zakup pseudomugil gertruade albo furcatus

zakup pseudomugil gertruade albo furcatus

Postprzez grzegorz.mar » N 22 kwi, 2012

Witam
od dłuższego czasu na śląsku szukam pseudomugil gertruade albo furcatus.
znalazłem sklep w gliwicach ale gościu chce 10zł za sztukę
na (link) chodzą około 3,5 a to dużaaaa różnica

chcę zakupić po około 50sztuk rybek do akwa 375l
ale nie potrafię ich namieżych w okolicach woj śląskiego albo inaczej
w okolicach gliwic, katowic, zabrza

Czy ktoś ma może jakieś namiary, kontakt, czy ktoś może mi pomóc?

wiem że na (link) są ale to wrocław, białystok, poznań, może ktoś z was
sprowadza coś z tamtych rejonów i może ktoś jest w stanie mi pomóc ?
Avatar użytkownika
grzegorz.mar
Zainteresowany tematem
 
Posty: 184
Dołączył(a): So 26 lut, 2011
Lokalizacja: śląsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Kaze » N 22 kwi, 2012

Na (link) widze sztuka 3.30 w porownaniu do 10 zł na 50 sztukach masz 335zł różnicy!

Ani bym się nie namyślał tylko brał np te http://(link).pl/pseudomugil-gertrudae ... 27402.html Za wysylke PKP zapłacisz 30 zł to i tak dalej jestes 305 zł do przodu. A ze mieszkasz na śląsku to nie powinno byc problemu z połączeniami PKP do Ciebie. Sama wysyłka pkp jest bezpiczena no chyba ze bedzie jechała przez Szczekociny :roll: Jeśli tylko wysyłający jest ogarnięty i potrafi dobrze zapakować ryby. Znajomy zamawiał tak paletki i wszystkie dotarły całe :)
Kaze
Poznaje temat
 
Posty: 109
Dołączył(a): So 27 maja, 2006
Lokalizacja: Rzeszów
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez CzarnyPL » N 22 kwi, 2012

Ja mam tych rybek z 30szt i powiem Ci że są 2 odmiany:
- szara ( taka jak na aukcji z linku od Kaze )
- oraz taka bardziej brązowa-oliwkowa.
Lepiej kupić oglądając je niż jakby Ci przyszły i okazała by się inna odmiana. Mam w akwarium 2 odmiany i Ci powiem że mi się osobiście bardziej podoba odmiana ta szara. Wsiądź w samochód i przywieź sobie z Wrocławia i tak taniej wyjdzie niż zakup za 10zł, lub tak jak ja zamówiłem sobie u gościa w zoologu i mi przywiózł po 4 albo po 5 zł nie pamiętam już.
CzarnyPL
Poznaje temat
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » N 22 kwi, 2012

grzegorz.mar, w Katowicach kupiłem galaxy za 15 zeta sztuka, ale tylko dlatego że była zima a mnie się podobają i na szczęście trzymają się wszystkie 10szt. na necie stało po 3,5 tylko nie było komu jechać.

Zresztą w zoologach w okolicy to G... mają nie wybór same neonki, mieczyki, gupiki, glonojady i bojowniki a ceny powalają :???:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Plejstocen » Pn 23 kwi, 2012

Zadzwoń do Ichtios Myszków może mają w ofercie.
Avatar użytkownika
Plejstocen
Stały bywalec
 
Posty: 413
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2003
Lokalizacja: ŚL
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Pn 23 kwi, 2012

Oczywiście podkreślmy że do psudomugilii niezbędne jest akwarium z pokrywą...inaczej wszystkie z krótkim czasie wyskoczą...miałem je u siebie i z 20 ostał się tylko 1... u kolegi Polakko78 jak dobrze pamiętam było podobnie...a tak poza tym to piękne i ciekawskie ryby zajmujące górną część zbiornika...i jeszcze jedno...często są sprzedawane parami...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Pn 23 kwi, 2012

2pac01, ale faktycznie górną część zbiornika czy tak jak hokejówki rozpierzchną się po całym baniaku? Jak dotąd tylko prystelki tworzą stadko, reszta to jakaś pomyłka, wybaczone mają tylko galaxy.
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Wt 24 kwi, 2012

Pseudomugile? Stado? Buehehehehehehe
Moje tworzą stado tylko przy karmniku. Już prędzej lśniącooczki - te widuje w dużych grupach. Ale pseudomugile raczej trzymają się parami, albo trójkami - dwa konkurujące samce zalecające się do samicy. Najchętniej wogóle idą sobie w krzaki i tam buszują między liśćmi. Moje również nie trzymają się powierzchni, pływają w całej toni i bardzo często skubią coś z glossostigmy i bawią się w tunelach w blyxie.
Fajna ryba, ale jeżeli szukasz czegoś stadnego, kup razborę brygittae, uropthalmoides, maculata. Są płochliwe, a przy tym tak małe, że wszystko jest większe od nich, więc zawsze się boją i pływają w stadzie ;]
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dominik Gąsiorek » Wt 24 kwi, 2012

Dijkstra ma absolutną rację w tym co pisze...co do tej górnej części zbiornika to u mnie dosyć często ją zajmowały szczególnie wieczorem ponadto bardzo lubią wpływać w silny prąd wody i wtedy ochoczo z niej wyskakują...
Avatar użytkownika
Dominik Gąsiorek
Moderator
 
Posty: 1920
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2010
Lokalizacja: Kobiernice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Wt 24 kwi, 2012

Moje pod wieczór zaczynają iść do góry, śpią przy powierzchni, najchętniej pochowane w liściach. Robiąc przycinkę, warto je uwzglednić i zostawić zawsze coś dorastającego do powierzchni.
Co do skakania, moje same z siebie nie skaczą - czasem, jak coś robię i się przestraszą. Inna sprawa, że wylot filtra mam głęboko pod wodą, w połowie wysokości akwa - może jakbym miał przy powierzchni, faktycznie by je to nakręcało do skoków. Ale zdecydowanie nie trzymałbym ich w odkrytym akwa bez zabezpieczenia.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Ulvhedin » Wt 24 kwi, 2012

Czyli już mi się nie podobają :(

A tak właściwie to u Ciebie Dijkstra, wywęszyłem te rybki :razz: To jeszcze mi możesz o tęczankach napisać jak się sprawują :lol:
Ulvhedin
Znający temat
 
Posty: 1130
Dołączył(a): N 27 gru, 2009
Lokalizacja: Bieruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dijkstra » Śr 25 kwi, 2012

Werneri są po prostu świetne. Nie dość, że przepięknie się prezentują podczas zalotów i niegroźnych walk, to jeszcze okazały się bardzo zdrowymi rybami - najstarsze mam od ponad roku i nie padła ani jedna, a kilka świnstewek zawlokłem z azjatyckimi importami. Są bardzo towarzyskie i istotnie, trzymają się w grupach. Są trochę dupowate przy karmieniu - pseudomugile i lśniącooczki zwijają im dość sporo żarcia - z drugiej strony jednych i drugich mam sporo. Mają bardzo małe pyszczki i trzeba rozdrobnić im karmę, nie są w stanie łykać dużych płatków.
Avatar użytkownika
Dijkstra
Znający temat
 
Posty: 1072
Dołączył(a): Wt 27 kwi, 2004
Lokalizacja: 3miasto
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez macek.g » Śr 25 kwi, 2012

W moim przypadku to Verneri ,samce sa tak natarczywe ze nieprzestaja w zalotach do samicy gertrude :wink:,pewnie dlatego ze w moim przypadku mam 5 samcow i jedna samiczke werneri,ktorej nie daja zyc,dlatego z podniecenia nie maja nic przeciwko adorowaniu samiczki gertrude.
macek.g
Stały bywalec
 
Posty: 438
Dołączył(a): Śr 06 lip, 2005
Lokalizacja: UK
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości