ci sprzedawaca doradził(aż się zdziwiłem).
Aczkolwiek ja trzymam więcej ryby w worku.
Najpierw wkładam worek do akwarium na ok. 15 min.
Potem dolewam ok 1/3 wody z akwa.
Po 20 min dolewam jeszcze ok. 1/3 i po nastepnych 20 minutach wpuszczam do akwa.
Kravcu
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Zielonki/kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez alinek » Pt 12 sie, 2011

Kravcu napisał(a):
funio721 napisał(a): sprzedawca powiedzial zebym dopuszczal powoli wode z akwarium do worka i ja mieszal i po kilkunastu minutach je wpuscil... tak tez zrobilem


Tutaj akurat dobrze ci sprzedawaca doradził(aż się zdziwiłem).
Aczkolwiek ja trzymam więcej ryby w worku.
Najpierw wkładam worek do akwarium na ok. 15 min.
Potem dolewam ok 1/3 wody z akwa.
Po 20 min dolewam jeszcze ok. 1/3 i po nastepnych 20 minutach wpuszczam do akwa.


Ja robie podobnie z tym że nie wlewam ryb do akwa razem z wodą z worka tylko nad umywalką "wylewam" ryby do siatki i dopiero daje do zbiornika ;)
alinek
Stały bywalec
 
Posty: 321
Dołączył(a): Cz 17 gru, 2009
Lokalizacja: Myslenice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » So 13 sie, 2011

I tu się z Panami zgadzam ,miałem przez okres ponad 2 lat ,Trofeusy i wiem o co lata w tym temacie też mnie straszono że to i tamto ,okazało się to banalnie proste ,wystarczy systematyka parametry i wsio , już nie wspomnę o niby dzikusach z samej Tanganiki , czy niby f-1 ,wszytko pic na wodę robione pod biznes ,famę i tak dalej , trzymają przyjeziorne hodowle w krajach Afryki i innych Tajlandia Niemcy itp ,i świrują że niby dzikusy czy f-1 certyfikaty ,a to w prawdzie to f- 16 , taka jest prawda ,sam zwracam uwagę ,na kondycje ryby wygląd kolorystykę i tak dalej ,ważne by przeprowadzić odpowiednio aklimatyzacje ,sam zamierzam mieć Holendra i Paletki i się nie boję / pozdrawiam :lol:
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Wt 16 sie, 2011

Ale wiecie co zauwarzylem ze to nie tylko w tej dziedzinie tak robia ludzi w konia pierwsze forum na temat paletek www.discusforum.pl/ na ktorym sie zalogowalem i poprosilem o prosta rade poniewarz paletki mi sie bily ...jak sie dowiedzieli w czym je trzymam to mnie zjedli zywcem i wywalili z forum bo im nieodpowiadalem ,,jak zaczeli mi mowic co musze mniec do tych paletek ,,,normalny warsztat chemika to za malo,, ja szanuje ludzi ktorzy sa zakreceni i lubia to ,ale nie powinni drugiej osobie wciskac ze jestem morderca paletek czy mam bagno w baniaku bo te bagno sobie niezle radzi samo to ich strasznie bolalo ,,,i uwarzam ze tacy ludzie sztucznie podbijaja ceny ryb ,,a potem powiedzialem im ,ze mam zwir z wisly i to w dodatku nieprzegotowany ,jakbym kij w mrowisko wlorzyl fajna jazda tylko mnie wywalili
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » Wt 16 sie, 2011

funio721/ Nie do końca masz racje ja ,tez tam jestem zalogowany ,i otrzymałem tam dużo pomocy i wiedzy , i wiem że tam nic nikt ci złośliwie nie powie , są tam specjaliści ,może się po prostu zraziłeś uniosłeś honorem , pozdrawiam :lol:
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Śr 17 sie, 2011

No tak tylko ze tutaj nikt mnie nie obrazil i dal wolna reke jezeli chodzi o akwarystyke jako hobby i znalazlem tu ludzi takich jak ty ktorzy nie przestawiaja mi pol pokoju i nie modernizuja mi akwarium tylko dlatego ze sa profesjonalistami ,,ja po prostu zwrocilam sie z zapytaniem i prozba a otrzymalem kupe porad ktore o kant d...py rozbic.. rozumiesz.. z ich wypowiedzi wynikalo ze mam wszystko wydac paletki tez bo to psiuny karlowate i robic to co powiedza i od razu wydac 1000zl na sprzet ktory mi nie jest potrzebny ,,to przypomina mi sie jeden sklep u mnie w miescie kupuje ,,,kupywalem jedzenie dla paletek i gosc mowi ,,po co panu jedzenie dla paletek jak i tak zdechna ....Lubie ludzi do ktorych dociera inny tok myslenia i postepowania tak jak napisales ,,,paletki zyja z innymi rybami i w pewnym stopniu nie roznia sie od innych ryb to sie sprawdza u mnie i u innych a oni do tego nie dopuszczaja ,,jestem dla nich trolem,,
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Śr 17 sie, 2011

funio721 napisał(a):mam paletki w akwarium 240l 4ry jedna dalem kumplowi bo byla lana przez inne paletki chowia sie z papuzimi akarami skalarami banda glonojadow ,,podmieniam wode jak mam czas nie mierze parametrow nie uzywam zadnych nawozow i nie mam problemow woda czysta ...jak ppodmieniam wode to wlewam prosto z kranu

chciał bym zobaczyć te Twoje palety może wrzuć fote...
funio721 napisał(a): nie mierze parametrow nie uzywam zadnych nawozow i nie mam problemow woda czysta

jak do szklanki z czystą wodą dodasz cyjanku nadal będzie czysta ale jej skład chemiczny będzie zabójczy.
jeżeli robisz podmiany wody kiedy chcesz to zapewne stężenie NO3 jest za pewne wysokie i za wysokie dla ryb problemowych.
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Śr 17 sie, 2011

Podmiane robie raz na 3 tygodnie ale to nie znaczy ze regularniewtedy kiedy mam czas 3 tygodnie potem moze po dwuch potem moze pomiesiacu no roznie ,,nie trzymam kalendarza w reku a zdjecia to brzydkie bo chamski aparat z lampa lepiej wychodza ale sa ciemne Nie mam pojecia czemu zdjec nie widac ladowac sie laduja ale ich nie ma..[img]DSCN2973[/img] [img]DSCN2980[/img]
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Śr 17 sie, 2011

funio721 napisał(a):normalny warsztat chemika to za malo

bzdura
funio721 napisał(a):Podmiane robie raz na 3 tygodnie ale to nie znaczy ze regularniewtedy kiedy mam czas 3 tygodnie potem moze po dwuch potem moze pomiesiacu no roznie

funio721 napisał(a):paletki tez bo to psiuny karlowate

skoro tak napisali to nie mają odpowiednich warunków.
funio721 napisał(a):,paletki zyja z innymi rybami i w pewnym stopniu nie roznia sie od innych ryb

żyją czy wegetują?
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Śr 17 sie, 2011

Ja mam do ciebie pytanie jak nie znasz odpowiedzi to zajdz z tego fora i biedzie spokuj O.K. CZY TY ZYJESZ CZY WEGETUJESZ co??????
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Śr 17 sie, 2011

funio721 napisał(a):Ja mam do ciebie pytanie jak nie znasz odpowiedzi to zajdz z tego fora i biedzie spokuj O.K. CZY TY ZYJESZ CZY WEGETUJESZ co??????

pytam bo chyba nie masz pojęcia o tym jak hodować takie ryby...
funio721 napisał(a):jak sie dowiedzieli w czym je trzymam to mnie zjedli zywcem i wywalili z forum bo im nieodpowiadalem ,,jak zaczeli mi mowic co musze mniec do tych paletek ,,,normalny warsztat chemika to za malo,, ja szanuje ludzi ktorzy sa zakreceni i lubia to ,ale nie powinni drugiej osobie wciskac ze jestem morderca paletek czy mam bagno w baniaku bo te bagno sobie niezle radzi samo to ich strasznie bolalo ,,,i uwarzam ze tacy ludzie sztucznie podbijaja ceny ryb ,,a potem powiedzialem im ,ze mam zwir z wisly i to w dodatku nieprzegotowany ,jakbym kij w mrowisko wlorzyl fajna jazda tylko mnie wywalili

funio721 napisał(a): tutaj nikt mnie nie obrazil i dal wolna reke jezeli chodzi o akwarystyke jako hobby

na tamtym forum też się nie spotkałem z takim przypadkiem :mrgreen:
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Śr 17 sie, 2011

Powiedzialem ci ze masz zejsc z tego tematu bo nie chce mi sie z toba gadac czy kapujesz...
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość