Grubowarg Zielony ?

Grubowarg Zielony ?

Postprzez Kaze » Śr 12 sty, 2011

Witam długo myślałem nad dodatkowymi rybkami do mojego zbiorniczka. Chciałbym dołożyć do moich 20 neonków innessa grupke grubowargów zielonych nie wiem tylko czy moje akwarium nie będzie dla nich za małe. Z tego co pamiętam to dość terytorialne rybki. Wiec chce aby agresja rozłożyła się na inne rybki pasuje kupić ich więcej. Akwarium 126 litrow mocno oświetlane z dużo ilością CO2, kwaśną i miękką wodą.

Czy taka obsada pasuje do 126l holendra?
- 20 neonkow
- 5 tetr cesarskich
- grupka grubowargów
Kaze
Poznaje temat
 
Posty: 109
Dołączył(a): So 27 maja, 2006
Lokalizacja: Rzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Siara » Śr 12 sty, 2011

Kaze napisał(a):Chciałbym dołożyć do moich 20 neonków innessa grupke grubowargów zielonych nie wiem tylko czy moje akwarium nie będzie dla nich za małe.

IMHO będzie i się wykończą, taki mały cytat:
"Hodowla większej ilości tych ryb jest możliwa tylko w bardzo dużym zbiorniku. Każdy osobnik musi mieć wystarczającą ilość miejsca na swój rewir. Nie powinien mieć ciągłego kontaktu wzrokowego z resztą przedstawicieli swojego gatunku w akwarium. Z tego powodu w zbiorniku powinny się znaleźć liczne zakamarki, korzenie, jamy oraz gęste rośliny. Bardzo dobrą kryjówką dla tego gatunku są puste doniczki."
źródło >> http://www.superakwarium.pl/grubowarg-z ... id894.html
Avatar użytkownika
Siara
Znający temat
 
Posty: 1419
Dołączył(a): N 13 kwi, 2008
Lokalizacja: Gliwice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kaze » Śr 12 sty, 2011

No właśnie też cos słyszałem ale ten gatunek jest mniej agresywny niż ten labeo dwubarwny. W gęstym holendrze może by się nie zabiły ciekawe czy ktoś trzymał już taką ekipe :]
Bo raczej tak na ślepo nie będę ich kupował bo nie chce mieć mortal combat w akwarium :wink:
Kaze
Poznaje temat
 
Posty: 109
Dołączył(a): So 27 maja, 2006
Lokalizacja: Rzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Maniek_82 » So 02 kwi, 2011

zapomnij, będą się tłukły tak długo aż zostanie jeden.
Maniek_82
Zainteresowany tematem
 
Posty: 157
Dołączył(a): N 27 mar, 2011
Lokalizacja: Poznań
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości