Rybki szukam

Rybki szukam

Postprzez Plejstocen » So 15 paź, 2011

Witam
Pomóżcie znaleźć rybę: ma występować na obszarze Indii lub Bangladeszu(najlepiej Ganges lub Brahmaputra), do 5cm, lubiąca dość ciepłą wodę 25-26 stopni, stadna(10-12sztuk) ale spokojna, wykluczone wszelkie gatunki dokuczliwe dla współlokatorów. Nie musi być szczególnie kolorowa. Pasujący Danio nigrofasciatus jest niestety endemitem z Birmy. :cry:
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » N 16 paź, 2011

http://www.fishbase.org/summary/Species ... hp?id=4762 - ale nie sądze, żeby jeszcze były łatwo dostępne w sprzedaży. 5-6 lat temu było zatrzęsienie brzanek, teraz jakoś moda minęła.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » N 16 paź, 2011

Lubi chłodną wodę. :sad:
Jest dużo różnych fajnych brzanek, danio, devario ale to wszystko lubi chłodną dobrze natlenioną wode, a mają być towarzystwem dla chunek.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » N 16 paź, 2011

Różowa też niby lubi chłodną wodę, a często trzymana jest w 25-26*C.

Chunek = colisa chuna? Zakładałem ostatnio temat że szukam - to moja ulubiona ryba!
Skąd masz i nie masz na zbyciu?
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » N 16 paź, 2011

Wiesz, to że ludzie trzymają różowe w ogrzewanych 60l akwariach to akurat mnie nie przekonuje, później te ryby dorastają do 6cm zamiast do 10. :???:
Chyba się skończy na tych nigrofasciatusach, to dość nietypowy danio bo lubi cieplejszą wodę, jest spokojny i nie przekracza 5cm. Albo będą tylko chuny.

Tak pisze o prętniku trójbarwnym, widze po avatarze że jest Ci bliski. ;)
Piękna rybka, niestety nie mam i też szukam. Pisałem do AtollZoo, odpisali że mają często ale tylko odmiane barwną(tzw. honey gourami). Ja chce takie o naturalnym ubarwieniu, jest po prostu niebywałe że tej ryby nigdzie nie ma. :evil:
O ile dobrze się orientuję użytkownik ArS importuje ryby, na innych forach występuje też jako arsik i od niego będę chciał przesyłką konduktorską ściągnąć te ryby, mam nadzieje że to będzie możliwe.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron