Pielęgnice Kakadu - młode

Pielęgnice Kakadu - młode

Postprzez Semiko » N 16 gru, 2012

Witam,
rozmnożyły mi się pielęgnice Kakadu. Widziałam samice z małymi. W kokosie zrobiły domek. Od 4 dni nie widzę ani jednego małego...martwię się. Czy mogła je zjeść? Albo może one się sprytnie chowają w rośliniaku? I pewnego dnia wypłynie mi całe stadko podrośniętych :)
Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kasia
Avatar użytkownika
Semiko
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » N 16 gru, 2012

Jest możliwość że inne rybki albo rodzice zjadł młode , zazwyczaj samiec albo samica pływa z młodymi .
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Semiko » N 16 gru, 2012

No właśnie pływali z małymi a teraz nie widzę ich, miały już koło 5mm.... Normalnie nikt nie miał prawa przebywania przy kokosie. Gonili wszystko krewetki, ślimaki, rybki...
Może z głodu, czy powinnam im coś dawać dodatkowo? Czy są w stanie same znaleźć sobie pokarm? Sama nie wiem... już :/

Pozdrawiam
Kasia
Ostatnio zmieniony N 16 gru, 2012 przez Semiko, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Semiko
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » N 16 gru, 2012

A czesto im zagladales do kokosa ? Jesli tak to to jest powod , pielegniczki nie lubia jak ktos je straszy lub zagraza mlodym , wystraszyly sie i zjadly mlode . Ja jak widzialem ze mlody wyplywaly z kokosa to zasysalem rurka do spuszczania wody mlode rybki i do innego akwa z wofa z ogulniaka i jak zniknelo zoltko to karmilem je Mikrovitem .
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Semiko » N 16 gru, 2012

Nie zaglądałam...nie goniłam nic nie robiłam....podmiany standard co tydzień w drugiej połowie akwarium żeby im nie przeszkadzać....
Avatar użytkownika
Semiko
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » N 16 gru, 2012

Cos musialo je wystraszyc , podmiana mogla tez wplynac nato ze narybek zdechl lub zostal zjedzony , mlode ryby sa wrazliwe .
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Semiko » N 16 gru, 2012

Ok dzięki na info. Na drugi raz mam się wstrzymać od podmian aż podrosną? I nie denerwować samicy. A dokarmiać je specjalnie koło tego kokosa? czy same coś złapią sobie?
Avatar użytkownika
Semiko
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » N 16 gru, 2012

najlepiej zostawic w spokoju nie podmieniaj do pory gdy mlode beda mialy 0,7- 1 cm i dopiero wtedy dokarmiaj . A jesli chcesz odchowac wszystkie mlode to zrub jak ja robilem wylow mlode do innego akwa z woda z ogolniaka .[center][/center]mlode - młode[center][/center]zrub - zrób[center][/center]wylow - wyłów
Ostatnio zmieniony Pn 17 gru, 2012 przez przemekS, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Semiko » N 16 gru, 2012

Ok dzięki za informację :)
Pewnie niedługo znów złoży ikrę.

Pozdrawiam
Kasia
Avatar użytkownika
Semiko
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pn 17 gru, 2012

Wszystko co piszesz przemekS, jest zgodne ale nie do końca dużo zależy od pary a w szczególności pierwsze młode mogły być zjedzone przez rodziców niekoniecznie ze strachu a z powodu takiego że uczą się dopiero chować swoje młode oczywiście potrzebują spokoju ale to nie jest powodem, hodowałem około 3 lat palety oczywiście z rozmnażaniem do czego dążyłem około 7 miesięcy i w końcu udało się ale miały swój baniak który był całkowicie oklejony aby nikt nie mógł zaglądać w tym przypadku może być podobnie przecież to pielęgnicowate lecz mogę się mylić. Chociaż widok młodych żerujących na jednym z rodziców to widok niesamowity :wink:
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez przemekS » Pn 17 gru, 2012

Wiem ze zalezy duzo od pary ale straszenie latarka czy czyms innym zeby pozagladac ma bardzo duzy wplyw na odchowanie mlodych .
Avatar użytkownika
przemekS
Zainteresowany tematem
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pt 07 wrz, 2012
Lokalizacja: Skierniewice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez adams750 » Pn 17 gru, 2012

Dlatego odchowanie młodych w aqua ogólnym może być kłopotliwe ponieważ nawet jak się nie chce to i tak można spowodować sytuację stresującą dla ryb, moim patentem na to było jak wcześniej pisałem przekładanie tarlaków do akwa które było całe oklejone miało tylko wycięty jeden otwór aby można było kontrolować rodziców jak i młode.
Avatar użytkownika
adams750
Znający temat
 
Posty: 1357
Dołączył(a): Cz 02 lut, 2012
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez kier » Pn 17 gru, 2012

Semiko, pożarcie młodych przez rodziców jest dość częste w przypadku młodych rodziców. Kolejne mioty powinny się uchować. Nie twierdzę stanowczo, że już następny ale 3/4 i kolejne dotrwają do dorosłości. Jeżeli para się już dobrała, to tak za 3-4 tygodnie powinien być kolejny żłobek w akwarium.
Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że pielęgniczki jak i pielęgnice nie są tak stresogenne. W naturze też nikt im sterylnych warunków nie stwarza.
Avatar użytkownika
kier
Stały bywalec
 
Posty: 395
Dołączył(a): N 13 lis, 2005
Lokalizacja: Toruń
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez CzarnyPL » Pn 17 gru, 2012

Witam;

Jako że odchowałem 20szt młodych ramirezów napiszę jak to u mnie wyglądało
1.tak jak napisał kier, u mnie dopiero za 4 razem nie zjadły młodych
2.potrzebne będzie osobne akwarium z drobnym żwirem aby mogły sobie wykopać dołek. Akwarium jest potrzebne bo małe im większe to dalej wypływają i rodzice nie są w stanie ich przypilnować.
3.karmisz nie żadnym mikrovitem na początku ( mikrovitem to sobie możesz żyworódki karmić ) tylko larwami solowca

Jeśli masz jakieś pytania pisz, postaram się odpowiedzieć
CzarnyPL
Poznaje temat
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr 07 gru, 2011
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Semiko » Pn 17 gru, 2012

Ok czekam cierpliwie :)
Dziękuję za odpowiedzi. Samiczka wciąż jest żółta więc pewnie coś będzie :)
Avatar użytkownika
Semiko
Poznaje temat
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 gru, 2012
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Ryby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość