Nietypowy temat na forum o roślinach akwariowych- wzrost ryb

Nietypowy temat na forum o roślinach akwariowych- wzrost ryb

Postprzez Misiak » Pn 31 paź, 2011

Witam,

otóż mój brat ma akwarium 200L o wymiarach 80dł. x 50szer. x 50wys. (cm).

A problem polega na tym, że w tym akwarium wgl nie chcą mu rosnąć ryby. Ma zbrojniki niebieskie z tego samego miotu co ja wpuszczone do akwarium w tym samym czasie co ja. W mojej 112-stce urosły już o 4cm, a u niego w akwarium są nadal bardzo malutkie. Tak samo kilkuletni zbrojnik ma zaledwie 5cm.

W obsadzie ma 3 skalary, 4 błyszczyki parańskie, 1 Kiryśnik, 2 pyszczaki (przymusowo, bo sąsiad chciał je spuścić w ubikacji), 3 kosiarki, 1 mieczyk oraz 4 gurami dwuplamiste, które również mu nie chcą rosnąć, a u mnie już urosły do pokaźnych rozmiarów w 112L akwarium.

Ryby te karmi co 2gi dzień mrożoną ochotką.

Nie mamy już pojęcia o co chodzi.

Chciałbym mu dać moje 3 zbrojniki, bo mi zbyt mocno szaleją w akwarium (roślinne), ale boję sie, że tam przestaną rosnąć.
Avatar użytkownika
Misiak
Początkujący
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt 03 lip, 2009
Lokalizacja: Rybnik
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Nietypowy temat na forum o roślinach akwariowych- wzrost

Postprzez Jano68 » Pn 02 sty, 2012

Misiak napisał(a):Ryby te karmi co 2gi dzień mrożoną ochotką.



Wzrost ryb w dużej mierze zależy od dostępności do pokarmu i jego jakości. Karmić powinno się małymi porcjami kilka razy dziennie, min. 2-3razy

Dla przykładu: świeżo założyłem zbiornik 400l, na starcie duże problemy z glonami (rosły jak oszalałe) w obsadzie było 10 kosiarek, które po 3 miesiącach urosły do kilkunastocentymetrowych rozmiarów. Teraz ten sam zbiornik, glony opanowane do minimum, kolejne 10 kosiarek wpuszczone 6 miesięcy temu. Żadna z nich jeszcze nie urosła do tak pokaźnych rozmiarów jak poprzednie.

Innymi czynnikami regulującymi wzrost ryb to nasycenie wody tlenem, temperatura, oraz odświeżanie wody. Wszystko co wpływa na przemianę materii ryby.
Jano68
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn 25 paź, 2004
Lokalizacja: Brzesko
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości