Płochliwość ryb

Płochliwość ryb

Postprzez lusia100 » N 23 sty, 2011

Witam,

Mam małe akwarium (40l) i mam problem z doborem ryb.
Zawsze chciałam mieć akwarium jednogatunkowe. Od kilku lat zmieniam obsadę i nigdy nie byłam zadowolona.
W moim baniaku były już razbory galaxy sztuk 10, razbory klinowe sztuk 10, neony czerwone szutk 7, ostatania obsada to neon zielony sztuk 11 i niby wszystko pięknie, ale ryby "siedzą w krzakach".
Każdy posiadany przeze mnie gatunek ukrywał się przede mną. Nie straszę ryb, w pokoju jest cicho i spokojnie, a ryby nie poruszają się kompletnie. Mam dość gęsto obsadzone akwariu, choć jest i trochę miejsca do pływania. Nie mogę podziwiać ryb w ogóle.
Zrobiłam straszny przekręt i do tych neonów zielonych dołożyłam 3 danio różowe. I stał się cud - wszystkie ryby pięknie pływają. Z tym, że to kompletnie nie jest litraż dla danio i dla takiej dużej obsady.
Co więc zrobić, żeby w inny sposób zwalczyć nieśmiałość ryb? Ewentualnie jaki gatunek wprowadzić?
lusia100
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 23 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lipton » Pn 24 sty, 2011

A może potrzeba im czasu?
Większego zbiornika?
Avatar użytkownika
lipton
Stały bywalec
 
Posty: 368
Dołączył(a): Pt 01 paź, 2010
Lokalizacja: Gdynia
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lusia100 » Pn 24 sty, 2011

To nie to. Zawsze miałam taki problem z podanymi przeze mnie gatunkami :(
Poziom związków w akwarium jest zadowalający. Zrzucam to na moje złe dobory gatunków.
W chwili obecnej pływają świetnie. Nawet niektóre ganiają się z danio, co jest dla mnie szokiem :)
lusia100
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 23 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Wt 01 lut, 2011

no u mnie neony tylko do południa pływają tak że je widać ale później znikają podobnie jak bystrzyki różowe i tęczanki neonowe...jedyne naprawdę ciekawe świata rybki u mnie w zbiorniku to miedziki...cały czas tylko się ganiają a nawet czasami walczą ze sobą chociaż nie robią sobie krzywdy
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez alinek » Wt 01 lut, 2011

U mnie neony się nie chowają ale mam ich 50, podobnie jak danio i pielęgniczki. Jedyne ryby które rzadko widuję to żałobniczki, kiryski oraz otoski
alinek
Stały bywalec
 
Posty: 321
Dołączył(a): Cz 17 gru, 2009
Lokalizacja: Myslenice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez lusia100 » Pt 04 lut, 2011

Kurcze. Na ławiczkę miedzików mam za małe akwarium :(
lusia100
Początkujący
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 23 sty, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez piowo2007 » So 05 mar, 2011

galaxy to jedne z najbardziej płochliwych ryb akwariowych... Neonki także do odważnych nie należą... Ale zależność jest prosta: im mniej gatunków ryb w akwarium i im więcej osobników danego gatunku, tym ich płochliwość jest mniejsza. Oczywiście dotyczy to małych ryb ławicowych, a nie samotników o terytorialnych zapędach (np. bojowniki, wielkopłetwy, szczupieńczyki)
Z moich doświadczeń mogę tylko stwierdzić, że najbardziej odważne i towarzyskie są ryby z rodziny piękniczkowatych. Jednak nie wszycy je lubią (szybka przemiana materii - brudzenie w zbiornika oraz duża plenność - przerybienie)
piowo2007
Początkujący
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 03 mar, 2011
Lokalizacja: Słupsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez RoksiSK » So 05 mar, 2011

U mnie galaxy to są tak aktywne i zaczepne, że aż za bardzo :roll: Ostatnio wpuściłam kosiarki, to je atakowały po krzakach i kosiarki dopiero na trzeci dzień zaczęły się pokazywać :mrgreen:
Ogólnie danio to wesołe i energiczne rybki. Neonki wg moich obserwacji ciut spokojniejsze. Natomiast mam też razbory klinowe - spokojnie pływają - idelane przy kreweciach, bo na nie nie poluję w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych :wink:
RoksiSK
Poznaje temat
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pt 29 maja, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Barry » Pt 31 sie, 2012

Ja mam w mały baniaczku 20 Neonków Simulansów i mało kiedy je widać wszystkie. Przeważnie wypływa sztuka lub dwie a czasem raz na kilka dni wszystkie, Takie dzikusy a wcześniej się nie bały.
Avatar użytkownika
Barry
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz 30 sie, 2012
Lokalizacja: Pabianice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pt 31 sie, 2012

U mnie przed restartem jak miałem moocno zarośnięty baniak to neonów nie widziałem prawie wcale a mam 40 czerwonych i 20 simulansów tylko moje rozbory klinowe są bardzo towarzyskie 20szt. Ale po restarcie baniaka jest bardzo dużo miejsca do pływania i teraz neony i rozbory są widoczne przez cały dzień i nie są takie strachliwe.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron