Mała stadna ryba lubiąca światło

Mała stadna ryba lubiąca światło

Postprzez prazynka » Wt 27 gru, 2011

Moje akwarium to 182l. Posiadam oświetlenie: 0,76. Zbiornik jest typowo roślinny, woda miękka. Która z małych stadnych ryb preferuje takie wysokie oświetlenie? Z tego, co doczytałam to rasbory, neony, bystrzyki amandy lubią czarne wody i niskie oświetlenie. Z powodu krewetek poszukuję malutkich rybek.
prazynka
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Śr 28 gru, 2011

w zasadzie masz rację ale tak z ręką na sercu chyba każdy z nas miał lub ma neony i oświetlenie nigdy nie bylo ważniejszym kryterium przy wyborze...a co do krewetek to i tak żadna mała sztuka nie może czuć się pewnie niezależnie co pływa w zbiorniku...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Godar » Śr 28 gru, 2011

A może ukłon w stronę modrooków ( pseudomugili) , bo rybki często spotykane też w płytkich dobrze oświetlonych zbiornikach np furcatus. Krewetkom nie zaszkodzą a w dużych stadach bardzo ładnie się prezentują.
Godar
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 800
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2008
Lokalizacja: Częstochowa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez prazynka » Śr 28 gru, 2011

Czytałam o nich, pomijam już przypadki zjadania krewetek ale te rybki mają tendencję do wyskakiwania z akwarium a ja mam zbiornik odkryty.
prazynka
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 24 maja, 2011
Lokalizacja: Tychy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Śr 28 gru, 2011

i tu sie Godar nie zgodzę...miałem je w liczbie 20 i 14 wyskoczyło z akwa...kolega polakko78 też je ma i również u niego powyskakiwały...lubią prąd wody i wtedy ustawiają sie pod niego tuż pod powierzchnią i papa...a krewetki lubią jak mało kto...ale piękne są...to fakt... prazynka...ja proponuje neona simulansa...albo jakąkolwiek microrasbore...wszystkie są piękne i mają niespotykane wzory na ciele...i są malutkie...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tola » Śr 28 gru, 2011

A ja serdecznie polecam galaxy razborę, zwinnika Blehera oraz Armstronga zwłaszcza ta ostatnią ;)
Tola
Poznaje temat
 
Posty: 105
Dołączył(a): N 06 lis, 2011
Lokalizacja: Kielce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości