obsada 84l

obsada 84l

Postprzez Alfred » Pt 12 lis, 2010

mam akwa 84l(bez kamieni to z 60l)
i taką obsadę:
2x glonojad syjamski
1+2 mieczyk
i 1 kirysek
ok 60 krewetek
i troszkę nieproszonych gości czyli ślimaków
chcę dokupić 25 neonów
2 kiryski
2 bocje wspaniałe
dodam że mam sporo roślin
co myślicie o takim składzie, nie za dużo?
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Saymek » Pt 12 lis, 2010

Bocje są stadne i nie zmieszczą Ci się do akwa. Kiryski dokup do minimum 4 bo tez są stadne. Co do neonków (jeśli inessa) to wydaje mi się ze możesz kupić jeszcze max 15.
Saymek
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009
Lokalizacja: Konin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: obsada 84l

Postprzez Bugaj » N 14 lis, 2010

Witam.

Alfred napisał(a):mam akwa 84l(bez kamieni to z 60l)
i taką obsadę:
2x glonojad syjamski
1+2 mieczyk
i 1 kirysek
ok 60 krewetek
i troszkę nieproszonych gości czyli ślimaków
chcę dokupić 25 neonów
2 kiryski
2 bocje wspaniałe
dodam że mam sporo roślin
co myślicie o takim składzie, nie za dużo?


Podaruj sobie glonojada syjamskiego (Gyrinocheilus aymonieri) - dorosle sztuki sa agresywne i nadaja sie tylko do akwarium jednogatunkowego. Bocja wspaniala (Botia macracantha) rowniez odpada. Ryba stadna i duza. W przypadku neonow i kirysow - j.w. Mieczyk ksiazkowo tez poptrzebuje akwarium powyzej 100l objetosci.

Pozdrawiam.
Bugaj
Poznaje temat
 
Posty: 53
Dołączył(a): So 13 wrz, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » N 14 lis, 2010

W takim razie bocje odpuszczam, glonojady wywalę jak podrosną ponieważ są jeszcze dosyć małe i nie przejawiają agresji(wręcz boją się mieczyków) :shock:
Co do mieczyków to nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że 3 mieczyki dadzą rade w 84l bo to tylko 16l różnicy do 100.Co mógłbym jeszcze dokupić 3x kosiarki?
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Bugaj » Pn 15 lis, 2010

Witam.

Alfred napisał(a):Co do mieczyków to nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że 3 mieczyki dadzą rade w 84l bo to tylko 16l różnicy do 100.Co mógłbym jeszcze dokupić 3x kosiarki?


Alfred napisał(a):mam akwa 84l(bez kamieni to z 60l)


Jak na moje to wychodzi 40l roznicy... Informacji dotyczacych wymagan poszczegolnych gatunkow ryb w necie znajdziesz mase. Wystarczy poszukac. Co do kosiarki (Crossocheilus siamensis) to sytuacja jest podobna jak w przypadku mieczyka (Xiphophorus helleri). Zrobisz jak uwazasz. Bedziesz chcial to i tak kupisz :]

Pozdrawiam.
Bugaj
Poznaje temat
 
Posty: 53
Dołączył(a): So 13 wrz, 2008
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Chudy » Pn 15 lis, 2010

Mówiąc szczerze ja w 65l brutto trzymam 10 otosków, 10 razbor klinowych i 20 bystrzyków poziomkowych. Na przeciętnym forum ludzie by mnie zjedli i zwyzywali od barbarzyńców. Tylko nikt nie uwzględnia tego jak czują się ryby... U mnie jest im dobrze nie ma przerybienia i nie widzę powodów do pomstowania. Jeżeli chodzi o Twoje akwarium dokladaj ryb powoli i obserwuj ich zachowanie. Ja osobiście pozbyłbym się mieczyków i glonojadów. Dołożył neonkow kirysków i otosków, + ślimaki Helenki tyle:).
Avatar użytkownika
Chudy
Stały bywalec
 
Posty: 462
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Pn 15 lis, 2010

A nie mieliście nigdy tak, że mieczyki obgryzały płetwy innym rybkom ? zwłaszcza młode mieczyki ? Wywaliłem między innymi z dwóch powodów jeden o który pytam, drugi to mnożą się jak szarańcza :evil: teraz mam 2 samice platek bez męskiego osobnika bo nie można by było nad tym zapanować :lol:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » Śr 17 lis, 2010

ja zauważyłem, że mieczyki atakują tylko inne mieczyki(zwłaszcza samce, dlatego mam 1 samca) dzisiaj przyszły paczką młode krewetki i trochę je pogoniły ale są na tyle zwinne,że nie dadzą się zjeść... oby :razz:
nie za bardzo mam co zrobić z tymi mieczykami i glonojadami :neutral:
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Śr 17 lis, 2010

:oops: ja też nie miałem co zrobić :oops: i po tym jak załatwiły mi jakąś rybkę spłynęły z siłą wodospadu :twisted: Wiem, wiem to nie ludzkie i takie tam ale nikt ich nie chciał :neutral: z resztą wszystko jest ludzkie co człowiek robi bo zwierzęta się tak nawet nie zachowują :wink:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Chudy » Cz 18 lis, 2010

Dlatego ja uznaj ryby maksymalnie dochodzące do 4cm:D Duża ławica+ewentualnie para pielęgniczek jeżeli nie planujemy krewetek i jest super:).
Avatar użytkownika
Chudy
Stały bywalec
 
Posty: 462
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » Cz 18 lis, 2010

Kolega weźmie ryby :razz:
co do glonojadów to nie che z nich rezygnować. Jak się objawia ich agresja przyssawają się do ofiary?Czy mogą zagrozić moim krewetom?Jak bym nie miał co zrobić z rybami to chlup do żółwia :lol:
obsada się szykuje taka:
20 neonków
2x glonojad syjamski
5x kiryski (jeszcze nie wiem jaki, ten jeden co mam to spiżowy-mogą dojść np. panda>?)
może 3 otoski
chyba wszystko
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Chudy » Cz 18 lis, 2010

Glonojady to nie wampiry:D! Krewetkom nie powinny nic zrobić. Neonki ok, glonojady za duże na taki litraż oddaj mimo wszystko. Kirysków pięć starczy, możesz od biedy kupić 4 pandy. 3 otoski to mało min 6.
Avatar użytkownika
Chudy
Stały bywalec
 
Posty: 462
Dołączył(a): Pn 29 gru, 2008
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » Cz 18 lis, 2010

"Warunki hodowlane
Glonojad syjamski potrzebuje licznych kryjówek. Akwarium powinno być nakryte, ze względu na skoczność tego gatunku. Osobniki młode są tolerancyjne, natomiast starsze stają się zadziorne, toteż należy je odseparować. Parametry wody nie odgrywają większego znaczenia pod warunkiem, że woda jest czysta i dobrze napowietrzana. Najlepiej jak akwarium ma minimum 80 litrów."

Te ryby baardzo mi się podobają dlatego wydam je dopiero jak staną się zadziorne, wtedy kupię młode i tak w kółko :mrgreen:

A labeo? zamiast bocji??
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » So 20 lis, 2010

Labeo wyczyści Ci całą obsadę :lol: to drapieżnik i nie gardzi żadną rybą :twisted:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » N 21 lis, 2010

ojoj :oops:
A co do mieczyków to była super decyzja że je oddałem krewetki teraz wychodzą i są wszędzie :D
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » Pt 10 gru, 2010

Witam!
Powracam z kolejnym pytaniem. :mrgreen:
Chciałbym , żebyście ocenili gęstość "zazielenienia" akwarium
woda trochę brudna bo grzebałem :roll: Foty:
Obrazek
Obrazek

Chodzi o to czy krewetki się będą rozmnażały przy 20 neonach czerwonych i 5 kiryskach sierpowych?
P.S. To nie jest jeszcze finałowe rozstawienie roślin więc nie wyśmiewać :oops:
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pepsi » Pt 10 gru, 2010

Witam
Ja dałbym jeszcze coś na 2 i 3 plan po prawej stronie a jeżeli chcesz rozmnożyć krewetki to dosyp trochę soli akwarytycznej ja miałem 3 mioty z małej dawki soli akwarystycznej dodałem bo miałem mętną wodę i miałem ze 100-150młodych red chery, crystal red i amano :shock:
Pepsi
Zainteresowany tematem
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Wicia » Pt 10 gru, 2010

i może trawniczek, myślę że by pasował :wink:
Wicia
Poznaje temat
 
Posty: 123
Dołączył(a): Pn 06 gru, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Alfred » Pt 10 gru, 2010

jeśli chodzi o te sole i inne preparaty to jestem zielony :mrgreen:
posiadam
taki produkt tropicala czy to o taka sol chodzi?
i czy te krewety nie zostaną pożarte przez neonki?

w prawym rogu jest trochę glosi chyba się rozrośnie
Alfred
Poznaje temat
 
Posty: 72
Dołączył(a): Wt 31 sie, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Pepsi » Pt 10 gru, 2010

Witam Nie nie o taki chodzi a neonki nie zjedzą krewetek neonki to się do krewetki podpłynąć nie odwarzą u mnie np krewetka wtłukał zbrojnikowi niebieskiemu który miał 6 cm :lol: :shock: :lol: :shock: .To jest zwykła sól akwarystyczna w Lublinie za 2,50zł można kupić w zwykłym KnigZoo moja była niebieskiego koloru dalej mam ją .
Pepsi
Zainteresowany tematem
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 01 gru, 2010
Lokalizacja: Lublin
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron