Sumy rekinie

Sumy rekinie

Postprzez caban-net » So 19 gru, 2009

Nie wiem czy już jest taki temat, ale myślę, że jak ja taki utworze to nie będzie zawadzać nikomu. Mowa o Sumach rekinich lub chyba też nazywane sumy czarne. Chciałem takie rybki zakupić do akwarium 112 l. Czy te rybki mają jakieś szczególne wymagania jakieś niezwykłe zwyczaje? Czy w akwariach składa ikrę? Wiem, że mogę te dane poszukać w Internecie na jakiś stronach poświęcone hodowli. Ale ja chcę mieć wiedze z praktyki a nienapisane przez jakiś naukowców czy badaczy.
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez robal_ag » So 19 gru, 2009

Sum i do tego rekini w akwarium 100l...

"Ryba bardzo popularna w naszych akwariach. W zdecydowanej większości gatunek ten trzymany jest w za małych zbiornikach przez co karłowacieje i okazy 30 cm uważa się za duże. Mało kto wie, że jest to popularna ryba konsumpcyjna w Azji. Zdarzają się okazy mierzące 130 cm i ważące około 50 kg. Panga sprzedawana w naszych marketach to właśnie sum rekini. Osobiście odradzam trzymanie tej ryby w domowych zbiornikach, nie jest ona ani bardzo atrakcyjnie ubarwiona, zachowanie oraz zwyczaje też nie dostarczą nam „niezapomnianych wrażeń z obserwacji”, a mało który akwarysta jest w stanie stworzyć temu gatunkowi odpowiednie warunki. Popularność suma rekiniego w akwarystce wzięła się chyba wyłącznie z jego nazwy sum REKINI."

Juz wiesz jakie ma szczegolne wymagania?
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

sum rekini

Postprzez betta » So 19 gru, 2009

Po osobistych przeżyciach z dzieciństwa zdecydowanie odradzam. Kiedy byłam małą dziewczynką :wink: pan w sklepie powiedział, że one nie rosną duże. Mieliśmy wtedy baniak ok.70l, moi biedni rodzice też nie znali tych rybek... Rosną z nich ogromne potwory, potrafią zeżreć mniejszych współtowarzyszy. Jeden z nich stracił nawet oko w walce z rakiem. Rak stracił szczypce.
Dziś, po wielu latach - odradzam!
A jak chcesz obejrzeć te cuda z bliska w większym rozmiarze niż w sklepie idź do Palmiarni albo do ZOO. Już nie pamiętam gdzie dokładnie, ale były tam :grin:
betta
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt 22 wrz, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » N 20 gru, 2009

A w moim przypadku jak posiadam baniak 112 l to, do jakich rozmiarów morze urosnąć? I jak waszym zdaniem jest prawidłowo karmić ryby, bo w książkach piszą, że często, ale małymi porcjami a w sklepie mi niektórzy mówią, że oni karmią raz dziennie, ale bardziej obficie i potem robią jeden dzień przerwy w karmieniu. A gdzieś na jakiejś stronie przeczytałem, że się karmi ryby do drugi dzień takimi średnimi porcjami.
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kadafi » N 20 gru, 2009

caban-net napisał(a):A w moim przypadku jak posiadam baniak 112 l to, do jakich rozmiarów morze urosnąć?
a konkretnie o które morze ci chodzi ???
Avatar użytkownika
kadafi
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): Śr 17 gru, 2008
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » N 20 gru, 2009

A w moim przypadku jak posiadam baniak 112 l to, do jakich rozmiarów może urosnąć? I jak waszym zdaniem jest prawidłowo karmić ryby, bo w książkach piszą, że często, ale małymi porcjami a w sklepie mi niektórzy mówią, że oni karmią raz dziennie, ale bardziej obficie i potem robią jeden dzień przerwy w karmieniu. A gdzieś na jakiejś stronie przeczytałem, że się karmi ryby do drugi dzień takimi średnimi porcjami.


kadafi napisał(a):a konkretnie o które morze ci chodzi ???



Poprawiłem……. Proszę o wybaczenie pisałem tego posta, gdy byłem zmęczony po pracy późnym wieczorem…..
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez calypso83 » Wt 22 gru, 2009

Ryby się karmi małymi porcjami kilka razy dziennie.to tak jak ty byś dostał do jedzenia w poniedziałek 10kg kartofli i 8 schabowych a we wtorek nic dopiero w środę znowu kopiec żarcia.Jeśli chodzi o suma rekiniego nie polecam do akwarium no chyba że pociąga cię jak ryba pływa od jednego końca akwarium do drugiego i tak wkoło
calypso83
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 15 lis, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » N 27 gru, 2009

Jaki jest dobry środek na ospę, bo chyba dostały ją moje sumy rekinie Chyba musiały w sklepie już zachorować, Jaki środek i jak go stosować
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez robal_ag » Pn 28 gru, 2009

Po co pytasz o rade skoro masz gdzies to co Ci radzimy?
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » Pn 28 gru, 2009

Proszę nie czuć się urażonym, ale chciałem spróbować z tymi rybkami, jeśli ktoś się poczuł urażony, bo nie posłuchałem rady to przepraszam
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez elfir » Pn 28 gru, 2009

Męczenie zwierząt nigdy nie spotka się z pochwałą z naszej strony :(
elfir
Stały bywalec
 
Posty: 408
Dołączył(a): Pn 05 lip, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » Pn 28 gru, 2009

Dwa sumy rekinie w zbiorniku 112l to jest meczenie? Jeśli mi one wyzdrowieją i urosną do większych rozmiarów to zapewne je sprzedam, więc, w którym miejscu one się będę męczyć?
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez elfir » Śr 30 gru, 2009

Ciekawe kto kupi? :>
elfir
Stały bywalec
 
Posty: 408
Dołączył(a): Pn 05 lip, 2004
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez alinek » Śr 30 gru, 2009

Zawsze znajdzie sie jakiś dzieciak co sobie kupi takiego suma rekiniego do kuli 5l :)
alinek
Stały bywalec
 
Posty: 321
Dołączył(a): Cz 17 gru, 2009
Lokalizacja: Myslenice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez tomek1978 » Cz 31 gru, 2009

nie ma to jak zrobić komuś "prezent " na święta kula + kilka rybek ,niech się dzieciak cieszy. Według mnie to powinno być zakazane jak sprzedaż karpia
tomek1978
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 21 gru, 2008
Lokalizacja: Ossy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Konio-ziom » Cz 31 gru, 2009

A co karp ci nie smakuje ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Konio-ziom
Poznaje temat
 
Posty: 89
Dołączył(a): So 26 gru, 2009
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » So 02 sty, 2010

No i wyzdrowiały mi sumy. Zastanawiam się, do czego zmierzały wasze wypowiedzi, bo żeby one to na pewno nie.
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polz1 » Cz 07 sty, 2010

Osobiscie mam sumy rekinie w akwarium ale 300 l. Nie zgadzam sie że to nie ciekawe ryby. wystarczy poobserwować ich zachowanie podczas karmienia czy hierarchię wśród innych ryb. Ale faktem jest że rosną duże a suma 30, 40 cm nikt od ciebie nie kupi. Jak będziesz kiedyś w poznaniu to polecam wizytę w palmiarni. Tam masz sumy rekinie i będziesz mógł sobie wyobrazić jakie rosną.
polz1
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 06 sty, 2010
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez caban-net » Cz 07 sty, 2010

W Łodzi gdzie mieszkam też jest palmiarnia i też tam są sumy i widziałem, jakie rosną. Kiedyś wyhodowałem parkę bardzo dużych skalarów i sprzedałem je bez problemu znajomemu policjantowi na komendzie mieli kilka dużych własnoręcznie robionych zbiorników, więc i z takimi sumami sądzę, że nie będę miał problemu.
caban-net
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N 29 lis, 2009
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez polz1 » Pt 08 sty, 2010

to powodzenie. jakkolwiek to zawsze jak dla mnie szkoda wychowac rybe a potem ja wydac.
polz1
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 06 sty, 2010
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron