Thayeria boehlkei - hokejówka amzońska

Thayeria boehlkei - hokejówka amzońska

Postprzez Ulvhedin » Śr 14 mar, 2012

Witam,

Udało mi się w sobotę zakupić 10 szt. Naczytałem się, że super tworzą stadko i trzymają się razem i tak było przez 3 dni ładnie razem pływały. Nie dość, że po 3 dniach się pokłóciły i każda siedzi w innym kącie zbiornika :???: to jeszcze 3 mi padły po podaniu micro :sad: .

Znacie jakąś fachową lekturę o rybciach łącznie z opisem ich wrażliwości na chemię? Albo może własne doświadczenia?

Z góry dziękuję :smile:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Śr 14 mar, 2012

moim zdaniem nie od mikro padły...najczęstszą przyczyną padania zakupionych swieżo ryb jest przeprowadzona za szybko i bez pomyślunku chemiczna kwarantanna która prowadzi do wyjałowienia przewodu pokarmowego z bakterii symbiotycznych i nieprzyswajanie pokarmu...umierają z głodu mimo że jedzą...ile w tym prawdy nie wiem ale taką teorie usłyszałem kiedyś w hurtowni... to że przez pierwsze 3 dni trzymały się w kupie jest oczywiste...stres...teraz się troszkę rozochociły więc nie muszą się trzymać w zbitej ławicy...nie czują się zagrożone...swoją drogą hokejówka jest IMHO strasznym brzydalem :)
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Śr 14 mar, 2012

2pac01 napisał(a):.swoją drogą hokejówka jest IMHO strasznym brzydalem

ee tam mnie się podoba :cool: bardziej by mnie uszczęśliwiły jakby razem w ławicy sie trzymały :twisted:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Doody » Śr 14 mar, 2012

Hokejówki potrafią pięknie pływać w ławicy :wink: Moim zdaniem ładniej niż Razbory klinowe, ale to wymaga dużego stada w dużym zbiorniku. Widziałem kiedys "stadko" około 60 szt. w 600l.. cudeńko :grin:
Avatar użytkownika
Doody
Stały bywalec
 
Posty: 378
Dołączył(a): Pn 13 kwi, 2009
Lokalizacja: Kępno
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Śr 14 mar, 2012

Ja widziałem kilka filmików i pięknie to wyglądało jak sie razem trzymały w ławicy :)
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość