Pretnik Karlowaty

Pretnik Karlowaty

Postprzez robal_ag » Pt 02 lip, 2010

Witam, czy to mozliwe ze samica tej wlasnie rybki buduje pieniste gniazdo w akwarium? Z tego co sie doczytalem to raczej rola samca...
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez spider72 » Pt 02 lip, 2010

Raczej nie, to wyłącznie rola samca jak chyba u wszystkich ryb labiryntowych. Chyba, że to jakaś wyzwolona feministka :mrgreen: , to może... :smile:
Avatar użytkownika
spider72
Znający temat
 
Posty: 1063
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Wick, Szkocja
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez robal_ag » Pt 02 lip, 2010

U mnie taka sytuacja ma wlasnie miejsce, stad moje pytanie:) Ryby kupione 2 dni temu .... Jak znajde chwile to cykne jakies fotki.
Nikomu sie to nie zdarzylo? Nie pozostaje mi nic innego jak obserwowac samca w oczekiwaniu na ikre...

Dla niedowiarkow krotki filmik:

Samica buduje pieniste gniazdo
Avatar użytkownika
robal_ag
Stały bywalec
 
Posty: 358
Dołączył(a): Cz 25 gru, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez redrock3 » Pt 26 lis, 2010

Może się mylę ale to samiec prętnika karłowatego odmiana morelowa. Samiczki mają zwykle szarooliwkowy kolor i dużą kropkę przed ogonem.
redrock3
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 30 sty, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » Pt 26 lis, 2010

To co tam jest na filmie to jest prętnik karłowaty(a nie Colisa chuna jak ktoś skomentował), ale odmiana sunset/red jak kto woli. Morelowy to odmiana Colisa labiosa czyli wargacza, ale możliwe że sprzedają tez jakieś pomarańczowe prętniki karłowate.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez trojan24 » N 01 maja, 2011

Witam .
Chce zapytac czy ma sens przenoszenie swiezo wyklutej ikry tz juz larw do osobnego zbiornika skoro go wczesniej nie przygotowalem no i co z samcem go tez przeniesc jesli go zostawie w ogolnym pozbawiajac go potomstwa nie dostanie swira ?
Sprawa ma sie tak ! przez moja nieowage tarlo odbylo sie w ogolnym akwarium samiec zbudowal gniazdo w kempie plywajacej wglebki bylo to w piatek rano po powrocie z pracy okolo godz 21 zaowazylem maciupkie szkliste ziarenka ikry.Dzis ranu juz wykluly sie macipkie iskierki jest ich bardzo duzo nie sposob policzyc . Samiec ciagle pilnuje gniazda poprawia je napowietrza zdalo by sie ze nawet przenosi larwy w pyszczku z jednego konca kepy na drugi stal sie bardzo agresywny w stosunku do wszystkich ryb przegania nawet wieksze od siebie barwniaki czerwonobrzuche. Zastanawiam sie czy ma teraz sens ingerecja z mojej strony czy po przeniesieniu tej kepy do innego mniejszego wczesnie nieprzygotowanego zbiornika cos z tego wyjdzie czy moze lepiej zostawic tak jak jest i pogodzic sie z strata calego narybku i odczekac do nastepnego tarla i wtedy przygotowac tak jak sie nalezy. Samiec sie naprawde dobrze i staranie opiekuje ale nie wygra napewno z barwniakami akwa jest bardzo gesto porosniete roslinoscia ale to nie wystarczy. Prosze cos doradzic !
Akwa 120l
obsada Ramireza x 2
barwniaki x 2
pretnik karlowaty x4
kirysek x 4
kilkanascie mlodziutkich zbrojnikow niebieskich okolo 2-4 cm
trojan24
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 01 maja, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość