paletki

Postprzez lipton » Śr 17 sie, 2011

funio721 napisał(a):Powiedzialem ci ze masz zejsc z tego tematu bo nie chce mi sie z toba gadac czy kapujesz...

To nie opowiadaj bajek na temat innego forum na którym się Tobie nie spodobały rady ludzi, którzy mają pojęcie w temacie.
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Śr 17 sie, 2011

Panowie zwroccie uwage temu gosciowi ze nikt z nim nie chce polemizowac i zeby sie po prostu wylaczyl i wracaj na tamte forum jak chcesz sobie pogadac ZEGNAM Majster lipton
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » Śr 17 sie, 2011

Funio 721 /no jak ty się tak stary zachowujesz ,na innych forach i grasz ze wszytko wiesz i się unosisz ,to ja osobiście się nie dziwie że tak do ciebie podchodzą ,wyluzuj stary poco się pieklić , trzeba posłuchać dobrych rad , wiesz w akwarystyce ważne są ,systematyka ,parametry , obowiązkowość , ja nie robił bym podmian raz co 3 tygodnie raz co 2 i inny raz co 1 tydzień ,życzę powodzenia i mniej nerwów , na spokojnie zobacz jaki ma podpis Lipton cytat [ W akwarystyce pospiech jest wskazany jedynie przy wycieraniu wody z podłogi...]pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez alinek » Śr 17 sie, 2011

Ja panowie powiem tylko jedno zdanie " NIE KARMIĆ TROLA !!! "
alinek
Stały bywalec
 
Posty: 321
Dołączył(a): Cz 17 gru, 2009
Lokalizacja: Myslenice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Śr 17 sie, 2011

ali napisał(a):Ja panowie powiem tylko jedno zdanie " NIE KARMIĆ TROLA !!! "

no to żeś pojechał.... :lol:
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » Cz 18 sie, 2011

Widze ze sie nie dogadamy ..powiedzialem tylko ze u mnie wszystko zyje i funkcjonuje dobrze i nic nie chce zmieniac Jak tak dbacie o ta systematyke ,parametry to dlaczego co drugi z was ma glony i metna wode w akwarium mozesz na to odpowiedziec bo ja tych problemow nie mam a jezeli chodzi o ten cytat liptona to moze sie sprawdza jak wasza filozofia ,,,ale niestety ma wady ,,,zbierac wode z podlogi mozna jak masz wykladzine PCV wtedy pospiech jest wskazany,ale nie dywan,,wtedy to mozesz sobie szmate wsadzic w kat,,,tacy z was profesjonalisci a akwaria wam pekaja?????lipton cos na ten temat wie co???wnioskuje ze masz w domu PCV na podlodze tak profilaktycznie no nie??...A jezeli chodzi o ryby i rosliny to musialem kryptokoryne wykopac bo przez 3 miechy urosla ponad metr i zaslaniala swiatlo innym roslina tu jest link http://profile.imageshack.us/user/funio721/ piach z wisly niegotowany na wierzch kamyczki muszle i rosliny rosna ze musze co jakis czas wydawac kumplowi i co na to powiecie co??? zdjecia sa bo sa nie potrafie inaczej robic raczej aparat nie ten
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kravcu » Pt 19 sie, 2011

Szczerze nie dziwie sie ze cie zbanowali na forum o dyskowcach.
To jest poprostu katowanie ryb i tyle. Jestem ciekaw jak ty bys sie czul zamkniety na 10m2 z 4 innymi osobami.
Kravcu
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Zielonki/kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » So 20 sie, 2011

Mnie sie wydaje ze wy takimi wypowiedziami sztucznie zawyrzacie ceny tych ryb i przez to nie sa one dostepne dla kazdego i takich jak ja staracie sie pozbyc z for, piszesz o katowaniu ryb co ja im dziore wierce zamykam ich w sloiku no zastanow sie tak samo moge napisac ze trzymanie samych ryb w pustym akwarium to tez katowanie kwestia podejscia ,,ty a moze twoje ryby ci mowia ,,,podnies mi Ph bo spadlo i mam zadyszke a jezeli by mnie zamkneli z 4rema ladnymi kobietami to czul bym sie dobrze
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bartosz Grela » So 20 sie, 2011

Napominam, nie obrażanie ale argumenty. Inaczej będę ciął i może coś jeszcze...
Avatar użytkownika
Bartosz Grela
Moderator
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Cz 03 lis, 2005
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » So 20 sie, 2011

Ja nikogo nie obrazam po prostu czepiacie sie mnie ...jakis powod musicie miec to nie jest komunizm zeby cos wycinac tak mi sie wydaje.....
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » So 20 sie, 2011

Funio 721 , ty chyba troszkę mnie nie zrozumiałeś , to raczej jest kwestia podejścia do tematu i do akwarystyki , każdy chce ci tu pomóc ,a nie podnieść ceny [bez przesady one nie są takie drogie, kupisz już po 30 zł jak dobrze poszukasz od dobrego hodowcy] ,co do katowania ryb pewnie tu chodziło o podejście do podmian wody ,jak pisałem ja bym nie robił ich raz co tydzień innym razem co 2 a jeszcze innym co 3 i tak dalej , masz wtedy duże skoki parametrów wody w zbiorniku , i rozchwiane całe akwarium , chciał byś jeść zupę ugotowaną dziś czy z przed tygodnia / moje zdanie jest takie jeżeli w akwarystyce postępuje ,1 obowiązkowo 2 systematycznie 3 dbam o dobro ryb i parametry , to co ma się nie udać /dlatego słucham ludzi bardziej doświadczonych niż ja :lol: pozdrawiam wyluzuj stary :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » So 20 sie, 2011

Ja sie z toba zgodze tylko ze ja sie chcialem przylaczyc do dyskusji i podzielic sie opinia swoja ja paletki kupilem za 33 zlote i to jest dobra cena problem polega na tym ze za nim je kupilem to trwalo dosc dlugo poniewarz sie balem ze zdechna i nie podolam ich utrzymac a bierze sie to z waszych forach jezeli ja pisze ,ze mam paletki mam krystalicznie czysta wode paletki mi plywaja na calym akwarium jedza i rosna a wiekszosc z was na mnie wsiada bo nie mierze parametrow czy nie dbam o podmiany wody ja podmieniam wode ale czasem nie mam czasu tego zrobic wiec moze sie to przesuwa o tydzien ..ryby nie wygladaja na takie ktore by cos wyczuwaly ze jest nie tak ,,ja nie chce waszych rad po prostu dalem swoja opinie dla innych a zostalem zgnojony i to mi sie niespodobalo,,ja nie potrzebuje jakis urzadzen do pomiaru wody butli CO2 chociaz mam taka do spawania ..nie ulepszam czegos co dobrze sobie samo radzi ,,jak cos beknie mi czy glony czy metna woda to sobie popatrze lub zwroce z prozba ale narazie nic nie chce ,,mialem problem z jedna paletka bo bila bita przez inne ,,doradzil mi gosc O.K. tylko ze tutaj narazie nie ma z kad dokupic czekam na dostawe paletka poszla do kumpla zyje ma sie dobrze Zauwarzylem ,ze jak czlowiek nie podjezdza do was z tematem naworze EC i Ti ,,micro i makro w normie to goscia trzeba usunac..ja mam mniej problemow z tym baniakiem niz nie jeden z was wiec chcialbym zebyscie ze mnie zeszli mowiac delikatnie
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » So 20 sie, 2011

Funio 721 /krystalicznie czysta woda nie oznacza iż jest dobra , inną sprawa jest kondycja ryby . tak czy inaczej wszystko sprowadza się do dobra naszych podopiecznych , podmiany wody , nigdy ich za dużo ,nie istnieje takie pojęcie jak za dużo podmian wody :lol: lepiej robić ich więcej niż mniej lu rzadziej :idea: , a po dokonaniu pomiaru wody zapewne byś się zdziwił :roll: :roll: , a to wszytko ma wpływ na kondycję ryby potomstwo i tak dalej ,to działa jak domino od jednego klocka przewraca się cała reszta taki łańcuszek :idea:
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » So 20 sie, 2011

Dobra jak sie przewroci mi cala reszta to ja sie do was zglosze
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kravcu » So 20 sie, 2011

I dobrze ze prawdziwe dyski sa drogie.
Przynajmniej nie kupi ich pseudo akwarysta.
Te palety po 30zl to najczesciej tzw. "szczury" czyli odpady po nieudanych probach rozmnazania/krzyzowania.
Kravcu
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Zielonki/kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » So 20 sie, 2011

Chcesz to ja ci te szczury moge sprzedac za 150zl za sztuke jak bedziesz sie czul lepiej one kosztuja 30zl bo sa male..nastepny wystrzelil ......ale zes blysna
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » So 20 sie, 2011

Kravcu napisał(a):Te palety po 30zl to najczesciej tzw. "szczury" czyli odpady po nieudanych probach rozmnazania/krzyzowania.

Albo zafajdane robalami...takie palety można kupić w 80% sklepów zoo..... niestety taka smutna prawda.
funio721 napisał(a):mam paletki mam krystalicznie czysta wode paletki mi plywaja na calym akwarium jedza i rosna

to że masz kryształ wodę ok
to że Tobie one jedzą ok
ale nie pisz takich ściem że Tobie rosną bo one swój wzrost już dawno zatrzymały.
funio721 napisał(a):a wiekszosc z was na mnie wsiada bo nie mierze parametrow czy nie dbam o podmiany wody ja podmieniam wode ale czasem nie mam czasu tego zrobic wiec moze sie to przesuwa o tydzien

jeżeli wiesz jakie parametry ma woda, którą podmieniasz i jest ona odpowiednia do tych ryb to nie ma potrzeby jej mierzenia.
podstawa przy akwarystyce jest podmiana regularna podmiana wody jeżeli nie masz na nia czasu to sobie dopowiedz sam...
na ta chwile odpowiednie podmiany wody czy mierzenie jej parametrów zdrowia rybom nie wróci.
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » So 20 sie, 2011

funio721 napisał(a):Chcesz to ja ci te szczury moge sprzedac za 150zl za sztuke jak bedziesz sie czul lepiej one kosztuja 30zl bo sa male..nastepny wystrzelil ......ale zes blysna

dobry dowcip :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
takie ryby sie nadają do spuszczenia w sedesie, a nie do trzymania w szkle.
ale jak juz pisałem chyba nie widzisz różnicy między zdrową a chorą rybą.
i dla takich osób jak Ty paletki za 30 zł są mega okazją.
powodzenia
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez zbycho35 » So 20 sie, 2011

]Kravcu[A jakie to są prawdziwe a jakie mniej prawdziwe , :lol: :?:
Avatar użytkownika
zbycho35
Zainteresowany tematem
 
Posty: 244
Dołączył(a): Pn 20 cze, 2011
Lokalizacja: KONIN
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez funio721 » So 20 sie, 2011

Czesc lipton jak tam nikt z pralka na spacer nie wychodzi,, stesknilem sie za toba.. czlowieku nie katuj ryb ..nawet chora nie powinna byc splukana w sedesie PS jak peknie ci baniak to daj znac dam ci szmate............Te prawdziwe paletki rodza sie juz duze wybarwione a te male ,,szczury,,to sa nieprawdziwe bo to skalary tylko troche inaczej obciete
funio721
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 19 lip, 2011
Lokalizacja: Poznan
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron